Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Silikon na polykarbonátový skleník?

Od: rufus odpovědí: 6 změna:
Dobrý den, ahoj. Dorazil mi domů skleník z polykarbonátu. A tak přemýšlím před stavbou, jestli nemám desky před zasunutím do konstrukce ještě posichrovat silikonem, nebo transparentním Mamutem. Není to kravina kvůli případné dilataci? Nebo tím konstrukci naopak zpevním? Dělal jste někdo? Díky.

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


1x
Konstrukcí na polykarbonátový skleník se prodává více typů od více výrobců. Ne do každého se polykarbonátové desky zasouvají, a zasunuté i drží. Na některou sešroubovanou kostru se desky jen položí a připevní různými krátkými či dlouhými příložkami, uhelníky a šrouby. Neznáme Vaší konstrukci...
Zkuste poskládat část a posuďte pevnost.
.
Já preferuji na samodomo vyrobeném skleníku s pultovou střechou polykarbonát položený na šikmé stropní nosníky tvaru obráceného T, uložený na tenkém proužku silikonu. Na každém rohu každé tabule 200x66 cm pojištěno šroubem s větší podložkou .
Svislé stěny a dveře jsou ještě skleněné, také v Téčku, dlouhé roky sklenářským krytem zatmelené, s několika pojistkami z pásku z 0.5 mm tlustého pozinkovaného plechu. Sklo podle potřeby stíním nátěrem řídkou vápennou vodou. Polykarbonát světlo rozptýlí sám.
.
Jednu dlouhou a jednu kratší stěnu, západní a severní, mám vyzděnou z 10 cm polystyrenu s nataženou sítkou, jen zatřenou lepidlem. Jen v rozích a v té delší stěně jsou zalepené čtyři stojky držící vrchní rám.
Ve skleníku je dostatek světla od rána od východu, přes jižní stěnu až do večera.
.
Kamarád podle mého vzoru dvě stěny (S a Z) také vytáhl z polystyrenu, koupený celoskleněný skleník se sedlovou střechou rozdělil a za jednu cenu má skleník dvojnásobné délky. Sice užší, ale využil plochu chráněnou delší zdí sousedního domu, od severu, kde by bylo sklo zbytečné. Sluníčko od severu nesvítí.
O něčem podobném jsem uvažoval, ovšem vzhledem k nutné cestičce je vlastně využitelná plocha takto prodlouženého skleníku stejná.
Ale ano, pro přimknutí k volné zdi je to vhodné, tyto poloviční skleníky se prodávají téměř za cenu plného.

 


0x

Není patrné o jaký druh skleníku jde, ale určitě bych silikonoval až po sestavení celého skleníku. To opravdu pak povede ke zpevnění celého korpusu. Tmelil bych z obou stran styčných ploch, řeší to hodně! A pozor, tyto skleníky jsou velmi lehké, nezanedbejte kotvení!

 


0x

Ja by som to netmelil,skôr na zimu by som rozoberal strechu. Hlina sa v skleníku degraduje a po pár rokoch sa musí vymenit,toto nehrozí,ak tam cez zimu sneží a prší neustále.

pb®
Stejnou zeminu máme ve skleníku celá desetiletí. Nikdo ji nikdy neměnil, zato každý rok zaryjeme poctivých 30cm ušlapaného koňského hnoje. Zemina je ve skleníku krásná, kyprá a úrodná, plná humusu. Na zahradě, poli nebo volně v přírodě se také půda nevyměňuje za jinou.

 


0x
Ten silikon raději použijte k uzavření komůrek, aby dovnitř nelezl mech a hmyzáci. Sice se prý má použít polopropustná páska (a já ji použil), ale dost lidí to dělá tím silikonem.
Mám dva skleníky, jeden drží pružinkami, druhý má desky zasunuté, ale ani jeden přídavné lepení nepotřebuje. Ale nebydlím na Sněžce, v drsnějším podnebí by ten se sponkami mohl trpět.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]