Nejste přihlášen/a.
Hodně dlouho. Máme od jara do podzimu vodu v barelu, jinde v konvích třeba měsíc... a nic se nekazí. Je v ní život /pod mikroskopem/. Začala by hnít, kdyby se do ní dostaly nějaké větší biologické zbytky. /Pár listů je málo./ To by pak smrdělo, jako stará hnijící kytice ve váze. Myslím, že i touhle vodou by se dalo zalít někde venku. Kořeny zdravé rostliny si vezmou vodu a ty hnilobné bakterie v půdě "srovná" půdní mikrobiom. .Ale pro ten zápach takovou hnijící vodu nedoporučuji.
Záleží na teplotě. V zimě to vydrží i 14 dní, v létě nevím - máme nádrž na chytání deštové vody a i když je trochu zelená, nevadí - aspoń je to výživa.
Vodu a to děštovou mám doma na verandě celou zimu v sudu, nic se mi nikdy nezkazlilo. Moje maminka, která neměla deštovku, měla na chodbě veliký kybl s obyčejnou vodou, protože kytky nemají rády chlorovanou čerstvou vodu, tak ji nechávala odstát, kybel průběžně doplňovala kolem dokola. Nikdy jsem neviděla, že by se voda nějak kazila. Ale aby voda z vodovodu nevadila kytkám, tak ji nechte odstát allespoň přes noc, než s ní začnete zalévat. Pak už to nevadí, jak dlouho ji budete mít v té nádobě. Stejně budete muset doplňovat, květiny se musí zalévat i přes zimu. Ale jen podle potřeby, a druhu rostliny. Nepřelévat.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.