Dobrý den, mám několik let sakuru -Prunus serrulata "Kiku-shidare-sakura". Každý rok na jaře po odkvětu jsou mladé listy silně napadeny. Některé úplně zahynou, z jiných zůstane jen torzo. Nevím, co proti tomu dělat. Přikládám fotky. Moc děkuji za radu.
2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení
limetka*
0x
Vypadá to na požer nějaké housenky, možná by se při podrobné prohlídce našly potvůrky na rubu listů - postříkat nějakým organofosfátem proti savým a žravým škůdcům.
vaclav*
Díky. Žádné housenky jsem sice neviděl, ale zkusím to.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.