Nejste přihlášen/a.
Hodně bude záležet na materiálech, ze kterých je skleník postaven.
My máme svařovanou ocelovou konstrukci natřenou barvou a do ní vložené tabule skla. Použít savo na sklo není problém. Ale při aplikaci sava na ocel nebo hliník dojde ke korozi a pak mi celý skleník rychle shnije.
Já mám koupenou sirnou svíci, kterou po sezóně ve skleníku zapálím a tím skleník vydesinfikuji.
Přes zimu jsou ve skleníku obrovské rozdíly teplot. Představ si, že přes noc mrzne +10°C a přes den je jasno svítí slunce. Takže přes noc klesne teplota ve skleníku pod 0°C a přes den může vystoupet i přes 20°C. Takové výkyvy teplot asi rostliny nesnesou.
Nejlepší izolací pro rostliny ve skleníku je bílá netkaná textílie. Klidně i ve více vrstvách. A pokud by opravdu silně a dlouho mrzlo, tak třeba vrstva papíru.
1) Sirnou svící a do půdy dusíkaté vápno.
2) Ve skleníku mrzne jako venku, jednoduché sklo nemá valné izolační vlastnosti. Princip skleníku je ten, že pokud svítí sluníčko, tak se vám skleník ohřívá radiací. Ale v noci nebo když je pod mrakem je skleník totéž jako venovní záhon. Ano určítým způsobem využije akumulaci z doby, kdy svítilo, ale to nestačí na udržení teploty nad nulou celou zimu. Takže zimování kytek ve skleníku asi nebude úspěšné.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.