Nejste přihlášen/a.
Bude to některý z roháčů. Soudě podle velikosti (struktura omítky) a matnějšího povrchu by to mohl být roháček kozlík. Ale jsou tu znalci hmyzu, budou vědět víc. Jak je tedy brouk velký?
Tak než jsem dopsal, tak jdu s křížkem po funuse. Ale aspoň mám potvrzeno, že nejsem úplně blbej
Jste dobrej. Já mám asi jednu výhodu, že spoustu hmyzu poznám okamžitě. Jsou druhy, které dají fušku i na netu.
Tady to máte obšírněji. Roháčky nalézáme v listnatých lesích, parcích a dokonce v alejích uprostřed měst od konce dubna do srpna. Mají jak denní, tak noční aktivitu. Často přelézají přes cesty nebo se sluní na kůře. Živí se mízou listnáčů, kterou olizují, ale mohou se živit i listy. Na mnoha místech je hojný až velmi hojný, ale poslední dobou jeho početnost klesá. Larvy se vyvíjejí ve starých dubech a bucích, vzácněji na jilmech, lípách nebo jiných listnatých stromech, velmi vzácně byl zjištěn i na borovicích. Nenapadá zdravé stromy, často na odumírajících nebo padlých jedincích. Vývoj je dvouletý až tříletý. Pak se larva kuklí, po krátkém období se líhnou imaga a přezimují. Stromy opouštějí na jaře.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.