Nejste přihlášen/a.
Ano výbuch bioodpadu je možný, pokud je v dostatečném množství.
Pozn. Z močálů také uniká metan a může se samovolně vznítit. Z tohoto důvodu vnikaly mýty a history o bludičkách (modré světélka v noci).
Už jsem ti jednou psal, že si ten výbuch Karel zavinil sám tím odhozeným čikem. Plyn nemusel být jen z jablek. Na skládkách se plyn vyskytuje běžně, hromadí se pod sutinami a pak stačí Karlův vajgl a je hotovo. Proč si myslíš, že v tom textu je kontext s tím cigárem? Pokud se plyn nakoncentruje pod horní vrstvou, tak je vajgl jistota.
Nebál bych se toho. Není koncentrace, není jiskra.
Kdyby chytaly hnijící jablka, tak by hořelo někde stále. Ta koncentrace kolem je mizivá. Nic nehrozí.
Ani nevybuchlo, ani nehořelo. Jen pro zajímavost. Kolik tun shnilých jablek máte na hromadě, že máte tyto obavy?
Metan se z tlejících odpadků uvolňujke velmi pomalu.Stejně tak je tomu u kompostů.Plyn se volně uvolňuje do ovzduší a ředí se.Pro výbuch musí být zaručena směs s vzduchem ve velké koncentraci,což u "hnijících jablek" možné není.U bioplynových stanic se organická hmota za velmi dobrých podmínek a s přispěním fermentů shromažˇuje a jeho ředění vzduchem se zabraňuje.Nahromaděný plyn je nutno ještě upravit pro spalování v kotlech.
JABRAKA
Bioplynové stanice, ktoré poznám, tam radšej sypú rezanku z kukurice, aby sa zaoberali odpadovým hospodárstvom priľahlých obcí, ktorým aromatizujú ovzdušie.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.