Nejste přihlášen/a.
Výchovný řez se dělá na jaře, průklest po sklizni. Jaký je důvod tohoto opižlání větví?
Vycházejte z faktu, že geneticky sloupovitá třešeň neexistuje. Ani u Starkla, ani nikde jinde. Jako sloupovité se prodávají slabě rostoucí odrůdy na slabě rostoucí podnoži. Což evidentně není tento případ. Čím více budete řezat, tím intenzivněji to poroste a tím déle budete čekat na úrodu. Pěstujete stromek pro dřevo, ne pro plody.
Na Starkla si dejte pozor. Katalogy má krásné. Ale tím to končí. Nikdo Vám nemůže dát to, co Starkl slíbil a nafotil.
Mimochodem, všiml jste si v jeho katalozích, že ty krásné fotky jsou fotomontáž? S vnoučaty jsme si vždycky vybrali na fotce nějaký shluk květů či plodů, ukazovali si a říkali - a ještě tady jsou úplně stejné a tady a tady...
Jinak třešeň nikdy nebude sloupovitá. To byste leda musil zkusit naroubovat třešeň na topol. Třešeň se vždycky zkracuje zezhora a nechává se rozložitá do stran. Tohle opravdu nebyl dobrý kup, stejně jako následná úprava. Jaga.
Tento průserový řez lze opravovat jen pomalu.Zřejmě je to nízkokmen a do podzimu bych odstranil ještě obrost,rostoucí dovnitř koruny.ˇÚroda se musí očekávat jen u větví,rostoucích vodorovně.Lze tomu dopomci zatížením konců svislého obrostu.Na jaře si dát pozor,jak větve pokvetou,zakracovat jen konce dva pupeny za posledním květem.Na podzim se zbavit větví,které zahuštují korunu a rostoucích dovnitř koruny.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.