Nejste přihlášen/a.
Pak je tam jaterník podléška. A poslední ke zřejmě zplacatělý květ od ladoňky dvoulisté.
Pokud snad děláte herbář, když se zajímáte o názby, rostliny nesmí být, jako by je uštípla husa. Ten květ pěkně s celým stonkem, pokud bude stonek delší, než čtvrtka, upravit do písmene V nebo W. Chybí tam listy. Třeba u jaterníku jsou velmi charkteristické, právě podle nich rostlina získala svůj název. Kořeny nedávat, nechat v zemi.
Dobře vylisovat, aby s zachovaly barvy a opatrně lepit. Jaga.
Vzpomněla jsem si, že u Vás máme dluh, tak doplním ještě ty dvě poslední v druhé sadě fotek..
Ta prostřední s listy bude Měsíčnice vytrvalá /foto14.00/
a poslední obrázek / bez lisů/ bude Kandík psí zub /foto 13.59/.
Lištičko, kandík to nebude. Je růžovofialový. Navíc přísně chráněný a v Čechách roste už jen v jediné lokalitě. Vím, kde.
Tohle je květ ladoňky dvoulisté. Bez těch dvou listů. Jaga.
Kandík / ad poslední obrázek/ bývá do růžova, ale v herbáři se zprzní, navíc listy tam nedala, kandík má širší. Mohla si ho přivézt ze Slovenska, i když u Sázavy taky roste. Jak znám lidi, jsou schopni pro herbář utrhnout i chráněnce. A ladoňka dvoulistá mívá více květů v květenství a ne tak velkých a nemá tak velké prašníky. Kdoví, jak staré jsou to exempláře. Snažím se, možná se přeci jen mýlím
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.