Nejste přihlášen/a.
Vy říkáte z normálně nakrájených hub. To krájíte houby, které nasbíráte v lese ve sklepě? Nebo tam pěstujete žampiony v těch pytlích? A i tak, vůbec si nedovedu představit, že bych si házela na zem ve sklepě nějaké zbytky a pak v tom šlapala. A aby tam rostly každým rokem houby, tak by tam musela být asi hromada tlejících zbytků a to si fakt nedovedu představit. Můžete ty houby v tom sklepě vyfotit a přeposlat sem? Fakt by mne zajímalo, co to tam vlastně máte. Díky.
Jednou jsme na chalupě vyvezli králíkárnu na kompost, pak jsme na to nasypali posekanou trávu... A když jsme tam po dlouhých týdnech, kdy opakovaně pršelo a bylo teplo, přijeli, byl povrch kompostu, ta slehlá posekaná tráva, plná žampionů. Kdybychom to chtěli udělat cíleně, tak se to nepovede.
Jedlé houby nelze pěstovat jinak,než na substrátu,který obsahuje pro podhoubí živné organické i anorganické látky.Každý druh houby potřebuje pro život jiné složení substrátu,některé dokonce žijí jen v symbioze s určitými rostlinami.Především stromy.Některé houby jsou dřevokazné,ty mohou vegetovat na různém dřevě,ale je to jen jeden,dva druhy ,které jsou jedlé.
Ze žampionů - pečárek - lze několik pěstovat i na louce,nebo v místnostech za dodržení určitých ,dost přísných podmínek.
JABRAKA
A co tím chtěl "básník" říci? Matláte všechno dohromady a vymýšlíte si báchorky. Dejte foto, jak Vám teda v tom Vašem sklepě rostou jedlé houby na hromadě odkrojků z hub a nemotejte do toho žádného V.Větvičku. Nebudu ten pořad hledat, protože je to hloupost. Zřejmě jste něco vůbec nepochopil a vysvětlil si to po svém. Existují samozřejmě druhy hub, které se pěstovat doma dají, ale rozhodně ne tak, jak to tady popisujete.
Sbírám houby strašně rád,pokud to jde,jsem v lese.To je filozofie houbaření,být na čerstvém vzduchu v pohybu.Pěstovat je doma,je reálné,ale ztrácí se ten původní přínos.
JABRAKA
Jabrako, nepovídejte, že si doma pěstujete lesní houby, jako hřiby, kozáky a tak dál a že Vám vyrostou dle postupu, který zde tazatel uvádí. Pokud nemluvíte o žampionech a hlívě, která se dá doma pěstovat, tak upřesněte, které další houby doma pěstujete způsobem, který uvádí tazatel. Tady nejde o žádnou houbařskou filosofii, ale o fakta. A pokud Vy vypěstujete doma ve sklepě hřiby, tak dejte návod. nebudu jediná, která se ráda poučí.
Drahý Noe.
At je země vašemu dědovi lehká. Stejně tak mému. I ten můj byl přesvědčen, že stačí po zahradě rozházet odkrojky a příští rok budeme sklízet koše hub. Nic. Vydrželo mu to dlouho, táta v tom pokračoval. Druhý děda nic nerozhazoval a stejně na té zahradě houby rostly. Pokud si o tom něco přečtete, začne vám docházet, že nic není tak jednoduché. Základem hub je podhoubí. To je to, co nevidíme. Pod zemí rozsáhlá sít vláken navzájem propojených. To, co my sbíráme, jsou plodnice. Sbíráme je ještě nezralé. Tedy výtrusy (něco jako semínka) ještě nejsou hotové. Pokud tu plodnici (včetně nohy) rozkrájíme a hodíme na vhodné místo, stane se co? Asi totéž, jako když oloupeme brambory a slupky rozhodíme po poli. Z toho fakt nové brambory nebudou.
Opravdu mě zajímá, co že vám to tam roste. Podělte se o informace. Bylo by fajn oloupat žampiony a z těch šlupek si vypěstovat dalšíM.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.