Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Síření skleníku mimo vegetační období?

Od: mikymaus* odpovědí: 3 změna:

Zdravím.

Je možné síření skleníku mimo vegetační období, když

je tam réva aněkolik růžových keřů?

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jabraka*

2x

Když se vyskytovaly před pár lety kyselé deště,velice to vinné révě škodilo.Růžím kyseliny taky neprospějí.Při síření používáte kysličníky-oxidy- síry,jednak oxid siřičitý ale postupně může vznikat i oxid sírový.S vlhkostí velmi ochotně vytvoří patřičné kyseliny.

Tyto sice dobře hubí houby a plísně,ale asi bych zvolil účinnější a bezpečnější přípravky.Kromě toho kyseliny napadají i ocelovou konstrukci.Síření se hodí spíše pro sklepy a sklípky.

JABRAKA

mikymaus*

Ta kostrukce je dost dobře chráněna. Ovšem s tou kyselinoiu máte asi pravdu. Ta se do půdy nakonec dostane tak či onak. K její likvidaci by snad postačilo kontrolované vápnění. Konečně v lesích to také dělají a navíc, jen tak, bez kontroly. Kdopak by asi dělal půdní rozbor na statisících hektarů?

Mé obavy spočívají v tom, zda ty škodlivé látky pro plísně a houby, nepoškodí přímo spící pupeny rostlin. Myslím, že na dřevné části by znatelné škody neměly být. Ale to je jen můj názor, pravda může být jiná. To by zase mohl vědět rostlinolékař.

Vaše rada tey je, lepší bude nesířit. Potom je tu opět otázka čím tedy bezpečně hubit zmíněné choroby a vlastně i přezimující škodlivý hmiz, například molice atd.?

Mikymaus.

doplněno 14.10.08 13:26:

Zdravím a děkuji za odpvěď,

rostliny mám ve skleníku za účelem raní sklízně a ne, aby nezmrzly. Ostaně převážně proto zahradkářské , nevytápěné skleníky jsou. Vysazovat rostliny na zimu? To teda nevím. Podle mého názoru bych jim jen uškodil soustavným přerušováním kořenů. A také by bylo obtížné manipulovat s hlavním, šesti metrovým, výhonem, který vedu, již asi patnást let, podél stěny skleníku. V létě dobře stíní.

Měnit zeminu každý rok, je jistě vhodné, ale není nutné. Měl jsem známého profi zahradníka. Bohužel již zemřel. Jeho sleník měl výměru 50x50. Protože byl na dolovém území, tak nyní musel být zbourán. Nebožtík říkával, že by musel být blázen, kdyby každoročně měnil půdu a vysazoval růže, které tam také měl. Sířit také nesířil, totiž jsme se o tom ani nikdy nebavili. Ovšem po sklízni všechno z oral. Před zimou pořádně zavlažil, skleník nechal otevřený, aby promrzla zem. Já to dělám obdobně. Na podzim odeberu jen určitou část zeminy, zbytek řádně zaleju, nechávám všechno otevřené a vzimě vše zmrzne. Na jaře nahradím ubytek zeminy dobrým kompostem, protože dobytek v našem okolí již dávno vymřel a tak hnůj se vyvažuje zlatem, když asi půl kilo sušené granulivané mrvy stojí ta 80Kč!

Sumasumárum, otázka, zda síření skleníku v zimě, šokdí, či neškodí, tam žijícím rostlinám, mi stále není jasná. Nic méně děkuji za projevenou ochotu dobrou řadou pomoci.

mikymaus.

 

8976*

0x

tu revu a ruže tam máte aby nezmrzly? jinak me dobre poradil starý zahradník kdysi před lety , na zimu všechno vybrat do 30-40 cm ven na plac do vrsty 30 cm a nechat promrznout mráz spolehlive vsechno zahubí, na jaře hnůj a navézt tu starou ale lepší dát novou zeminu, vse je o velikosti skleníku...hezký den

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]