Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
máme na zahradě sudy s vodou a už je tam plno komářích larev. Jak je zlikvidovat? Olej na hladinu lít nechci. Děkuji
Není lepší způsob než sud dvakrát třikrát za léto zcela vylít a tím se zbavit všech larev komárů. Je to bez chemie a likvidace na 100%. Jak bude sud skoro prázdný tak ho převrátit a vylít.
Vylévání vody v sudu vs likvidace komářích larev řeší jen přemnožení. Samozřejmě vývoj larev není moc dlouhý a několik se jich tam vždy stihne v mezidobí vylíhnout, ale zabrání se tím "epidemii", kdy jich tam je najednou mraky. Prostě se jednou za čas sníží populace na únosnou mez.
Vyrobil jsem z pásoviny obruč o pár cm větší, než je průměr sudu a na obruč jsem připevnil jemné nerezové pletivo (co se dává do oken). Tuhle "pokličku" mám volně položenou na sudu. Vodě z okapu pletivo v průtoku nebrání, takže nemusím sud před každým deštěm odkrývat, ale komáři se tam nedostanou. Navíc to zabrání i znečištění vody splaveninami ze střechy. Obruč je lehká, není problém ji při odběru vody sundat. Původně jsem měl pletivo přivázané drátem, ale muselo se při každém použití drát odvazovat, což bylo nepraktické.
Ovšem ptácj se teda nenapijou...
Zdravím. Musím zareagovat. Pokud "otrávíte" vodu v sudu, je potřeba myslet na ptáky. Nebo vám do sudu pít nelétají? Už takhle je ptáků každým rokem méně... Je lépe hladinu přikrýt igelitákem přes drátěný kříž, aby nedošlo ani k nakladení komářích vajíček. Navíc se voda nebude ani vypařovat. A jen při dešti odkrýt. Ida
Také jsme to řešili a vyřešil to dekl. Komáři se k vodě nedostanou, tedy nenakladou. Bohužel všichni sousedé to asi neřeší, tak na zahradě skoro nemůžeme být. Tolik komárů nepamatuji a to jsem dřív bydlela u rybníka...
Co jsem četla, tak celý vývoj (od vajíčka po dospělce) trvá zhruba týden až dva, takže pochybuji, že se to dá uhlídat vyléváním vody. Já třeba teď čistím pítka pro ptáky co dva dny, to se dá. Ale sud? M.
Nad nádrži s vodou mi roste popínavé (psí) víno. Na hladinu napadalo květenství a zlikvidovalo komáří larvy. Lze nalézt rostliny, které na hladině spolehlivě ochrání vodu a nejsou rostlinám a ptákům nebezpečné. Chemikálie zaneřádí půdu při zalévání a postupují do potravinového řetězce. Lze použít jedlý olej, ale v konečném důsledku je to humus. Zkoušel jsem potravinářskou folii a dokonce elektrický proud. První je neohrabané a druhé neúčinné. Zatím nejúčinnější je starý velký cedník, nebo rám s dámskou punčochou. Výlov trvá cca 2 minuty, sítku nechám na sluníčku aby se larvy mohly opalovat. Kdo nemá akvarijní rybky, sušenky jednoduše vyklepe. Výlov je nutno opakovat, tak jednou až dvakrát týdně. "Petrův zdar.".
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.