Nejste přihlášen/a.
Celý gympl mám vyznamenání, baví mě biologie, fyzika a trochu biochemie. Chci mít dostatek volného času a hodně peněz. Kam se tedy vydat? Naši mě tlačí na medicínu, jak to je po studiu medicíny, jak se má třeba takový praktický lékař? Má dostatek času, nebo po vystudování práce nekončí a je to dále dřina, minimum času a málo peněz? A jak dlouho trvá atestace, v jejim období jsou podmínky jaké?
doplněno 31.01.14 14:50:Ještě musím dodat, že hodně sportuji a dělám fitness, žiju zdravým životním stylem. Co vás k tomuhle koníčku napadá?
Pokud chcete mít dostatek volného času a hodně peněz, tak se to vylučuje s poctivou prací. V dnešní době bohužel ano.
Až do starobního věku budete muset pracovat a budete-li chtít být úspěšná a majetná, budete muset pracovat tvrdě.
Studium je většinou nejštastnější období života, tak si ho važte. Podle všeho jste inteligentní, takže si zasloužíte v životě dělat to, co vás bude bavit a naplňovat. A to si musíte určit Vy sama, nikdo jiný.
Pokud Vás baví tyto vědy, medicína by nemusela být špatná. Aby Vám ale nevadila krev
NECHOĎTE NA MEDICÍNU! Věřte mi, vím o čem mluvím. Nebudete mít ani dostatek volného času, ani hodně peněz. Pokud půjdete na den otevřených dveří nějaké lékařské fakulty, všude vám budou tvrdit, že studium všeobecné lékařství je magisterský obor, který vystudujete za 5 až 6 let. Realita je ovšem jiná, počítejte s s tím, že doktor, jako takový, kterého třeba znáte, např. ten praktický, z vás bude až po 10 letech studia, když k tomu připočítáte atestace, možná ještě za delší dobu. Pokud však nemáte 5 milionů na to, abyste si otevřel vlastní praxi, tak vám nezbývá nic jiného než vyjet do Německa, takže doporučuji začít už teď tvrdě skočit na tento jazyk. Jinak můžete být zaměstnán v nějaké nemocnici, kde jako nástupující nový lékař budete brát 12 000 až 17 000 hrubého za měsíc. Takový novodobý otrok, směny ve dne v noci.
Povolání lékaře není povolání, ale poslání. Proto, pokud vás to tam vyloženě srdcem netáhne, radím vám dobře, nechoďte tam. Píšete, že sportujete a děláte fitness. Na to můžete aspoň tak na tři roky, možná na delší domu, než se zbavíte předmětů jako anatomie, biochemie, fyziologie, patologie atd. atd. zapomenout. Pokud nemáte fotografickou pamět, že se na stránku jednou podíváte a už to máte v hlavě, tak budete sedět od rána do večera nad knížkami. A to nejen ve zkouškovém, celý rok. A když už zrovna nebudete nad těmi knížkami, budete mít výčitky svědomí, že nad nimi neležíte.
Taková je realita medika, medicíny a lékařů dnešního světa.
doplněno 31.01.14 15:17: doplněno 31.01.14 15:20:
Mým snem je mít zdravotnický komplex zaměřený na fitness, zdravý životní styl atd... Být třeba trenérem a až mi síly začnou ubývat, tak si pod sebe najmout zaměstnance. S jakým oborem se tohle dá realizovat?
Tady si myslím, že nejde o obor, ale štěstí.
Ufinancovat to (nastartovat podnikání) a udržet ho výdělačným.
Dobrým oborem třeba může být fyzioterapeu pokud se chcete ubýrat tímto směrem.
Viděla bych to třeba na nějakého manažera, spíše školy ekonomického zaměření. Nebo nějaká fakulta sportovních studií, ale to byste byl spíše tím trenérem, ne že byste něco velkého řídil, natož zdravotnický komplex zaměřený na fitness.
Představuji si, že bych byl trenérem, vedle by měla budoucí manželka kosmetický salon a nutriční poradenství, dělali bychom spolu sport, práce by byla naším koníčkem a navíc bychom si i vydělali. Má přítelkyně taky letos maturuje a nutriční poradenství a kosmetika ji strašně baví. Ach jo, nevím, jakou školu si vybrat, jsem z toho smutný...
pokud chcete být trenérem, proč studovat vysokou školu? kamarádka si udělala rekvalifikaci - hodně se vždy o obor zajímala, má střední školu. díky manželovi rozjela posilovnu, podnikání... nevím, zda studovat VŠ není v tomto případě ztráta času...i peněz
Bohužel studovaný obor přináší spíše nezaměstnanost a bídu. Praktický lékař je odpadlík oboru, který se jinde moc nechytne a je odkázaný na platbu pojištovny. Takový údržbář. Atestace jsou pro něho povinné. Pokud chcete v životě někým být a mít hodně peněz, jděte studovat práva. Jedno kam. První roky praxe nic moc, ale pak jdete raketově vzhůru. Pokud uvažujete o medicíně a máte pocit, že ji zvládnete, tak práva zvládnete levou zadní.
Pokud se chcete mít dobře a vydělávat, pak se vaše požadavky neslučují s tím, co budete po vystudování sportovních věd. To není výkřik, to je pragmatické konstatování reality v kontrastu s vaší mladickým elánem.
Joid: Takže vy tím chcete říci, že má za každou cenu studovat obor, který by ho eventuálně nebavil, protože neví co ze sebou, má jen rád fitness a spoustu snů? Dejme tomu, že by šel na medicínu, jen by se tam trápil, pokud by se tam udržel. Když by se mu nějakým zázrakem podařilo školu dokončit, byl by neštastný ve své práci, co může být horšího? Raději místo 50 000 Kč měsíčne budu mít, plácnu, třeba 20 000 Kč, ale budu ráno vstávat s pocitem, že jdu do práce, která mě baví a naplňuje.
A co zkusit jít na lékárníka. Taková lékárna to je zlatý důl. Nejen léky se tam kupují, ale i pleny, dětská strava, boty, kosmetika. A můžete tam mít i přírodní kosmetiku a léky. Naše sousedka je majitelka lékarny, občas to tam dojde omrknout, jak zaměstanci dělají a jinak tráví hodně času doma a svými koníčky.
Nevím kolik má konkrétně, ale předělávala (spíše znovu stavěla) celý barák, takže určitě velmi dobře. Chodí ohozená ve značkovém, nové auto, drahé dovolené. Koukněte kolik je lékáren a kolik je tam všude lidí a všechny se dobře uživí. Pokud Vám jde chemie, biologie atd. tak si myslím, že to je dobrá volba.
doplněno 31.01.14 18:09:Myslím, že je na to VŠ v Hradci Králové. Nejdříve se asi musí dělat pod někým, ale časem si nějakou lékárnu koupit nebo otevřít.
A pokud vás baví, hlavně ta chemie a z části biologie, tak je to dobrá volba. Nestačí, že vám jde, jinak se na té škole budete trápit.
Nástupní plat po VŠ tak kolem 22 000 až 28 000 Kč, víc nečekejte. S atestací a několika letou praxí budete mít jako lékárník nebo tak něco 35 až 40 000 Kč.
To je více než pěkné na zaměstance a kdyby se časem trhnul nebo koupil podíl v lékárně bylo by to ještě pěknější.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.