Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Kdo má pravdu

Od: duha* odpovědí: 5 změna:

když závodní lékař po preventivní prohlídce řekne že k vůli zdravotnímu již dál nemohu vykonávat zaměstnání a doporučuje zaměstnavateli změnu pracovního místa ale já dál trvám na původním pracovišti kdo znás má právo rozhodnout o tom jestli musím změnit místo nebo ne kdo je v tomto případě nadřazený v rozhodnutí já nebo lékař kterého musím poslechnout dík za názory

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x

nevím kdo je nadřazený, ale řeknu příběh ze života, závodní lékař zjistil u kolegy cukrovku při preventivce, kolega si pobyl cca 7 měs na nemocenské a nezlepšilo se to, lekář mu nedal preventivku na danou pozici a zaměstnavatel pro něho neměl práci na jiné pozici, tudíž se domluvili na odstupném a kolega je doma na částečném důchodě což je asi 5000 - 2 studující děti a manželka na pracáku to je na mašli co?

 

pacourek*

0x

Být vámy tak to místo přímu a nehadám se .zaměstnavatel se bude řídit názorem lekaře a pokud nepříjmete změnu budete propuštěn

majsterjoe*

ovsem propusten s odstupnym.

BTW. zavodni lekar ma posledni slovo.

 

iz*

0x

Rozhodující slovo má zaměstnavatel, který je povinen zajistit, aby práci vykonávali zaměstnanci způsobilí i po zdravotní stránce ( ZP, § 103, odst. /...). Posudek závodního lékaře je pro něj zavazující.

Pokud na základě posudku závodního lékaře nemůžete dále vykonávat sjednaný druh práce, je zaměstnavatel povinen Vás do 15 dnů od doručení posudku převést na jinou vhodnou práci.

___ Nebude-li pro Vás takovou práci mít, může Vám dát výpověď: Případný nárok na odstupné se bude odvíjet od toho, jaký výpovědní důvod zaměstnavatel použije.

(1) V případě ztráty zdravotní způsobilosti pro mimopracovní úraz nebo obecnou nemoc by šlo o výpověď podle § 52 písm. e) bez nároku na odstupné.

(2) V případě ztráty zdravotní způsobilosti pro pracovní úraz nebo pro nemoc z povolání by mohlo jít o výpověď podle ů 52 písm. d) s nárokem na odstupné ve výši dvanáctinásobku průměrného výdělku

___ Podle mých zkušeností dávají někteří zaměstnavatelé v druhém případě přednost výpovědi z organizačních důvodů (§ 52 písm. c) s nárokem na odstupné ve výši jedno-, dvoj- nebo trojnásobku (v závislosti na délce trvání pracovního poměru) průměrného výdělku.

doplněno 15.10.13 18:19:

Zjednoduším to:

Zaměstnavatel Vám nesmí dovolit vykonávat práci, pro niž nejste podle posudku závodního lékaře zdravotně způsobilý.

 


0x

Jako zástupce zaměstnavatele bych sdělil:

Lékaž sděluje, že nemůžete tuto práci vykonávat. Vy to sice chcete dělat, ale já respektuji právní předpisy a lékařské zprávy. Je mi líto, musím Vás přeřadit na práci, kterou můžete vykonávat, nebo se musíme rozloučit.

Nelze aby zaměstnavatel riskoval, že se Váš zdravotní stav zhorší, popřípadě vinou nemoci se při práci něco stane..

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]