Nejste přihlášen/a.
Zajímalo by mě jestli mám podat žalobu na vynesení zosudku při dědickém řízení jelikož,jako prvorozený syn jsem nebyl pozván k projednání pozustalosti přitom zemřelý nenechal závět.Je to možné,že notářka by mě nevyhledala? děkuji Mach
Než budete podávat žalobu, kontaktujte notáře. Obvykle to bývá tak, že notář v rámci vlastního šetření a také v předběžném dědickém řízení zjištuje majetek zůstavitele. Pokud zůstavitel zanechal jen majetek nepatrné hodnoty, pak je tento majetek vydán vypraviteli pohřbu a dědické řízení se zastaví. Je-li dědické řízení zastaveno, notář dědice nesvolává.
Jako prvorozený syn bych předpokládala, že budete vyřizovat pohřeb a byl byste u všeho první. Asi jste s otcem nebyl v přímém kontaktu a teď se derete o dědictví. jak bylo uvedeno nademnou - kde není co dědit, tak se dědické řízení nesvolává a osobní věci zůstávají v držení toho, kdo uskutečníl a ZAPLATIL pohřeb.
Máte pravdu jsem prvorozený syn z prvního manželství ale to neznamená,že musím být opomenutý při dědickém řízení,když od mala né mojí vinou se o mě nestaral.Stále to byl můj otec a myslím,že notářka mě měla vyhledat nebo ne?
Pokud je dědické řízení a to je i když není co dědit, musí vás notář obeslat. Než podáte žalobu na znovu otevření dědického řízení, zkuste se u příslušného notáře informovat zda vůbec bylo co dědit. Pokud se s vámi otec nestýkal tak pravděpodobně majetek k dědění přepsal za života na ostatní dědice, dar nezvyklé hodnoty (dům) můžete sice napadnout ale znamená to jen to, že notář to dopočítá a ten kdo ho dostal zaplatí poplatek notáři, vám nic dávat nebude.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.