Nejste přihlášen/a.
dobrý večer, chci se zeptat nevíte nkdo kolik stojí ta bombička se vzduchem do sodastreamu a jak dlouho vydrží? dik
já sodastream bych si v životě nekoupil my máme doma 5 sifonových láhvý a do toho bombičky stojí 19 kč 1 bombička-1litr
erik:
taky jsem si to myslel, ale ona je to velká paráda - člověk neblbne z bombičkami, má tam jednu a nabublá si kolik chce, to se sifonovou láhvý nejde a není to vůbec drahé
doplněno 02.12.12 21:56:mikimaus:
to není bombička se vzduchem ale s kysličníkem uhličitým a stojí podle toho jestli se kupuje, nebo se mění za plnou.
Ceny jsou různé jako všeho, chce to pohledat na internetu, tam se dá zjistit i nejbližší misto kde se dá prázdná vyměnit za plnou.
Dá se to jednoduše a pak to vyjde cca na 25kč.Ovšem musí být přechodka,kterou udělá nějaký soustružnik.Potom bombu z hasičáku,která se běžně plní 200-250-6kg potravinářského co2...bombičku sodastreamu podchladit v mražáku,hasičák mít vevnitř vyřezanou trubku,rovněž se toto používá na čepování piva,ale musí se otočit vzhůru nohama a pomalu přepouštět co2.
tome, máte pravdu, jen manželce vadí, že se musí vyndat maso z mražáku, aby se bombička podchladila.
Bohužel jsou O2 i CO2 v kvalitě mediciální a technické.Protože CO2 je v bombě při vypouštění neschopné mít tekutou podobu,těžko se podaří bombu naplnit.
JABRAKA
Stojí to 199 jak již tady někdo zmiňoval.Ohledně te vydrže to je individualní dle použivaní,když to použijete 1 za tyden tak vam to vydrži i rok a jak to budete použivat 3x denně tak jen měsíc.Hlavně jsi to nechte naplnit to stojí těch 199kč a nova kolem 500 kč
Luisi, zdravím. Určitě vyfotím, ale bude to trošku déle trvat, tuším že až v březnu. Jelikož se blíží stavební výstava a ještě před tím jedu do lázní, takže moc nestíhám..
Ale potřebuji to!
luis: Zase bych uvedl do me odpověďi že je to individuální,záleží na tom zase kolik vzduchu jsi do láhve napustíš,ale mám dojem že na lahvi je nápsano že 80 litru z toho uděláš,ale pokud máš rád jemně sycenou tak z toho uděláš i přes 100 litru,80 litru je na plné naplnění vzduchem.Když jsi to spočitáš,tak tě 1 litr čisté perlivé vody vyjde na 2kč.
já si nechávám bombičku plnit v plnírně hasících přístrojů a sto jí mi to 80kč jinak jak už se psalo výměným způsobem 200kč třeba v elektrowordu
Taky sem přemejšlel o naplnění malé propan-butanové láhve(od vařiče) CéÓčkem a jejím připojení autogenní hadicí do přístroje sodastream.
doplněno 26.01.13 15:26:Aloisb: díky za info, takže tadle varianta padá.
A co takhle připojit originální CéÓčkovou bombu?.?.?
To luis :
Tak to at Tě probůh ani nenapadne, může Tě to i zabít! Ty totiž nevíš, že do té bombička se plní kapalný CO2, který má tenzi par závislou na teplotě okolí stejně jako kapalný propan butan. Jenže tenze par CO2 je při 20 st.C cca 35 bar a propan butan má cca 12 bar a tyto hodnoty s rostoucí teplotou jdou rychle nahoru! Takže ta láhev od PB vařiče je pro naplnění CO2 slabá! Už se stalo, že přeplněné ocelové (plné kapalného CO2) sifónové bombičky, které ponechal řidič za zadním sklem auta vlivem slunečního tepla explodovaly a zadní sklo bylo v čudu! Kdyby tam někdo seděl, tak by ho střepiny zabily. Obdobně přeplněná 10 litrová láhev na PB, kterou si odnášel zaměstnanec za slunečného dne z práce, kde ji sám naplnil, domů, mu explodovala na rameni a utrhlo mu to hlavu!
To by šlo, pokud by to byla láhev s potravinářským CO2, ale musela by se vymyslet a vyrobit připojovací redukce k tomu přístroji SODASTREAM, která by se tam našroubovala místo té originální láhve.
Podle mně by to mohlo bejt připojený i přes nějakou tlakovou hadici. Samozřejmě za použití správnejch koncovek.
Zdravím pane Milane.Tak už doma z lázní?.?.?:D
Pěknej kousek. Vypadá to že ste použil nějaký ,,obyčejný" (zpětný) sedlový ventil?!?!?
Troufnu si tvrdit že ste si to vařil sám. 2 nebo 3 sváry?.?.? Schválně, kolik času vám zabrala samotná výroba?.?.? 30minut?.?.? Už ste ji plnil?.?.?
Luisi, jedu do lázní v úterý ráno.
Jelikož syn přefukuje "céóčko" do pistole, tak měl již přechod (šetihran s odpouštěcím ventilkem) vyroben. Já jen zadal výrobu přechody z jeho přepouštěče do nádobky sody..
já to určitě nedělal ano nevařil, páč práce na soustruhu neovládám, ani vaření ne, mám na to lidi.
Začali jsme v páteku piva,,, po hodině jsme zjistili, že soustruh má ulámané zuby na kole pro posun na závity. V neděli na jiném soustruhu stylem pokus omyl zjistit stoupání závitu. Nebylo to čím změřit. Poté mistr soustruhu vytáčel po desetinách mm potřebné stoupání...
Jen ten závit trval přes hodinu, překvapila mne ta doba. Kdyby byl měřík na závity, bylo by to prý rychlejší...
Plnit jsem chtěl právě do lázní, jenže pak ze synka vylezlo, že CO2 došlo a není...
Až se vrátím z lázní prý bude vše připraveno. Již by neměl být problém, bombičky se strčí na noc do mražáku a druhý den...flák a je to..
Do tý půlhodiny sem samozřejmě nepočítal soustružení. To je mi jasný že to nějakou chvíli trvá.:D Je to piplačka.:D
Mohl byste mi prosím vás poskytnout ,,údaje!" potřebný k výrobě, že bych si to nechal udělat?.?.? Díky
doplněno 10.02.13 20:34:A přeju příjemnej a užitečnej pobyt v lázních.:D
Zdravím pane Milane.
Taky mi někdo říkal že by se dal předělat sněhovej hasičák na bombu na CO2.
Dá se předělat ale pořád je to technické CO2. Na tom Aukru je jen nastříkaný starý hasičák po revizi, nic víc Já si bombičky plním sám céóčkem v potravinářské kvalitě, pro známé za 100,- Je jasné že plyn musím u společnosti zaplatit +ještě nájem láhve. V každém případě mám plnící adaptér bezpečný (dovezený ze států) a za čas se určitě zaplatí. No nebyla to levná věc ale dnes už není levného skoro nic.
Rád by jsem dal ale bohužel z fotáku mě fotky nejdou stáhnout do PC.
doplněno 11.04.13 16:27:V podstatě jsou to 3kulové ventily, tlaková hadice, převlečná matice na velkou tlakovou láhev, matice na bombičku manometr a spojovací kříž. Vše v chromované asi mosazi.
Technicke CO2 a co? Technicke co2 musi byt ciste nakolko sa pouziva pri zvarani konstrukcii ktre vela krat idu pod rontgen!
Nemozu tam bit necistoty , oleje podobne sracky lebo zvar by nepresiel kontrolou, to je len zas spekulacia tych co lnie flase , rozdeluju na technicke , potravinarske a medicinske ucely. Kazda tlakova nadoba musi byt vyrobena z kvalitneho materialu!
Robil som v jednej fyrme ktora plnila CO2 , O2 a ine plyny , a rozdiel v plneni bol len na oznaceni flase! Kyslik sa plnil na tej istej plnicke ci pre zvaracov , ci pre nemocnice a to iste bolo aj s CO2 rozdiel je len na oznaceno tlakovej flasi .
Jediny rozdiel bol pri stlacenom vduchu , vduch na dychanie pre potapacov a hasicov a zachranarov sa plnil na vysokotlakom bezolejovom kompresore!
Asi tak pani spekulanti.
Já se bavil s technikem od jedné společnosti která dováží technické plyny k nám do ČR a bylo mě řečeno že technické CO2 na rozdíl od potravinářského CO2 může obsahovat těžké kovy ke svařování to nevadí. V potravinářském CO2 může být podíl vody kdež to v technickém nesmí. Taky láhve pro potravinu musí být vnitřně čisté u technického ne. (rez a podobně) Samozřejmě olej nebo něco podobného neexistuje.
Pár slov k celému problému plnění CO2
Oxid uhličitý - vyrábí se jen jeden v potravinářské kvalitě. Tvrzení Soda streamu, že plní přírodním je spíše reklamní trik. Přírodní se vyrábí nebo spíše zachytává jen v Madarsku, zdroj je však slabý a nestačil by pro všechny ty coly po celé Evropě Přírodním by se mohl nazývat možná i ten co se vyrábí ted nově z odpadu lihovaru u Vídně. Zbytek je chemie z ropy. V obchodováni se to vůbec ale neřeší. Všichni ho vyrábějí podle normy pro potraviny a i ten z ropy má parametry ještě přísnější normy, kterou si určila Coca cola pro své dodavatele. Dokonce jsem slyšel, že u toho přírodního je problém s odfiltrováním různých přírodních pachů. Cisterny, které křižují Evropu jsou jen jedny a v praxi to vypadá, tak že naloží v Litvínově, cestou vyloží u nás a v Rakousku, zajede dopnit nádrž do Madarska a vyloží to směrem do Holanska, tam naloží a z okruhu Evropou se vrátí po třech dnech. Ty výroby mají občas technolgické přestávky, takže se vzájemně vykrývají. Rozdíl mezi potravinářskou a technickou lahví je v udržení čistoty např. ventilu, obsah mají láhve stejný. Uvnitř v obou je holý kov, láhve s nápní CO 2 uvnitř nereznou, nemají čím oxidovat. Pokud jde o plnění soda streeamu z bobičky redukcí, tak jak to´tady někdo uváděl, půjde to asi dost obtížně. Na bobičce je dvojitý ventil, který bombičku uzavře pokud se do ní pustí tlak. Je to snaha výrobce zabránit amaterskému plnění. Za rozdílným značením 60 nebo 80 l na bobičce je pokrok výrobce, který deklaruje, že ze stejného množství 425 g u nových přístrojů napníte více.
A ještě pro zajímavost - v posledních letech se spotřeba CO2 zvyšuje i díky novým metodám pěstování zeleniny ve sklenících, kde se kilometrovými rozvody trubiček pouští ke kořenům rostlin a tím značně urychluje jejich růst..
To jsi se zřejmě bavil s idiotem, protože nevím odkud by se těžké kovy v CO2 vyskytly leda by je tam někdo záměrně přidával, to by ale asi mělo vliv na cenu že. Voda se v tlakových lahvích vyskytovat NESMÍ a snad jen hovado by po revizi lahev nenechalo vyschnout.. A pak bych rád viděl toho, kdo bude tlakové lahve uvnitř čistit a hlavně jak, když je to odlitek. To je jako v Schindlerově seznamu, tam židovské děti malou ručkou čistily vevnitř hylzny .
Někdo si z tebe udělal prdel.
doplněno 13.06.13 22:17:Sorry to patřilo o jeden výše
Připojím svou zkušenost.
Nejjednodušší způsob jak ošálit sodastrímovou loby je šestikilová flaška v kuchyni. Co je třeba:
1) Předělat tlakovou lahev CO2 hasičák - nejlépe výzbrojna PO chlapi vyříznou dopravní trubku, zrevidujou a naplní.
2) Z lahvičky vyšroubovat ventil
3) Na soustruhu vytočit tulej, co má z jedné strany vnitřní metrický závit ventilu z lahvičky a z druhé strany klasickou mosaznou trubičku. Na konci trubičky je osazení s převlečnou matkou na hasičák CO2.
4) Ventil našroubovaný do tuleje se našroubuje do Sodastrímu aje to.
Flaška se dá ukrýt do kuchyňské linky a mosazná trubička se dá protáhnout provrtanou dirou v pracovní desce. Jedinej problém je, že pak už se s přístrojem nedá šíbovat. To ovšem za pekelnou cenovou úsporu stojí, protože kilo CO2 se prodává za 35 Kč.
V bombičce za dvě kila pro sodaloby je 40 deka co2 v hodnotě17 Kč a udělá 40 litrů sifonu, v šestilitru je tudíž za dvě kila 600 litrů sifonu.
Tak a teď pro pořádek CO2 je jen jeden, rozdíl v tlakových lahvích není žádný, vnitřek je bez úpravy a koroduje tam i tam. Ovšem koroze je minimální, pokud se dodrží minimální tlak v lahvi. (Nemá cenu se tím ale zabývat). Použití mosazné trubky není nezbytné stačí hadice odolná do 100 atm což je o třicet více, než je maximální plnící tlak pro CO2.
Funguje, nebouchá a kdy jsem plnil už si ani nepamatuju a že toho tady vychlastají za tu cenu kýble je jasný.
Druhou cestou je přepouštění a protože moje známá je konsternovaná z toho, že by s přístrojem nemohla hýbat, musím jí udělat redukci. Už to mám namyšlený,
Váleček, z jedný strany závit lahvičky, uprostřed díra s jehlou na stisknutí ventilu na lahvičce. Z druhý strany skrz převlečnou matku s dírou a závitem jehla s ploskou se závitem a uvnitř těsnění. Zašroubováním jehly dojde ke stlačení ventilu na lahvičce a zároveň zatěsnění jehly ploskou. Z boku tohoto forichtungu provrtaná díra přívodu CO2 a na tuto diru přiletovaná mosazná trubička na konci s osazením a převlečnou matkou na hrdlo šestilitrovky. Dvě hodiny práce.
Normálně se CO lahve bez rozdílu velikostí plní na váhu. Vzhledem ke konstrukci s trubkou nebude možno plněnou lahvičku vážit. Dalo by se zvážit řešení s tlakovou hadicí, to je ale konstrukčně náročnější a vzhledem k tomu, že lahvička je zkoušená na tlak 250 atm a v plnící lahvi je maximálně 70 atm, nemá cenu se tím zabývat. Navíc lahvička má pojistný ventil, takže není co řešit. Ale pozor plnění musí probíhat "spodní" cestou, to je tekutou. Plynem nic nenaplníte. Takže buď je možno přeplňovat přímo z hasičáku dík sběrné trubce se do hrdla hasičáku dostává tekutý CO2, nebo pokud máte už lahev upravenou tj. vyříznutou sběrnou trubku, musíte ji otočit na ventil. Tedy dvouchlapová práce.
A pro štouraly, přeplňuju Biogon, kyslík i CO2 a ještě nikdy mi nic nebouchlo. Díky pojistným ventilům a troše šikovnosti. A pokud se někdo bojí šestilitrovky CO2 v kuchyni, tak chci upozornit na běžně používaný propanbutan v lahvích, kterého se nebojí nikdo a měl by o dost víc.
Pamatujte, že zatažené spoje se kterýma se nehýbe neutíkají. Pokud by se ale i tak stalo a povolily, tak je únik tak nicotný, že se běžným pohybem v domě vyvětrá. A pokud by to šlo skokem což je naprostý nesmysl tak to jistě uslyšíte.
CO2 se pod tlakem do Sodastrímu (přístroje) dostává až ve chvíli když stisknete pracovní tlačítko. V tu chvíli se totiž přes páku otevírá ventil na lahvičce, v momentě kdy tlačítko uvolníte dál už se přístroj netlakuje. V momentě kdy lahev se sifonem vyndáte se z přístroje uvolní i zbytek tlaku a je to opět jen hromádka neškodného plastu.
Plnění zdar.
Příspěvek není sice můj, ale mohu Vám odpovědět. Přesně tak, bomba je připojena k Sodastreamu bez redukčáku napřímo. Původní bombička, ve které je taktéž tekutý CO2, je také našroubována do Sodastreamu na přímo, bez jakékoli redukce tlaku CO2.
Je to sice staré ale souhlasím se sam 94.Pokud má být co2 tekuté tak nezáleží na velikost bomby.At je velká nebo malá tlak musí být stejný.Řekl bych že je to poměrně logické.Voda se taky vaří při X stupních at je hrnek velkej nebo malej.199Kč za výměnu je nehoráznost.Potravinářský a technickýco2 je blbost.Není rozdíl.Najděte si v okolí plnírnu hasicích přístrojů a stojí to 40Kč.Až uvidíte jak to jednoduše plní budete se divit. Všechno ostatní jsou kecy v kleci.
... ještě mi nic nebouchlo... je skutečně popis spolehlivosti použité metody k nezaplacení Nic proti gustu.
Dát za výměnu bombičky 190,- Kč to je masochismus. Já to plním sám, do 10 kg ALU láhve stojí CO2 360,- Kč. Jedna náplň 425 g vyjde na 15,60 Kč. Na obrázku je moje udělátko na přepouštění, flexi hadice atest 4000 BAR, bombičky při přepouštění vážím, aby tam šlo pouze 425 g.
Na druhém obrázku je jak se s tím Italové nepárají, rovnou to ženou do Sodastreamu z velké láhve. U toho mého udělátka stačí, vyměnit plnící koncovku viz obr. 3, a lze Sodastream napájet z velké láhve.
Dát za výměnu bombičky 190,- Kč to je masochismus. Já to plním sám, do 10 kg ALU láhve stojí CO2 360,- Kč. Jedna náplň 425 g vyjde na 15,60 Kč. Na obrázku je moje udělátko na přepouštění, flexi hadice atest 4000 BAR, bombičky při přepouštění vážím, aby tam šlo pouze 425 g.
Na druhém obrázku je jak se s tím Italové nepárají, rovnou to ženou do Sodastreamu z velké láhve. U toho mého udělátka stačí, vyměnit plnící koncovku viz obr. 3, a lze Sodastream napájet z velké láhve.
Sodastream je založen na výrobě kyseliny uhličité.Tedy roztoku oxidu uhličitého ve vodě.Roztok má koncentraci vhodnou pro pití.Náplň se sytí oxidem uhličitým až do spotřeby bombičky-Jiné bombičky,případně amatérské používání jiných plynů mohou ohrozit zdraví.
JABRAKA
Plnění CO2 - pokud chcete původní flašku a máte ji vyrobenu po 2008, musí se vyměnit buďto ventil na ZCELA prázdné flaštičce (pokud nechcete střílet ventilem):
A pak to lze naplnit samozřejmě snadno kdekoli.
Anebo provést úpravu původního ventilu (opět na zcela PRÁZDNÉ flaštičce:
Tak bacha a at se daří...
Úprava ventilu viz předchozí příspěvek, je to blbost, dostala se ke mě k plnění bombička s uvedenou úpravou broušení ventilu, při novém plnění ventil neudržel tlak v bombičce, a bombička fungovala jako reaktivní střela, bylo pouze shodou náhod v momentu, kdy bombička neřízeně letěla, že nikdo nestál v dráze letu. Pokud by se podařilo zjistit, kdo provedl úpravu, zřejmě by schytal toliko kopanců na pozadí, že by se dlouho neposadil na zadel. Nikdy jsem neměl problém s plněním bombiček vyrobených 2008, pokud je bombička plněna velmi pomalu, nebo je plnění prováděno postupně, vždy po opakovaném zmražení bombičky.
No tak podle toho co píšeš, jsi buď vůbec nepochopil kostrukci toho ventilu, nebo máš kamaráda chromýho na ruce.
Pojistka proti plnění je kroužek s teflonovým těsněním a nebrousí se, ale prořezává čímž se vyřadí z provozu a jeho funce spočívá v tom, že když se tlačí kapalina do plněné lahvičky, strhne s sebou tento kroužek a zatěsní vstup do lahvičky. Pro výstup z ní nemá VŮBEC žádnou funkci.
Nevím proč bych měl namražovat lahvičku nebo ji plnit půl dne, když po téhle úpravě která zabere pět minut je naplnitelná během pěti vteřin na stejný tlak jako je v plnící lahvi.
To mám rád takovýhle chytrolíny. Až pochopíš funkci tak do toho krafej.
Ano vidím, že je to stará otázka, ale stále aktuální. Sodastream je super, nesnášel jsem sifonové lahve - moc práce za málo sodovky. to sodastream je jiná liga - rychlý, snadný. Samozřejmě, že je to kšeft. Já za cenu naplnění takovéto bombičky mám 6 kg CO2. Ale dobrá zpráva je, že už dost provozovatelů a obchodníků s plyny dokázalo snížit cenu té malé bombičky. Osobně jí mám za 60 kč (Samozřejmě k tomu koupím Biogon 2x za 450 kč a Co2 za 180,-.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.