Nejste přihlášen/a.
proč dávat dárky učitelům? za co? vždyt dělají jen svou práci za kterou mají sakra dobrý plat. Když dítě nic nedá, tak jim pohrdají, že je socka. Jsem matka 3 dětí a jsem samoživitelka, pro mě je to zbytečné vydání. A co vy dáváte a v jaké ceně?
Dobrý večer,
určitě ani vy ani vaše dítě nemusí žádnému z učitelů dávat žádné dárky, dokonce bych řekl, že učitelé, nebo alespoň drtivá většina z nich, o žádné dárky ani nestojí. Učitel nepohrdá žádným dítětem, to je jen vaše nepodložená představa. Nicméně ta představa asi vychází z vašeho negativního nastavení vůči nim, což dokládá i ta hloupost, kterou jste zde napsala "mají sakra dobrý plat".
Když naše dítě něco do školního zařízení přinese, je to například jednoduchá malá bonboniéra. Dá jim to z vděčnosti, protože zatím narazilo jen na samé skvělé profesionály, které se dětem perfektně věnují.
A mimo téma: mohu se zeptat proč jste samoživitelka a jestli to znamená, že na děti vám nepřispívá žádný muž? Děkuji.
To tady už bylo, @tm - a dostal jste odpověď na to, co je samoživitel/ka.
Kdo je samoživitel?
Samoživitel je rodič, který sám pečuje o dítě a zajištuje jeho výživu, často bez pomoci druhého rodiče. V právním kontextu se však používá pojem osamělý rodič, který je definován v zákoně o státní sociální podpoře (§ 7 odst. 7 zákona č. 117/1995 Sb.).
@tm - to vám nepřísluší soudit. Je to osobní věc tazatelky.
Někdy se složí celá třída na rozumnější dárek, někdy samostatně každý donese kytku, nebo sladkost, to se dá pořídit do 50 Kč, což asi nikoho nezrujnuje. Ale je to jako s tuzérem, nic dávat nemusíte, zvlášt když o kvalitách učitelky máte pochyby.
Nemyslím si, že by mělo jakékoli následky, pokud vaše "chudé" dítě nic nedá. Ostatně, pokud chodobu podědí, což je časté, bude se s tímto svým nižším sociálním statusem muset potýkat celý život.
(Jinak osobně hrubě nesouhlasím s tím, jak levně se otec může zbavit svých otcovských povinností a často dokonce prostřednictvím sociálních dávek přehodit svoji odpovědnost za zplození dítěte na stát, tedy na nás ostatní. Kdyby s rodinou a dětmi žil, stálo by ho to skoro celou průměrnou mzdu, zatímco při rozchodu mu stačí na vyřízení závazků odbytné pár tisíc a zbytek často doplatíme my, zatímco on si třeba vytvoří novou rodinu. To mi fakt hlava nebere.Stejně jako to, že se u soudu nezohledňuje míra zavinění.)
Co se týče květin, ženu by potěšila pěkná interiérová živá květina nebo nějaká exteriérová do zahrady, pokud zahradu má.
Nikdy jsem nepochopil trendu někomu dávat řezané a tedy již mrtvé a ke zániku do 48 hodin určené květiny. To skutečně nemá nejmenší smysl, pokud se nejedná právě o rekvizitu do filmu.
Patříte zřejmě mezi chudší občany, což chápu, jsou tací. Ale proč se hned zlobit a rozčilovat?
Vaše děti toho dostanou zdarma ve škole mnoho. Hlavně vzdělání + výchovu. Pak i nějaké pomůcky. Nevím, zda děti dostávají ve škole sešity, tužky, pastelky, desky...jako kdysi my v 60. letech, ale škola jim půjčí na rok učebnice, které potřebují. Nemusí si je kupovat. Děti mají dotované obědy, někde i svačiny. Platí sice, ale zdaleka ne plnou cenu. Mohou navštěvovat při škole různé kroužky, které se neplatí, nebo jen minimálně. Třeba sportovní, vaření, šikovné ruce apod. Některá škola půjčuje dětem zdarma na lyžařský výcvik běžky i sjezdovky /školní/, pokud děti toto vybavení nemají. Učitelé s nimi jezdí na výlety, aby měly děti nějaké zážitky. Jsou totiž i takové děti, které rodiče nevezmou nikam.
Je toho málo? Nevím, jak moc máte děti hodně či zlobivé, ale když má učitel ve škole 25 "dárečků" , zaslouží si ten "sakra plat." A vy jenom berete a nic nechcete dát. I když jste samoživitelka, čímž se ženy rády ohánějí, určitě byl nějaký tatínek či nějací tatínci a ti by teď měli plnit své vyživovací povinnosti.
Děti mohou dát učitelce dárek, který samy udělají. Vyšít dečku, namalovat kamínek, obrázek...Nebo - určitě mají každý svou kasičku, kam si šetří. tak at z ní každé dítě vybere, co uzná za vhodné a koupí učitelce maličký dárek. Klidně třeba jen tyčinku Kaštany či Kofilu. Nebo voňavé mýdlo. Je to tím hezčí, že k tomu dítě nepotřebuje peníze rodičů, ale dá to samo, ze svých peněz. Toho si určitě bude učitelka vážit.
Jinak - žila jsem na vesnici, každý měl zahrádku, natrhali jsme si květiny, převázali stužkou /hlavně je období růží/ a učitelka měla radost.
Nemyslím, že by děti měly kantory uplácet drahými dary, ale opravdu maličký dárek ze svých úspor učitele potěší a dítě vychová. Naučí se udělat druhému radost a nebude to jednou v dospělosti považovat za "zbytečné vydání." Jaga.
Přečtěte si romány J. Š. Baara. V té době nosili žáčci do školy "sobotáles." Každou sobotu nesly selské děti učiteli proviant, za to, že se jim věnoval. Máslo, mléko, vejce, smetanu, hrách...v zimě něco ze zabíjačky...někteří sedláci dodali učiteli místo potravin dřevo na topení.
To by se Vám teprve nelíbilo! Naštěstí je dnes učení zadarmo. A stejně někteří lidé prskají a chtějí jenom brát.
Rozhodně ne kvítí - před očima to smutně vadne a usychá. Ale z ekonomického hlediska mět zahradu a utrhnout pár a k temu jenom mašla, nebo někde v na louce atd. Když už kvitka tak v květináču. Sladkosti v tomto vedu ne, to se rozteče, na pololetní v zimě dobře, aspoň nemusijou to kupovat v obchodě něco k mlsaní k televizi, stejně většinu to předají jiným. Ale přikláním se k temu že jiný rárek by byl zcela nejlepší - např. ručně dělaný keramický hrnek s jménem /jestli je to pěkné jméno/ atd.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.