Nejste přihlášen/a.
Ahoj, chtěla bych se zeptat Vás, kdo pracujete nebo jste pracoval na noční směny a měli jste případně tu možnost si na chvíli v práci lehnout. Je lepší jít na té noční spát třeba na 3 hodiny nebo je lepší vydržet celou noc vzhůru? Mám možnost si jít zhruba ve 2 lehnout a prospat se do 5, ale říkám si, jestli mě to ještě víc nerozbombí nebo pak bude méně kvalitní spánek v těch 7:30, co přicházím domů. Díky za zkušenosti !
Opravdu znáte někoho, kdo má možnost si v práci lehnout a spát tam? Nevím o nikom, koho zaměstnavatel platí za spánek.
1/ Noční v Panasonicu - jel pás, v noci stejně jako ve dne a makalo se, stejně jako ve dne, od první do poslední minuty.
2/ Manžel - noční ostraha objektu, snížená prac. schopnost. V budce nesměl mít ani televizi, prostě noc prosedět, koukat do tmy, občas obejít objekt a "pípnout si", že tam byl. Občas několikrát za noc přijel nadřízený, aby se přesvědčil, že je pracovník skutečně vzhůru. Jediné pozitivum byl krásný a hodný, i když respekt budící služební německý ovčák.
3/ Vnuk - výpravčí, denní a noční dvanáctky. Hlavní nádraží. Vlak jede každou chvíli. I v noci, kdy na rozdíl od osobních a rychlíků jezdí spíš náklad. Ale vlaky to jsou. Takže stále v pohotovosti a být bedlivý, co kam pošle.
Nevěřte, že je někde zaměstnání, kde můžete v pracovní době ležet. Ty doby už dávno uplynuly. Hodně dávno. Stejně jako kdysi alkoholové oslavy na pracovištích.
Pokud v práci můžete spát od 2 do 5, měla byste panu šéfovi ruku políbit. Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala. Protože každý se řídil heslem, že v práci se pracuje. Ve dne i v noci. Jaga.
Tak já vám řeknu přesně zaměstnání, kde se dá na noční spát. Manželka je lékařka na psychyatrii a když slouží na příjmu přes noc, tak normálně spí na pokoji a když je jí potřeba, sanitář jí přijde vzbudit. Z 80% prospí celou noc, občas jde jednou nebo dvakrát za noc k případu.
Super, dekuji za pribeh, nicmene to neni moc odpoved na moji otazku. Znam xx lidi ve svem okoli, co si muzou jit na nocni lehnout. Sestra je recepcni na hotelu, v noci vsichni spi a kdyztak je recepce otevrena na zvonecek. Kamarad je nocni vratny ve fabrice, opet na zvonecek. Pri techto povolani to ani kolikrat neudelate naschval, stane se, ze pri treti nocni proste usnete i v sede na zidli, kdyz neni co delat.
overitnick
U sloužících lékařů je to něco jiného. Manželka, lékařka taky sloužila noční. To bylo tak, že ráno nastoupila, po normální pracovní době zůstala v práci, odsloužila si noční a ráno pokračovala v normální pracovní době a předpokládalo se, že je svěží a odpočatá jako její kolegové co přišli z domova. Takže teoreticky mohla celou noc spát. Ale šedá je teorie a košatý strom života, někdy celou noc ani oka nezamhouřila. Ale když byla klidná noc, tak v nemocnici bděli sestřičky a sanitáři co v případě nutnosti doktora vytáhli s postele.
Noční vrátný spí? To vysvětluje ty požáry skladů když nočního vrátného probudí až hasiči místo toho aby noční vrátný byl proškolený v používání hasicích přístrojů a začínající požár v zárodku uhasil když v kanclu někdo zapomene vypnout vařič když si uvaří kafe.
Také přidám. Kamarád zámečník a údržbář v nemocnici. Když mají občas pohotovost, tak na to mají jinou místnost a tam mají televizi, Playstation a postel. Může spát, protože má vysílačku. Jak zavolají tak jde, ale celý den nemusí volat nikdo. Spí, hulí, hraje, a kouká na tv. Co tam má dělat? Koukat do zdi a usnout únavou? Takových zaměstnání je ... jak uvádí další.
Doutnák : jo jasně máš pravdu ovce vše vyžvaní a pokakají. Ta pohotovost v nemocnici je ale legální tu postel tam dala nemocnice a TV a hry taky a lednici a sporák a minikoupelnu, protože oni mají vysílačky a můžou být doma, takže je to obdoba bytu a do zdi koukat nemůžou. Jeho práce je být na vysílačce a jak zavolají tak musí jít opravit - zasáhnout atd. Ty sestry a lapiduchové mají taky postele legálně, aby měli dost sil. Kamionák také spí pracovně. Moc široký rozhled tazatel nemá a vo to gou.
záleží na každém, jak to snáší. jsem sestra, když máme málo pacientů (nebo pacientů v lehčích stavech), tak některé kolegyně se taky o noční prostřídávají - po zvládnutí základní práce jedna hlídá a zaobstarává všechny pacienty, druhá si jde lehnout, a pak se prostřídají. pokud je potřeba, tak kolegyni vzbudí (ne vše jde zvládnout v jednom člověku). já to nedělám - jednak si můj mozek stejně neodpočine, oddělení furt vnímám. jednak pokud si na dvě hodinky lehnu, jsem po probuzení jak praštěná. pro mne je jednodušší být celou noc vzhůru.
Přítelka je také sestra a před lety dělala v jedné chocholouškárně. Během nočních byl klid, jen je občas chodili kontrolovat z vedení. Aby mohly (ona a kolegyně) spát, nainstalovaly si ke vchodu alarm a než kontrola dorazila, bylo "ležení" pryč. Po celou tu dobu vše cajk.
Teď si asi rve Jaga vlasy, že se nedala na práci ve zdravotnictví...
vycházím ze svý (opakovaný a dost dlouhodobý) zkušenosti, ale nevěřím, že totéž by neplatilo obecně - pro mě byl obrovskej rozdíl, jestli sem spal jen jednu hodinu, anebo vůbec, jediná hodina znamenala úplně jinou kvalitu pro fungování na další den dlouho do noci; pochybovat, jestli má význam cca tříhodinovej(!) spánek, považuju za absurdní... (to snad leda, že by pak kvůli těm třem hodinám člověk nemoh dospat zbytek, to by u mě asi nehrozilo, navíc spaní přes den má mít menší přínos než to noční)
(a jinak ke spaní během směny - svýho času (už za kapitalizmu) sem natrefil na zaměstnání, kde sem dělal jen v noci, a většinu směn sem moh oficielně spát celou noc na zcela vyhovujícím kanapátku (tušim sem měl i erární vyměňovaný prostěradlo), plat byl průměrnej, ne tak malej (a opravdu vyplácenej), pointa je, že to byl nejhorší flek, jakej sem kdy dělal, odešel se z něj brzo a trpce si vyčítal, že sem se nechal umluvit na prodloužení po zkušební době, i když sem původně dal výpověď včas během ní - šéf a majitel byl naprostý psychopatický hovado...)
No, jsou to 2-3 hodiny spanku a to s tim, ze to zas tak kvalitni spanek neni, ne vzdycky teda. Jsem porad nejakym zpusobem v pozoru, obcas me vzbudi nejaky zvuk atd. Prijde mi, ze kdyz mi v 5 zazvoni ten budik, jsem uplne rozsekana, ale zas kdyz drzim celou noc vzhuru, taky jsem rozsekana unavou Nekdy, kdyz nejdu spat vubec, tak vyspavam doma treba az do 16:00 (takze mam 8h spanku v kuse), kdezto kdyz si v praci ten spanek dam, tak doma spim treba jen do 12h. Ale neni to pravidlo. Zkousela jsem obe varianty a vicemene furt nemuzu prijit na to, co mi vlastne vyhovuje vic. Ale je pravda, ze ta smena minimalne rychleji utece, kdyz se prospim.
Za me to celkem problem je, doktorka nas vsechny varovala, ze delat nocni neni vubec zdravy a nedoporucuje to dlouhodobe a uz vubec ne zenam, ktere by chtely v blizsi dobe treba otehotnet Tak se snazim si to nastavit tak, aby mi to aspon bylo prijemnejsi a celkovy pocet naspanych hodin byl co nejvyssi. Zeptala se jsem se tady pouze na nazory, jak to delaji ostatni, od toho ta poradna tady je. kdyz vas to tak hrozne rozciluje, odpovidat nemusite.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.