Nejste přihlášen/a.
Kto si na také veci berie pôžičku,tak ten nevie hospodárit a len tieseň ho tlačí do výkonu a je na hrane,že sklzne do dlhovej špirály.
Pane Slavco, pamatuji jedinou půjčku, novomanželskou, v roce 1989, tuším, že to bylo 30.000. Nákup sedací soupravy a nábytkové stěny, kterou máme dosud.
Banka. Donesl jste potvrzení o narození dítěte, a banka vám z půjčky škrtla určitou sumu.
Už si to přesně nepamatuji 2-4 ticíce
Tak jsem musel hledat a našel (bez záruky?) Samozřejmě, že si úrok nepamatuji, vždyt je to tak dávno...
Na každé narozené dítě nám stát pak vždy umazal dva tisíce korun,
Zdroj: idnes.cz/...
Úvěr bylo možno čerpat až do výše 30 000 Kčs, což tehdy činilo přibližně 1,5 násobek průměrného ročního příjmu. Půjčky se poskytovaly na výdaje spojené s bydlením. Čerpal-li se úvěr na pořízení bytu, činila úroková sazba 1 %. Při poskytnutí půjčky na zařízení bytu se úročilo 2,5 %. Doba splatnosti byla maximálně 10 let. Při narození dítěte se podmínky půjčky dále zvýhodňovaly – doba splatnosti se prodloužila o jeden rok a dluh byl snížen o 2000 Kčs. S každým dalším narozeným dítětem se z dluhu odečetlo 4000 Kčs.
To byla první a taky poslední půjčka.
Může být i případ, že kdo má malé příjmy, žádné úspory, nezbývá mu už ani na dárky, tak si půjčku vezme. On třeba dostane dárky, tak by mu bylo trapně, aby on nikoho neobdaroval. Nemusí to nikomu vytrubovat, že si vzal půjčku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.