Nejste přihlášen/a.
Normální doporučená denní dávka tablet oxidu hořčíku (~300mg)+B6 je jedna tableta denně. Co jsem četl na jiném serveru tak doporučená dávka pro lidi +30 let je 420 mg hořčíku.
Z této studie ale vyplývá, že lidi, kteří měli problémy se spaním, zlepšilo se jim spaní pokud brali 2x414 mg hořčíku denně, tj. 500 mg hořčíku celkem. Takže mě to přijde že zdravotnictví nebo lékaři raději předepíšou například hypnotika nebo antidepresiva, místo obyčejný hořčík, přitom hypnotika vytváří závislost/intoleranci a třeba tritiko zase vyvolává celou řadu vedlejších příznaků jako úzkost, myšlenky na sebevraždu. A to nemluvím o tom, že nespavost se dá řešit pomocí melatoninu, ale ženy, které se starají o kojence nechtějí v noci spát tvrdě a být omámené, takže právě jim by pomohlo toto. A proč jsem proti antidepresivům když člověk má jen problém se spaním? Protože když člověk zapomene a třeba se zdrží o hodinu o tři hodiny najednou má problém jak prase kvůli vedlejším účinkům, kterým může být třeba úzkost a kdoví co všechno. Celkově by mě ale zajímalo na jakou hladinu mmol/L hořčíku se člověk dostane při následujícím dávkování. Jasně závisí to i na tom co jíte, ale já třeba skoro nejím zeleninu a ovoce (nejsou peníze), občas ale máme brokolicovou polívku. Takže máte někdo zkušenost že třeba nejíte zeleninu, jakou máte hladinu hořčíku (pokud jste si to nechali odebrat a změřit v laborce) a jakou máte hladinu po tom co si berete tabletu. Mě v době když jsem ještě nebral tablety ale měl jsem slabší migrénu vyšla hladina 0,85 mmol/L což je někde ve středu toho intervalu. A tak si myslím, že ten interval není moc dobře nastavený, když ve studii níže ti lidi berou vyšší dávky a prospívá jim to.
V jedné studii však lidé, kteří přijali 414 mg oxidu hořčíku dvakrát denně (500 mg hořčíku denně) zaznamenali lepší kvalitu spánku ve srovnání s účastníky, kteří užívali placebo (20). Dávkování pro regulaci cukru v krvi. Nízká hladina hořčíku může častěji vyskytovat u diabetiků(21, 22)." zdroj Informace ke studii, odkaz: 2012 Dec;17(12):1/...
Použité materiály a metody: Dvojitě zaslepená randomizovaná klinická studie byla provedena na 46 starších pacientech, náhodně rozdělených do skupiny s hořčíkem nebo placebem a dostávajících 500 mg hořčíku nebo placeba denně po dobu 8 týdnů. Dotazníky indexu závažnosti insomnie (ISI), fyzické aktivity a logu spánku byly vyplněny na začátku a po období intervence. Antropometrické zkreslující faktory, denní příjem hořčíku, vápníku, draslíku, kofeinu, kalorie ze sacharidů a celkový příjem kalorií byly získány pomocí 24hodinové paměti po dobu 3 dnů. Na začátku a po období intervence byly odebrány vzorky krve pro analýzu sérového hořčíku, reninu, melatoninu a kortizolu. Statistické analýzy byly provedeny pomocí SPSS19 a hodnoty P < 0,05 byly považovány za statisticky významné.
Ten kluk ve videu má velkou pravdu, a taky tam říká meziřečí, že je spoustu věcí, za které bychom měli Big Pharmu kritizovat. Tohle video nemá nic společného s tazatelem a jeho hořčíkem. Vaše bagatelizovani a házení do jednoho pytle je přinejmenším slaboduché. Mate hodne jednoduchý život, je mi Vás líto.
Tazatel v podstatě žádá prevenci. Jenže lékař chce především stanovit diagnozu a podle toho předepisovat léky. Hořčík může doporučit. Taky nevím, jak to chce tazatel stíhat chodit na odběry /placené/a přitom dojíždět do práce /jede denně 3hod/ a venčit psa. Jsou příznaky nedostatku hořčíku, které nejsou na doktora a když to vím /bez vědeckých studií/, tak si hořčík zvednu ve stravě nebo i v tabletách. To je třeba vyčerpanost, nervozita, nespavost, křeče, pocení..V té stravě je to lepší, jelikož se ve vstřebávání vitamíny a minerály vzájemně podporují. Tazateli, kup si knížku: Jiří Janča: Co nám chybí. V ní máš přehledný základ.
Stačilo by to hodit "umělé inteligenci" OpenAI - říkám tomu Chat. Máte ale na mysli tu studii v angličtině nebo co chcete? Moje téma snad není tak rozsáhlé a je česky. POZN. Udělal jsem chybu v popisu. Ti lidi nebrali 2x denně 414mg hořčíku ale a oxidu hořčíku což má zhruba poloviční účinnost.
juraja® No to jste měl říct hned, že to je vyplozene AI:
Co je vyplozene AI? Dal jsem vám odkaz na studii! Co je vyplozené? LLM má schopnost vnímat dění ve společnosti? A jak, když je to omezený program odříznutý od reality?
Nevím o čem to mluvíte. O čem mluvím já, že NENÍ ZÁJEM řešit depresi. Politikům a lidem ze zdravotnictví to vyhovuje pro jejich kšefty. Asi jsou nějak propleteni s tou farmaceutickou mafií, úzce spjati. Berou od nich nějaký peníze. Jak si jinak vysvětlujete, že se tomu tématu nevěnuje pozornost? A covidové vakcíny se protlačily snadno co? Jo protože Pfizer z toho měl velký zisky. A vzpomeňte si jak nikdo nechtěl bezpečnostní záruky. A ty současné záruky, pokud máte poškozené zdraví po vakcíně nedá se to prokázat jako ta kauzalita nebo musíte platit experta ještě nemáte jistotu že odškodnění dostanete. A pokud to chcete zpochybnit tak si najděte na Advokátním deníků článek od Judr Vladany Valíšové, je to odborný článek z roku 2020 (asi duben; duckduckgo.com site:advokatnidenik.cz), ale Chat vám to rekapituluje a přeloží do vaší řeči.
No a co že bylo jen 46 účastníků? Výsledky byly statisticky významné Statistické analýzy byly provedeny pomocí SPSS19 a hodnoty P < 0,05 . Prostě asi není zájem. Hele já neumím vyhledávat studie, nemám přístup do vyhledávače databáze kde se daj specifikovat konkrétní požadavky. Ale lékaři a vědci to umí, takže pokud tu někdo je, může hledat i větší počet klientů. Ale jak říkám, když není zájem, tak nejsou studie! Protože to někdo musí platit a to platí ty farmaceutické firmy. Střed zájmů jak prase.
Asi předpokládají, že se lidi budou o své zdraví zajímat a nechodit s prkotinama po doktorech..
Já si ten hořčík koupím, ideálně řepnou melasu, kde mám ještě Fe a další minerály. Nebo si dám kakao a ořechy, banán...Melatonin jsem vyzkoušela, absolutně nic mi nedělal, asi ho vyrábí moje tělo dost. Komu ne, at si koupí. Bylinné preparáty a čaje mají v lékárně. Každý jsme jiný, potřebujeme něco jiného v jiném množství.
Víte, co stojí ty rozbory vzorků? A přitom se něčeho nadlábnu, proběhnu se, a čísla jsou zas jinde. Nejsme roboti stavění na stejnou dávku pohonné látky. Naučme se vnímat svoje tělo a pomozme si přírodně a lékařům nechme péči o opravdu nemocné.
Ale ne každý má čas hledat nějaký studie o hořčíku. Lidi prostě vstanou, sní jídlo jdou vyvenčit psa, jedou hodinu a půl do práce, do fabriky, pak zase hodinu a půl zpátky, zase vyvenčit psa, dát najít, sobě i psovi, sprcha a spát. Kde máte čas na hledání informací? Co se nedostane do TV nebo na články mainstreamu většina lidí nečte. A hlavně má to být ten doktor,co řekne: tak se podíváme jakou máte hladinu hořčíku... a po výsledku tak dáme vám doplněk... A spaní se zlepší. Ne voni musí rovnou předepsat ty antidepresiva a nekomunikují vůbec. Proč nic neřeknou že je něco jako melatonin nebo hořčík a že to má na kvalitu vliv? Oni maj předpokládat že pacient neví nic. Něco jiného by bylo, kdyby přešel se svými vlastními výsledky z laboratoře kde už má všechny ty věci změřené - hořčík, vápník, draslík, kofein, kalorie ze sacharidů a celkový příjem kalorií - jo tak asi se o to zajímá. Ale když to nemá tak neví nic. Asi základní předpoklad... A doktorka ví že jsem chudý jak bezďák. A jasně, už vás zase slyším jak doporučujete lidem co neznáte co maj dělat... Ale já tu neřeším osobní problémy, já tu řeším problém, který je široce ve společnosti rozběhlý a nikdo to nechce řešit, protože se dělá, že neexistuje.
Tady na Poradně jsem si mockrát přečetla, že asi nejlépe účinkuje hořčík ve formě Magnosolv a že je na recept. Párkrát jsem si o něj řekla lékaři. Předepsal a já dostala a zaplatila.
Jestli trpíte depresemi, tak to bude chtít především psychologa nebo lépe psychiatra. Jen to trvá. Všech lékařů je málo a psychiatři jsou obzvláště přetíženi.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.