Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Dospělý se chová jako dítě

Od: nrhhd odpovědí: 6 změna:
Jak si takového člověka představite že se chová? Pokud mu je dejme tomu 20 let a někdo řekne "chová se jako dítě" jak se to projevuje? Co to vlastně znamená když se to řekne?

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

michalverner

4x
Vyžadování neustálé péče, finanční sponzorování, nerozhodnost, nic není podle představ, vynucování pozornosti, celý svět se musí točit okolo daného člověka, neustálé (většinou banální) problémy které musí řešit druzí, náročnost, nesamostatnost...zkrátka chování většiny moderních žen.

 

liska5

4x

To je hodně variant infantilního chování. Třeba muž, co je dětsky hravej, neřeší potřeby rodiny, či přítelkyně, ale svoje zájmy. Nekontroluje se jako dospělí lidé, takže se nadchne pro průlezky, zbaští u nich s gustem Lipánka a s chutí vyzkouší houpačku či dětskou trampolínu. Doma leze se synovcem po kolenou a staví kolejiště, řadí vagónky..Pokud ho někdo napomene, on si z toho udělá trapnou legraci...Jiný mladý dospělec, co ho rodiče nenechali uzrát, spoléhá na jejich pomoc a péči. Vymýšlí si, co ještě potřebuje, ale nemá páru o cenách. Často se všemu diví.

 

zidka

1x

Znamená to, že jsi nedospělý, mentálně na úrovni dítěte.

klasik (Svěrák) by řekl: momentálně zaostalý.


 

smode2

0x

Tzv. Dospělých dětí je u nás zhruba 80% a to po celý život, takže není třeba si někoho takového představovat. V okolí každého je takových jedinců už jen statisticky většina. Tedy: dospělé dítě je zaměřené samo na sebe, na svůj prospěch, je neempatické, chce aby bylo jen po jeho, neumí dělat kompromisy, neumí prohrávat, vše kolem vidí černobíle, neumí se rozdělit, vše je pro něj buď absolutní výhra nebo absolutní prohra, neříká věci narovinu, pokud něco chce často nemluví k věci ale snaží se emocionálně manipulovat (např. nesouhlas nedává najevo strohým "ne", ale jako malé brečí - v dospělosti je pak spíše agresivní nebo se naopak snaží druhého potrestat nekomunikací, snaží se emocionálně přesměrovat pozornost atd.), nechce mít žádnou zodpovědnost, i vlastní chyby svalí vždy na druhého, chyba je všude jinde jen ne v něm apod. Od cca 20 let se nedospělost pak projevuje navíc neschopností najít si stálého partnera/partnerku (nedospělý si chce jen hrát a brát, zpátky nedává. Když ho partner omrzí, opustí jej), jedinec je nesebevědomý, do větších věcí vyžadujících zodpovědnost se vůbec nepouští, významně preferuje alkohol, drogy, adrenalinové zážitky a další formy tzv. emocionálního fetování. Přirozené negativní emoce a nutné překážky v životě vidí jako nespravedlnost a těžkosti, které si nezaslouží protože se cítí jako "lepší člověk". Nikdy se nesrovná i s negativní stránkou života, preferuje životní zkratky místo tvrdé dřiny s následnou frustrací nad ne-výsledkem (následně oblast opouští a věnuje se jiné kde si myslí, že to bude lepší-jednodušší (nebude) a tak stále dokola), práci za peníze považuje za nutné zlo...našlo by se toho ještě hodně. Nyní proč se to děje: jde o následek výchovy rodičů a jejich prarodičů za minulého režimu. Cca za 1-2 generace má počet nedospělých jedinců ve společnosti významně klesnout.

michalverner
Jde o následek výchovy rodičů a prarodičů...chování je ovlivněno i okolím, médii aj. Je nesmysl házet veškerou vinu na minulý režim či rodiče.
smode2

Osobnost člověka je prakticky hotová v 7 letech. Do té doby je 90% času dítě s rodiči. Takže osobnost = genetika rodičů + výchova rodičů. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se dokonce i hádat, ale to je tak to jediné, co proti tomuto faktu můžeme dělat

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]