Nejste přihlášen/a.
A nejsou tyto pseudoodměny směšně nízké? Těch pár šušňů za několikamilionové investice do dítěte a odříkání proto, aby stát dostal další daňové poplatníky? Aby i těm bezdětným měl kdo utírat zadele, až přijde jejich čas ..
..., že to platí "ekonomicky aktivní" člověk je jen takové pěkné klišé a eufemismus. Tuto pyramidou hru dotují hlavně "zaměstnanci".
Když vidím vybydlené baráky na Ústecku, v Chánově, Bohumíně, Přerově a mnoha dalších městech a vidím komunitu, která to způsobuje, a děti těchto matek, které vídávám kouřit i při kojení a před jejichž dětmi ve školách musí hlídat ostatní děti i učitele policie, tak si říkám ano, tyto matky, tyto rodiny si to výchovné opravdu zaslouží. Bude to pro ně vítaný a zasloužený příspěvek státu na chlast a cigarety, bravo!
V poslední době rodina, mateřství a manželství radikálně ztratily na významu. Obecně proto souhlasím s jakýmkoli opatřením, které má snahu těmto pojmům vrátit dřívější důležitost. Není historicky dávno doba, kdy byt zdarma, bezúročnou půjčku a výraznou slevu na daních mohli dostat jen manželé. Naopak, bezdětní měli srážky ze mzdy 32%. Podobný systém je např. v Německu. Nevidím v tom žádnou diskriminaci. Naopak, finanční podpora dětí, úplných rodin a manželství by měla pokračovat, aby to nebyla jen dávka vytržená z kontextu.
A co takhle pozitivní diskriminace? Nepřizpůsobiví s mnoha dětmi, kteří nikdy nepracovali, neplatili daně, žili z dávek? Však už jsem vyslechla, jak jsou natěšení.
Já to vidím tak, že dost mladých má třeba jen jedno dítě, museli by hodně slevit z nastaveného životního stylu a taky hodně si jich bere vysoké hypotéky,jak to tak vidím,do roka bydlí v zařízeném domě a maminky vozí jedno dítě do školky autem. Nejsou ale naštěstí všichni stejní,jinak bychom velmi rychle vymřeli.
lenulakr, to co píšete, to je pravda. Ale! Je to rodina od rodiny, člověk od člověka. Vidíme to, co máme na očích. Vidíme chudáky, ale už si neřekneme že, se neučili, nepracují, žijí na dávkách, na milodarech, jsou to cizopasníci. Je zajímavé, že všichni z těchto vrstev pijí, kouří. A také umí krásně "plakat". Tím přesvědčivěji, jak soucitné obecenstvo mají. Naproti tomu mladí, kteří se učili, vystudovali, pracují, velmi často mají 2 zaměstnání, na pivu s cigaretou je nevidíme. Ale že mají další auto, to už vidět je. Ale tohle všechno je o lidech, kteří se svým životem mohou ještě něco udělat. Horší je to s nemocnými, starými a opravdu bezmocnými.
Tuhle jsem slyšela - nějaký starořecký filozof prý řekl, rozumu je na světě pořád stejně, ale lidí přibývá. Tak to pak vypadá tak, jak to je. Slušní lidé mají stresy a nemohou mít děti, další, co se neumějí postarat sami o sebe, se množí jak králíci a společnost je v tom podporuje. Takže je jasné, že podpora záležící jen na tom, kolik má kdo dětí, je naprosto zcestná.
Jděte už do zadele s tím Babišem! To je snad posedlost! Už rok máme jinou vládu a jestli se nepletu, tak je to vláda současná, která tenhle příspěvek schválila.
To, že má někdo VŠ z něj ještě nedělá empatického a rozumného člověka. Vysokoškoláci bývají lehce ovlivnitelní,radikální a se vším hned hotoví. Nejsou ale samozřejmě všichni stejní,znám oboje.
Tu daň z nemovitosti ovšem vymyslí i pro důchodce To by mě zajímalo, co bude volit fotr vod rodiny...nejspíš Vokamuru.
Ale je pravdou, pro kolik lidí, vyloženě nuzáků, je Babiš bohem. Člověk by spíše řekl, že někoho takového budou odsuzovat.
Systém výchovného by měl být nastaven tak, že děti by přispívali přímo svým rodičům a dostali by slevu na dani. Tak, jak to je nastaveno, tak příspěvek dostanou i rodiče, kteří vychovali příživníky, což nedává smysl.
Mělo by to být nastavené tak, že příspěvek nedostanou - nebo zkrácený - ti rodiče, jejichž děti soustavně nepracují a neodvádí nic do systému. A pak rodiče, kteří bez vážných důvodů nepracují a třeba nikdy nepracovali, nemyslím tím rodiče opravdu nemocné,bezdůvodně odmítající pracovat, prostě pouze přiživující se.
lenulakr®, já Vám přesně rozumím, jen kdo podle Vás rozhodne,
kteří bez vážných důvodů nepracují
slovo vážné důvody, tot problém to specifikovat.
Stipendia ano, ale jen podniková. Proč by pseudostudenti pseudooborů měli krom odložení nezaměstnanosti dostávat ještě finanční podporu? Krom prodávání titulů se budou prodávat i stipendia?
Proto, aby nemusel rozhodovat súdruh, rozhodne trh. Pokud trh práce někoho potřebuje, at si ho zaplatí (a zaváže na pár let).
Takhle povaleči předstírají že učí další povaleče ..
Trh práce není jediné kritérium pro dosažení vzdělanosti. Jen vzdělaný národ (lid nebo cokoliv) je nositel civilizace a díky tomu i rozvoje trhů. Bez vzdělané vrstvy obyvatel bude Česko jen něco na způsob africké země, těžící a vyvážející diamanty, ale zůstávající bídné a hladové.
A vy to sakra dobře víte, jen prudíte. Koneckonců v kolébce civilizace se mohl lékařem prohlásit každý, kdo chtěl...a jen trh (zájem pacientů) ho v té pozici udržel. Vzdělání nemusel mít, nebylo podmínkou. Ale na tomto trhu medicíny se udržel jen ten, kdo absolvoval Asképiovu lékařskou školu na ostrově Kos. Ta si získala takovou pověst, že se nevzdělaní "lékaři" postupně stali jen potulnými mastičkáři.
Trh práce je v montovně jediné kritérium. Základní výzkum v ní nemá význam. A zdarma školit lékaře pro cizinu není moc chytré ..
ra252 : vždycky píšu, že absolventi VŠ,kteří po studiích hned odcházejí do zahraničí, by měli studia zaplatit, případně jejich budoucí zaměstnavatel. V cizině by si třeba museli vzít půjčku a potom splácet, ale u nás ne- jak jsem četla,jeden současný student to napsal na rovinu, že hned odejde pryč a tady studuje, protože to nemusí platit. No, to by byl lékař !
Osobně mi to "výchovné" připadá jako další socialistická blbost, ač mi tedy taky přiklepli. Podstatně víc by mě potěšilo, kdyby upravili koeficient výpočtu tak, aby ten, kdo měl vysoký plat a odváděl vysoké pojistné měl i vysoký důchod, ale to by systém neunesl, takže co s tím, že? Je to prostě průběžný systém, s tím nejdou dělat zázraky.
Takhle to (a teď to bude znít rasisticky, ale nemyslím to tak) přináší benefit tomu, kdo porodí pět dětí, takže s největší pravděpodobností moc nepracoval (to prostě nejde dohromady, až na Šichtařovou, ale pořád netuším, jak to ta ženská dělá) a zpravidla se z těch dětí moc skutečných daňových poplatníků nestane.
"etana" - Vy, s vysokým dřívějším výdělkem, máte malý důchod? Vám do důchodu nezapočítali % z Vašeho vysokého platu? A když valorizují důchody, tak Vám se důchod zvedne o stejnou částku, jako tomu, kdo má důchod jen 8000,-?
kilo@ Samozřejmě, že každý s vyšším příjmem je znevýhodněný, protože jeho část důchodu je hezky po bolševicku přerozdělena mezi ty, kteří celý život platili do systému výrazně méně. Co na tom nechápete?
@etana Asi vůbec nevíte, jak se vypočítává důchod. Vyšší výdělky jsou kráceny na 26%, takže např. při příjmu 80 000 Kč se důchod vypočítává z příjmu cca 33 000 Kč.
petrm : při výdělku např. 80 000,- není problém se na stáří zajistit, ale všichni tak vysoký výdělek nemohou mít, jen jsem se podívala na nabídky práce a ty mzdy jsou žalostné. A to jsou pracovní pozice nezastupitelné, potřebné. Všichni nemohou být manažeři, programátoři atd.,ředitelé, někdo musí pracovat i manuelně a tam jsou kolikrát mzdy nízké a podle toho pak jsou důchody.
petrm, jak se vypočítává vím, spíš se neumím poránu správně vyjádřit, šlo mi o redukční hranici, čili přesně to, co zmiňujete. Tzv. koeficienty přepočítávají dřívější hodnotu na dnešní, byl to můj omyl.
V tržní ekonomice určují výši mezd majitelé firem a ti by měli vědět, jakou práci který pracovník odvádí. Pokud ji určí špatně, tak jeho firma podle toho dopadne. Systémy, kdy výši mezd určují politici, úředníci (stát) nemohou dlouhodobě fungovat. Ukázalo se to už mockrát a stále někteří idealisté doufají, že vymyslí něco lepšího a fungujícího.
Opět Vám rozumím, ale jsou lidé i z jiného etnika, kteří mají více dětí, čtyři, pět, dokonce včera jsem zaslechl, že sestra jedné herečky má 8 dětí,...
Kde je ta spravedlnost...
Můj děda s babičkou byli z velmi početných rodin, i když netrpěli nouzí, tak oni měli jen 2 děti, aby je zvládli uživit a dobře vychovat. A takových zodpovědných - i když podle mého by optimální byly 3 děti - 2 nahradí rodiče a 1 dítě jednoho bezdětného - bylo víc, a pokud se někdo rozhodne mít hodně dětí,musí mít na to příjmy a čas.
Je to takové trapné - kolik matek, které měly několik dětí, z nich vychovaly jen požírače dávek? To není nikde zohledněno. Tyhle plošné nesmysly jsou jen výkřiky tupců, kteří vymýšlejí něco, co tu ještě nebylo. Pokud baba dobře vychová děti, tak se o ni postarají a stát nemusí vymýšlet kraviny. Např. znám jednu, baba přes 70, má 4 děti. Miglá. 2 synové jsou v invalidním důchodě prakticky od mládí, protože fetovali a zničili si zdraví, dcera má všechny nemoci světa a už před 40 byla taky v důchodě a druhá dcera je kdovíkde a děti má v Dětském domově. Takovým se bude přidávat? Fuj! Na co ještě půjdou státní peníze, když to tady spěje ke krachu?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.