Nejste přihlášen/a.
Ono asi bude záležet na způsobech,resp. potřebách!Jiné to bude když ráno 2x hrneček od čaje nebo kávy, v poledne o víkench dva hluboké a dva mělké talíře dva páry příbor a dvě lžíce, k tomu dvě vařečky jededva hrnce a jedna pánev , například , pak asi myčka nebude úsporná nebo nakoupeno několikanásobně víc nádobí a čekat až bude myčka plná.Potom asi vyjde,podstatně levněji ve dřezu.Navíc je třeba brát v potaz stravování když se lidé stravují v poledne v práci nebo jdou do hospody ... Prostě nelze jednoznačně říci myčka je úspornějjší než dřez nebo opačně-to si musí dle svých podmínek spočítat každý (každá domácnost) sama.
PS nevím na kolik , na jaké množství nádobí jsou myčky.
Uvádějí schválně ruční mytí pod tekoucí vodou spotřeba 40 litrů. Většinou to tak nikdo nedělá, jen nějaká mládež.
Úspora je pak výrazně nižší. Nejsou vůbec uvedeny náklady na servis. Počítejte po záruce bude nějaký problém i u značkových myček. Většinou ucpaný odtok. Servis vyjde obyčejné vyčištění - stále zvyšují ceny i přes 2000 Kč za rok.
Jednou za rok ho budete potřebovat, pokud si to nebude dělat svépomocí, ale je to bez znalosti náročné.
Takže ve výsledku budete mít ztrátu peněz. Myčka pouze uspoří čas. Ten vám v článku nikdo nevyčíslil.
Známý - takto domácí typ, tvrdí, že myčka zase tak úsporná není, jen šetří čas. Nic jiného. Musí se prý započítat výroba myčky, její zlikvidování, když doslouží, všechny ty tablety a leštidla, ohřívání vody, to, že děsně připálený kastrol to taky nevezme. Navíc - opravdu ten ušetřený čas využijí lidi efektivně?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.