Nejste přihlášen/a.
hejkale, nechápu, proč odpovídáš na něco, čemu nerozumíš a o čem nic nevíš?
A pro tazatele,
Výpočet délky pro ohyb
Délka materiálu na ohyb je dána délkou neutrálního pásma a vypočítává se v první
třetině tlouštky materiálu.
To znamená, že při vnitřním průměru 250 a síle materiálu 6 je potřeba počítat ve skutečnosti z průměru 250 + 4
Máš špatný argumenty, otázka tazatele je jasná a srozumitelná, moje odpověď taky, o falcu ses zmínil jenom ty a na to jsem ti reagoval.
Já ten plech ohnout dokážu, znovu opakuju, neraď o něčem, čemu nerozumíš a o čem evidentně nic nevíš a ani to neumíš.
Vzoreček mu dávat nemusím, ten si už dosadí sám, evidentně ho zná, akorát neví, s jakým průměrem má počítat a to jsem mu napsal.
Jak už ti napsal @zaseja. Musíš spočítat délku neutrálního vlákna u zkružené součásti.
Výpočet obvodu kruhu je snad jasný.
A protože se takové plechy na trubku zakružují na válcích, tak potřebuješ na obou stranách plechu ještě délkový přídavek, aby ti plech při zakružování nevypadl z válců. To je ale záležitost praxe.
Dík za doplnění.
Záleží ale, jak velkou trubku chce stáčet, jak to bude celý těžký, pokud se to unese, tak celkem stačí tu trubku po každém projetí válcema otočit o 180° a vždycky začít od předešlého konce, není ani potřeba víc materiálu a pak ho odřezávat, jde hlavně o to, že při počátečním najetí na ohýbací válec se plech nalomí kus od začátku, ale jeho konec vyjede ohnutý správně, po otočení a přidání na válcích se ten nalomený začátek dostane na konec a ohne se jak má, prostě se to musí střídat a pak vyleze rovná trubka, to je ta praxe.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.