Nejste přihlášen/a.
Dnes a před pár dny se mi v Lidlu stalo, že jsem stála ve frontě před pokladnu a u pokladny se najednou objevila zákaznice s reklamací. Musela do prodejny proklouznout "vstupem" určeným k východu. Dnes už jsem měla být na řadě právě já, takže vím, že zákaznice ani pokladní se ke mně vůbec neobrátily s nějakou prosbou nebo jen pouhým promiňte. Prostě hned se začaly věnovat reklamaci. Trvalo to nějakých 5 minut. Nic hrozného, ale vadila mi ta samozřejmost obou žen. Výjimečně také něco u pokladny vracím, ale vždy buď u jiného nákupu, nebo si vystojím celou frontu.
Zajímá mě, jestli je popisovaný postup běžný. Mně se to nelíbí, ale nechci případně příště dělat dusno u něčeho, co je společností tolerováno. Naprosto tolerantní jsem napříkladu lékaře, když přednostně ošetřuje akutní případ. Ale proč se upřednostňuje někdo, kdo si neumí vybrat správnou velikost bot?
Ano, je to běžné. Když reklamuji v Lidlu, jdu k pokladnám v protisměru, počkám až pokladní odbaví rozdělaného zákazníka, a řeknu jí, že chci reklamovat. Pokladní zavolá vedoucí a věnuje se dál zákazníkům. Vedoucí příjde a vyřeší moji reklamaci.
Problém vznikne, když vedoucí zároveň zaskakuje na pokladně. To pak holt někdo musí počkat - buď jeden zákazník nebo druhý (ano, i reklamující je zákazník).
U nás jsou 3 řetězce:
1/ Tesco - mají tam takovou "recepci", kde se podobné problémy řeší. Ke kase reklamující vůbec nejdou. A pokud tam někdo přece jen omylem vleze, odkáže ho pokladní, at si to jde vyřídit na tu recepci.
2/ Penny - pokladní sama nic nevyřizuje. Když jí někdo řekne, že jde reklamovat, zazvoní a za kratší či delší chvíli dorazí vedoucí, či zástupkyně, která to vyřídí.
2/ Billa - když přijde reklamující, řekne mu pokladní, že musí počkat. Obslouží lidi, které má ve frontě, další už odmítá. Potom zavře příchod ke kase a věnuje se reklamaci. Poté zase otevře pro ostatní.
Takže takové automatické vyřizování reklamace není u nás zavedeno. A je to dobře. Zvláště v této době, kdy každý kouká pobýt v prodejně co nejkratší dobu. Jaga.
Zbytečně se stresujete. Jel vám snad poslední autobus, nebo jste zapomněla doma samotné batole? Vemte to tak, že zákazníci budou u kasy vždycky. Ta osoba třeba nechtěla nakoupit, chtěla jen zboží vrátit či vyměnit. Kdyby čekala, až nikdo nebude u kasy, nedočkala by se nikdy. U nás je to tak, že zboží se vrací většinou u jedničky. Co když ona dáma nakouplila, vystála si frontu a oni jí poslali k jiné kase? Měla si snad zas znovu něco nakoupit? Zkrátka chce to trochu tolerance a nadhledu, jinak se zbytečně stresujete kvůli prdu a můžete si zbytečně stresem zadělat kvůli blbosti na nějakou hnusnou chorobu.
Ne, nejel mi poslední autobus a napsala, jsem že cca 5 minut nebylo nic hrozného. A nešlo mi ani tak o čas, jako třeba o nějaké to předchozí Můžu? Pardon. a třeba Děkuji. po vyřízení reklamace. Opravdu chci vědět, jestli je to normální. Asi tedy ano. nejsem ve stresu. Jsem zvědavá.
Proč se upřednostňuje? Protože si to necháte líbit. Můžete slušně, leč razantně projevit nespokojenost a trvat na tom, že předbíhač má jít do fronty podle toho, jak přišel. Pokud prodavačka trvá na tom, že obslouží nejdříve předbíhače, máte dvě možnosti - ostentativně nechat košík a odejít, případně si zavolat vedoucího a stěžovat si. Pokud tedy vás ten člověk opravdu naštve.
U nás je to v Lídlu tak, že se reklamaci věnuje vedoucí /nebo zástupce/, pokladní ne, ta ho jenom zavolá.
V Kauflandu jsme také reklamovali a dělo se to na recepci.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.