Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Asi blbý období

Od: lutto odpovědí: 4 změna:

Odmala se potýkám s fyzickými problémy. A vždycky jsem poslouchala: Musíš bojovat. Nebo: Jsi silnější, než si myslíš.

Můj zdravotní stav je stabilní, ale teď během studia na vysoký se přidaly úzkosti, pocit, že nezvládnu zkouškový, že je toho na mě prostě moc, často teď po nocích pláču, špatně spím, buď se přejídám, nebo naopak skoro nejím, vyhýbám se lidem, což jde teď snadno... A spolužáci, kteří se údajně vůbec neučí a pravidelně odchází s jedničkama, tomu moc nepomáhají. Sebevědomí v háji, nepřipadám si přitažlivá, což nepomáhá tomu, že bych si moc přála najít si přítele. Ženy ve stresu nejsou sexy, četla jsem někde nedávno. Hrozně se bojím. Školy, budoucnosti celkově. A nevím, jak z toho ven. Už nechci pořád dokola bojovat. Nejsem silnější, než si myslím. Silná jsem nikdy nebyla.

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hop®

2x

Podle toho, co říkáš, jsou to spíš psychické problémy. Smiř se s tím, že třeba tu vejšku nedáš na první dobrou, Je hodně lidí, kteří studují VŠ mnoho let. A možná právě proto jsou víc v klidu. Jsi silnější než si myslíš - už proto, že si dokážeš problémy přiznat a svěřit se s nimi. Zkus se trošku uvolnit, "hodit se do klidu", a začít žít i něčím jiným, než stressem ze školy. A věř mi, že když budeš psychicky v pohodě, budeš i přitažlivější pro okolí a najdeš si i fajn kluka.

 

dylin

1x
Taky jsem měl ze zkouškového vředa na žaludku, protože jsem byl takovej hrot jak ty. A nestálo to za to. Diplom mám, jako spousta lidí v mé sociální bublině, a že by to byla vstupenka do ráje, tak vůbec (ne, nemám humanitní vzdělání pro vysíráky s vysokou školou života, co se budou chtít ozvat). Zkouškové proti životu samotnému je, jak štourat se v rypáku. Na zkouškové se můžeš připravit a 3x opravit, takže o co go. Chlapa, když si najdeš na vejšce, tak to může být na zbytek života, takže to může být zajímavější a důležitější než zkouškové.

 


0x
Píšete že jste na VŠ. Na univerzitě byste měli mít poradní/psychologické centrum, kde jsou k dispozici psychologové pro specifické problémy studentů včetně zdravotních. Poradí a pomůžou, nasměruji k lékařům, případně psychiatrovi.
Nevím, jaké máte zdravotní fyzické problémy. Co třeba přejít na lehčí studium? Na dálkovém (kombinovaném) nemáte stres z plnění docházky.
Najděte si univerzitní centrum a tam se poptejte a poraďte s psychologem, pedagogy . Vyhledejte pomoc

 

liska5

0x

Taky jsme se hroutili. Teď s odstupem desítek let to dáváme k dobru, jak jsme jednu zkoušku udělali až na pošesté. Prostě mu šlo o to, abychom to bezpečně ovládali. Tak nás dusil, aniž by to zapisoval. Utíkaly termíny na jiné zkoušky, to byly nervy šílené. Pak jsem totéž pozorovala u svých dětí..Taky si musely projít krutá období. To k tomu patří.

Spolužáci kecají, učí se. Ale vždycky byli i tací, co si studium protáhli o nějaký rok, i tací, co to zabalili a stihli se vzdělat v něčem jiném, třeba druhou maturitu v něčem odborném, prostě, kde to bylo schůdnější.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]