Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Ochrana plastem - váš názor?

Od: alena350® odpovědí: 12 změna:

Včera jsem na sociální síti viděla video, jak paní vzala euroobal a do té lištové části cosi natáhla, takže ji obal držel pak na hlavě jako plastový štit. Volala jsem pak s kamarádkou a dohadovaly jsem se dost dlouho, co je lepší, jestli textilní, doma vyrobená ústenka, nebo takový provizorní štít. Myslím, že ten plast je určitě méně propustný než textilie...je dvojitý. Vyzkoušela jsem to, stejně nepříjemné, ale myslím, že ten plast víc chrání mně i okolí. Váš názor?

 

 

12 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

K tomu štítu z plastu. Tak pokud je pravda, že se virus udrží při "životě" právě na plastu až 48 hodin, tak když ho budete mít a někdo to na Vás naprská, tak potom to můžete lehce chytit při manipulaci s tím štítem, jestliže nebudete opravdu používat drakonické hygienické podmínky. Nesmíte se ho dotknout bez rukavic, sundat, okamžitě ponořit do horké vody třeba s Jarem a vyhodit ihned ty rukavice. Já si začínám myslet, že už z toho začínáme všichni blbnout víc, než je zdrávo.

fenykl

Já jen přidávám, že rouška je také nebezpečná. Pokud máte koronavir a roušku přes nos a ústa. Tak vdechujete znovu vlastní vir vypuštěný z úst do nosu. A čím větší dávku dostanete, tak je Vám hůř. Ale ochráníte okolí, na kolik procent nevím.

Myslím, že když vdechnu viry, které jsem předtím vydechla, nebudu jich mít v sobě víc. Ledaže by se cestou rozmnožili.

fenykle - tu lež o škodlivosti roušek úmyslně šířila WHO kvůli tomu, aby roušky nevykoupila lůza.

U nás si my - lůza roušky šije sama, tak je zbytečné o nich lhát.

A takhle fungují:

 

liska5

0x

Plastový štít či respirátor chrání Tebe, rouškou cháníš své okolí. Aspoň tak jsem to pochopila z televizních instrukcí.

 


0x

Nemyslím si, že by ochrana plastem byla účinnější. Myslím si, že pokud někdo vdechne vzduch s virovými částicemi, tak není tolik podstatné, jestli přes tkaninu nebo otvorem "ze spodu". Jsem taky laik, proto jsem napsal - myslím si.

liska5

Otvor vespod má filtr.

 


0x

V nějakým článku jsem četl, že prý je vyzkoušeno, že nějaká tkanina namočená do solného roztoku je při dýchání velmi účinná. Zkusím to najít.


doplněno 03.04.20 19:34:

Tady jsou odkazy na články o tom

novinky.cz/...

denikn.cz/...

liska5

To byly výměnné filtry.

Tak, a teď nebude ani sůl.

 

72mona3*

0x

Pro běžného občana, který jde nakoupit, to nemá příliš velký význam. Takový samodomo štít bych možná využila jako prodavačka, člověk "v první linii". A pouze v kombinaci s rouškou. Plast nepropustí nic, ale tvoří bariéru navíc. Něco jako přepážky na poště či v bance. Takže ne, buď a nebo. Obojí. M.


doplněno 04.04.20 09:21:

Objasnit? OK.

Rouška chrání především naše okolí. Prudce vydechované částice se na ní zachytí. Štít by měl chránit hlavně nás, naše oči - před částicemi, které vypouští někdo jiný. Pokud nebudu mít roušku, nejtěžší kapénky (moje) se rozplácnou na štítu (nepropustí nic), ty lehčí ale proud dechu ponese dál směrem ven (kde štít nedoléhá). M.


Mohla by jste objasnit, proč domacký stít z plastu použít pouze v kombinaci s ústenkou? Když plast nepropustí nic (řekneme skoro nic), proč něco přidávat?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]