Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Kvalita potravin a kazítka

Od: cert® odpovědí: 27 změna:

Dobrý den.

Může mi někdo vysvětlit co jsou tzv.kazítka ve spotřebičích? Nerozumím tomu, jak chce vláda bojovat proti dvojí kvalitě poitravin v Evropské unii?

Může mi to někdo vysvětlit?

Děkuji .

 

 

27 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

72mona3*

5x

Nejsou to kazítka, ale kurvítka

Jsou to součástky, které by mohly vydržet x let, ale vydrží pouze zlomek té doby. Ideálně kiksnou ihned po skončení záruky výrobku. Tak se udržuje ekonomika v chodu... M.

 


1x

Ono je přehnané mluvit o kurvítkách - jde o systém. Příkladně - díky EU se dnes musí pájet jen pájkou bez obsahu olova. Takže je celkem logické, že už není třeba dalších kurvítek, že už samo toto ,,moudré´´ opatření celkem jasně limituje životnost elektroniky, která je dnes všude.,

No a s potravinami je to asi tak - v současnosti je vedení EU pohoršeno z toho, když si dovolujeme jen KONTROLOVAT maso z PL, které je jasně a opakovaně závadné. Takže myslím, že je zcela jasné, jak dopadne ,,boj´´ proti dvojí kvalitě potravin.

Jenže čemu se divit, když EU vede večně ožralý Juncker a o EU parlamentu jdou taky legendy - ostatně stačí se podívat na to, jaký výkvět tam reprezentuje naši republiku - a to už tam není ta nejvýraznější křivohubá figura.

Řešení je jasné - rychle pryč z EU. Ona se sice už pokládá sama, ale nemyslím, že bychom měli setrvat až do konce..

 


Tak ony ku...tka jsou jakési špatné spoje, které vydrží dva roky? Proč však vydrží spotřebič v "některých eu státech" déle?

Naši (budoucí) zástupci v EU spoléhají na rumunské předsednictví. Taky jsem přesvědčen, že proti soukromému podnikání jsou tzv,"krátcí". Stejně jako proti poplatkům bank,vysokým cenám energií nebo nájmům. Jediná změna by mohla být u názvu výrobku - Sračka vyrobena pro Česko (viz.pomazánkové maslo).

To mají výrobci potravin dvě linky v továrně? To se jim vyplatí?

Mizerná kvalita pájených spojů je obecně známá věc a netýká se jen ČR. Ovšem jen u nás si spotřebitel představuje, že mu televizor vydrží aspoň tak dlouho, než se naučí všechny jeho funkce.

Pokud jde o potraviny, dvojí kvalita je věc obecně známa a výrobci hájená. A představa, že všechny jogurty nebo salámy jedné značky se jedou na jedné lince je komická. Krom toho nejde o ochranu naší, ale o ochranu turistů, kterým by se ze "stejného" výrobku u nás mohlo udělat ...

 

jezevec*

0x

Proti dvojí kvalitě potravin se bojovat nedá. Nedávno jsem četl rozhovor s jedním marketingovým expertem. Ten se zabýval třeba takovou Nutellou, která v Německu chutná úplně jinak. Podle něho by se vše dalo obejít jednoduše. Pro bývalý západ bude na trhu Nutella, pro bývalý východ Nutella plus. Jiný název, jiný výrobek, jiné složení = žádný problém.Místo Ramy se udělá Rama extra. Místo Magnum se udělá Magnum M.
A k těm kurvítkům - před časem jsme v Česku koupili pračku. Dva týdny (!) po skončení záruky se odporoučela nějaká řídící jednotka. Technik odhadl opravu na 4.000,- Kč plus práce. A tak jsme mu jí dali na náhradní díly a koupili pračku v Německu. Pere devátým rokem a nikdy s ní nebyl sebemenší problém...

 


ra 252 uvádí krátkodobě fungující televizor jezevec zmiňuje řídící jednotku v pračce...pokusil jsem se vzpomenout na minulost. O krátkodobě fungujících spotřebičích se kdysi mluvilo v souvislosti s dobou studia na vysokých školách. Studenti si v kapitalistických státech údajně kupovali levné spotřebiče a věděli, že po studiu je stejně vyhodí (např.videopřehrávače s gumovým převodem).Otázkou je zda výrobci byli a dosud jsou značkové firmy? Výrobek se také posuzoval podle státu kde byl vyroben-Made in China,Korea,Malajsie...

Televize se vyhazují také proto, že nezachytí nový digitální signál, tablety a mobily proto, že výrobce neumožní aktualizaci čtyřku Androida na šestku.Fén nejde rozebrat a opravit povolený kabel, protože má hluboko šroub a není jisté jestli máte doma patřičný šroubovák.Holicí strojek filips je do vody, ale po několika letech uvnitř zkoroduje.Myslím, že by vláda v tomto případě neměla spoléhat na Unii a vydat patřičnou legislativu.

Je možné, že pokud označí pračku za draze opravitelnou oprávněný technik výrobce a odveze si ji, pravděpodobně bude se slevou uvedena opět do provozu celá nebo její část.

Proti kvalitě potravin se bojovat dá, právě tím přejmenováním, slevněním a nekupováním.Dokonce bych napadl výrobce za rakovinu tlustého střeva, která je u nás nejvyšší v Evropě?


doplněno 05.03.19 19:26:

Až si našetřím na nový vysavač(5000 -25 000Kč), rukojet opatřím protiskluznou gumou, abych ho mohl opřít a neupadnul a obalím ji lepenkou, protože šroub možná opět vypadne.Taky musím dát pozor při vyčištění filtru od prachu, protože zobáčky co drží péro, se mohou ulomit. když se ulomí, mám ještě lepenku.

 


0x

O kazítkách se mluví mezi lidma, ale není to pravda, je to mýtus, záleží na štěstí, co koupíte, jak to případně odflákly a kde byl vyroben, i když je značkový, některý spotřebič vydrží, některý ne. Kdyby to byla pravda, tak byste musela kupovat každé dva roky nový spotřebič.

Co se potravin týče, najdou se se i slušné firmy,je třeba vybírat a kontrolovat. Např. slavnáá Kosstelcká masna nic moc.

berger*
"ale není to pravda, je to mýtus" - Aja1946,jakou funkci má na desce pavouček,který počítá zapnutí? Po dosažení zadaného počtu prostě vypne celou elektroniku v pračce. Výměna desky asi 4tkč,domácí výměna IO 200kč a pračka jede dál...

Není to mýtus, pár kurvítek už jsem osobně v různých zařízeních našel, nesmyslné zeslabení materiálu v místě největšího namáhání, nesmyslná hrana v místě ohybu flexi vodičů, kondenzátory s běžnou provozní teplotou umístěné v nejteplejším místě zařízení, atd...

jofa*

bmbx: Možná to je někde úmysl, ale ze své praxe vím, že někteří vývojáři dělají některé věci nikoliv úmyslně, ale z neznalosti či nedostatek praxe a nemají ani ponětí, že to v těch a v těch místech dlouho nevydrží, praskne, ulomí. Až na zásah z výroby se nedostatek napravil. Takových případů jsem zažil v práci spoustu. a vůbec to neměli nařízeno, Prostě nevědomost, neznalost práce odfláknutá.

jofa:

nedostatek praxe?

Ozubené kolo v tiskárně, které je plastové a přesto vývojář udělá zbytečné "odlehčení" v nejslabším místě?

Flexikabel k vyklápěcímu displeji vedený přes hranu, která je tam vyloženě navíc?

To je očividný úmysl. To neudělá amatér, tak proč by to dělal vývojář, byt by byl nováčkem bez praxe

 

jofa*

0x

Spotřebiče od pračky, televize, lednice, recievry, DVD recordery všeho druhu, fotoaparáty po dig. chrámové varhany atd. fungují spolehlivě dodnes bez jediné závady. Provoz uváděného sortimentu průběžně od roku 2008 do dnešní doby. Náhoda? Kde tam mám ty "kurvitka"?


doplněno 05.03.19 09:36:

Ty před rokem 2008 byly rovněž funkční jen vyměněny za technicky dokonalejší s nástupem novějších technologií.

72mona3*

@jofa - berte to tak, že jste vyvolený Znám lidi, kteří at si koupí cokoliv, vždy se něco po*ere. A když mohou být takoví, někdo jiný musí stát na opačném konci...

 


Děkuji za příspěvek od berger a bmbx, ve kterém problém upřesňují.Bohužel aja1949 a jofa žijí slušně řečeno v jiném světě.Zřejmě mají výrobky Made in Germany.Pokud výrobek přestane fungovat těsně po záruční době ve Francii, dopouští se výrobce trestného činu v a je postihován finančně i represivně,takže nezavírejme oči před problémem, který skutečně existuje.Nevím jak se trestný čin prokazuje, ale stačilo by oslovit sběrné dvory, protože spotřebiče zatěžují životní prostředí a lze vyhozené spotřebiče dokladovat.U nás by se museli vydat patřičné zákony, které by mohlo iniciovat Ministerstvo životního prostředí a nespoléhat na Rumuny?


doplněno 05.03.19 19:55:

"Co se potravin týče" nevadí mi méně masa ve výrobku, vadí mi stejný název a rakovina v Čechách.

@cert - dopouští se výrobce trestného činu

Pramen byste mohl uvést? Děkuji.

72mona3*

Aja1946 má svým způsobem pravdu. Není totiž dáno, že se každý výrobek rozsype. Záleží na štěstí a ještě pořád jsou firmy, kterým záleží na kvalitě a dobrém jménu. Už třeba to, že si můžete připlatit za prodlouženou záruku, to je zajímavé...nikdy jsem to neudělala a právě takový výrobek vydrží déle než dva roky

 


0x

Nemohou být v každém spotřebiči, jakje možné, že někdo más stejnou rpačku nebo tv léta a jinému odejkde dřív.

aja1946:

kurvítka jsou postavena na náhodě, aby to nebylo nápadné, jinak by se výrobce odsoudil k tomu, že by jejich výrobky nikdo nechtěl. Vždyt je to jasné, když někde něco zeslabím, nebo poddimenzuju tak to neznamená, že se to rozbije u každého výrobku za stejnou dobu

 


Pro nevěřící Tomáše 72mona3 a jedubabicka jsem si dal tu práci a našel několik odkazů. V případě většího zájmu bych doporučoval vygoglovat trestní zákon Francie. Přesný termín pro kur..tka je PLÁNOVANÉ ZASTARÁVÁNÍ a je toho dost:

jic.cz/...

jic.cz/...

Při prokázání trestného činu hrozí výrobci od 300 eur až po dvouleté vězení...(V současné době mi vadí, že můžu tablet s Androidem 4.2.2 vyhodit).

Proč jsou pet lahve v zahraničí vratné, když u nás se doporučuje je vyprázdnit a znovu neplnit?!

Soudím, že podstatné je "Při prokázání trestného činu..." Kolik jich za ty 3 roky bylo?

A odkaz na jediné stránky je poměrně málo.

72mona3*
Já? Proč já?!

 


Omlouvám se 72simona3, dal jsem si dohromady větu od aja1946:" o kazítkách se mluví mezi lidma a není to pravda" a větu "aja 1946 má svým způsobem pravdu"...

jedubabicka bych chtěl upozornit, že zadáním dvou slov plánováné zastarávání do vyhledávače vyskočí velké množství odkazů.Nevím bohužel, kdo byl odsouzen. Domnívám se, že pokud je obviněna společnost Apple, pak je to velké sousto, ale zároveń si myslím, že to nemusí být signál pro naše ministry, tedy že nebudou dělat nic.

Před několika dny mi došlo pivo v pet lahvi, koupil jsem si v nejbližším automatu coca colu zero. Když jsem si přečetl složení, nestačil jsem se divit: amoniak sulfitový,cyklamáty se saharinem způsobují rakovinu močového měchýře, acetsulfan způsobuje rakovinu u krys,aspartam způsobuje rakovinu mozku,kyselina fosforečná dráždí sliznici a bezpečné jsou prýcitronany sodné.Myslel jsem si, že v Německu jsou tyto éčka zakázány, protože jsem u kečupů,hořčice nebo štáv žádné éčka v západním státě při nákupu nenašel.Nebo je to jinak?

 


Problém "dvojí kvality"potravin bych trochu rozšířil do několika odstavců. Uvítám připomínky.

1) nekvalitní potraviny se k nám dováží nebo se pro "nás"vyrábí.

a) jde např. o zeleninu s dusičnany příp. pesticidy, maso s hormony nebo salmonelou.Nelze je kontrolovat dovoz kompletně, kontrolorů je málo, pracují do výše svého platu a je možné se domnívat, že jde pouze o "špičku ledovce".Zcela absurdní je reakce Polska na hovězí maso nebo EU, ministr Toman zatím chrání zajmy státu.

b) v potravinách se používají karcinogenní látky a látky poškozující zdraví(éčka).Např. ve státech, kde dbají na zdraví svých občanů vědí, že např. stabilizátory lze nahradit pasterizací.Tvrzení, že škodlivin je ve výrobku nepatrné množství, je alibismus pro to nic nedělat a zatěžovat zdravotní sektor nemocnými.Řešením je zakázat používání nebo upravit normové hodnoty těchto látek. Dříve bylo užívání heroinu a kouření doporučováno.Dnes se kouření absurdně potírá nápisy na krabičkách, zakazuje v hospodách a zastávkách, ale výborně vylepšuje státní rozpočet. Vláda populisticky kritizuje, nic však nedělá.

2) škodliviny jsou v kosmetických výrobcích, doplňcích stravy i v ovzduší(pro doplnění)

3) škodliviny lze rozdělit jednoduše na organické a anorganické

a) organické látky působí na živé organismy dlouhodobě několik tisíceletí a člověk má díky ním imunitu vrozenou.Imunita je schopnost organismu bránit se proti vnějším a vnitřním vlivům např i nádorovým buňkám.

b) anorganické chemické sloučeniny v potravinách používáme pouze několik desítek let (pro vyšší zisky?) a kupodivu je u nás rakovina tlustého střeva na prvním místě.(V Japonsku není ani jeden případ, mají ta,m čerstvé ryby.) Obecný názor u nás je, že nádorová onemocnění jsou s kouření a chlastu.Pivo je iontový nápoj,víno obsahuje látku proti stárnutí a etanol používají(li) po ránu tibetští mniši (s výluhem česneku)...

ferpotravina.cz/...

ferpotravina.cz/...


doplněno 14.03.19 19:39:

Téma kvality potravin může být (zne)využito politicky. EU nám přikazuje změnu našich zavedených názvů potravin a sama nedělá nic proto, abychom konzumovali potraviny bez škodlivin, nebo došlo k jejich odlišení. Občané našeho státu jsou krmeni "kejdou"ovšem tak, aby dlouho vydržela (konzervanty -benzoan sodný,sorban draselný a.j.) a vypadala hezky (barviva třeba na bázi kyanidu).

Potraviny přímo u nás vylepšují také agrofirmy - lány obilí bez chrp,vlčích máků a bodláků jsou obhospodařovány pesticidy a v klobásách je masa mnohem méně než dříve

ferpotravina.cz/...

 

Doporučuji střihnout si cvičně pár semestrů potravinářské chemie a nestudovat z dámských časopisů ..

 


" Doporučuji střihnout si cvičně pár semestrů potravinářské chemie a nestudovat z dámských časopisů .."

Co tím chtěl autor sdělit, že pobývá na polosamotě a je na škodlivinách nezávislý? Očekával jsem spíše příklady potravinářských výrobků, které konzumujeme s konkrétním obsahem škodlivin a jejich vlivu na organismus.Jednodušší je určitě psát o ničem.

Jen tak naokraj...Víte že se urychluje zrání obilí glyfosáty? DDT jsme se zbavili a máme tu "zlepšovák":

Roundup výrazně poškozuje působení prospěšných střevních bakterií a vede k propustnosti stěny střeva, následkem čehož vznikají projevy autoimunitních onemocnění.

vylectese.cz/...

Mimochodem - plošný zákaz DDT zabil víc lidí, než všechny války dohromady ..

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]