Nejste přihlášen/a.
Naše babička měla letos 92 let a z našeho městského úřadu byl vyslán nějaký chlápek,hezky oblečený a nesl papírové přání + kytku k jejím narozeninám. Zvonil dodpoledne dole u baráku na zvonek. Babička neslyšící a navíc má od nás zakázáno na kohokoliv v jejím věku reagovat,natož otevírat dveře cizímu člověku. I kdyby babička slyšela a vykoukla ven z okna,těžko by sešla ze 4 patra dolů /v domě není výtah/. Připadá mi takovéto uvažování úředníků ,jako že to nedomýšlejí do konce. Oni sice chtějí předat pozornost,ale neuvědomují si,že ten starý člověk nemusí poznat,že to není nějaký podvodník. Dnešní zloději jsou vynalézavý a starého člověka lehce oblbnou. Navíc babička ani kulatiny neměla a úřednický gratulant se dostavil až týden po jejích narozeninách.
Jaký máte na to prosím názor vy. Já si myslím,že by se napřed měli spojit s rodinou a dohodnout se na čase,kdy bude někdo doma s babičkou a mohl u toho asistovat. Navíc ty staří lidé už ani o takovouto pozornost moc nestojí,bojí se lidí,mají trému když mají být středem pozornosti,neumějí mluvit. Spíše je to pro ně stres.Jinak u nás v rodině se cítí dobře,myslím,že jí stačí kytička od nás. Řekla bych,že ty úředníci si jenom chtějí splnit nějakou svoji nalajnovanou povinnost,ne že by opravdu stáli o toho cizího starého člověka.
Zase až tak moc se na úředníka nezlobte, přece jen chtěl udělat radost.
Kdysi dávno pracovala moje maminka ve společenské komisi, později jsem byla se členy společenské komise při MěÚ v kontaktu já. Takže vím, že u nás se nejprve budoucímu oslavenci zasílá krátká informace, že si může vybrat - osobní návštěvu člena společenské komise s přáním a u významných jubileí s dárkovým balíčkem, nebo jen písemné blahopřání.
Od určitého věku už většinou rozhoduje rodina, jestli a jak se narozeniny slaví a jestli je návštěva společenské komise vhodná, nebo není.
Ze strany úřadu to opravdu je jakási povinnost, nebo lépe řečeno zavedená společenská zvyklost. Ale věřte, že velká část oslavenců si takovou společenskou událost nenechá ujít. Mnoho si jich návštěvu a přátelské popovídání přeje. Kdo si návštěvu nepřeje, dostává poštou blahopřání podepsané starostou.
Vidíte problém, kde není. Určitě to není poprvé, kdy úřad jde gratulvat vaší babičce. Pokud si to nepřejete bez vaší přítomnosti, měla jste na úřad dát svoje kontaktní údaje a oni by se s vámi spojili.
U nás poprvé chodí lidé z úřadu gratulovat v 70ti letech, pak 75 letech, od 80ti let chodí každý rok.
Jak si má úřad z prstu vycuvat váš telefon?
Máte pravdu a bylo by nejlepší, kdybyste na jejich stránky napsala tento nápad. Nebo k nim zašla osobně. A prostě to doporučila i pro příště a ostatní oslavence.
I když to je v dobré víře, tak to je netaktktní. Nejen jak píšete Vy, že starý člověk neotevře, nedošourá se, ale měl by být přítomen někdo z rodiny, oslavenec by měl být trošku připraven na tuto akci, hezky oblečen, upraven, v bytě uklizeno. Starší člověk si udělá rád pohodlí a třeba ani nestele, nebo má na lince nějaké nádobí. Mě osobně by taková přepadovka velmi vadila.
U nás do určitého věku, se gratuluje jen na kulatiny, ale od vyššího věku se gratuluje každý rok.
Svého času byl náš pracovní úsek,který patřil pod radnici pověřen rozvážením balíčku pro jubilanty.Vy ani nevíte,kolik je kolem toho práce a jaká mašinérie se vždy rozjela.Nedovedu si představit,že by se muselo ještě všechny obvolávat a domlouvat si přesný termín.V dnešní době se z důvodu ochrany dat musí jubilanti,nebo někdo z příbuzných předem nahlásit na MěÚ,sepsat čestné prohlášení o pravdivosti údajů a poté jim jsou zaslány ,nebo dovezeny dárkové poukazy.mamina
Těch balíčků bylo měsíčně i 25
Ve dvaadevadesáti letech, by měli předpokládat, že dotyčný může mít problémy s chůzí a vůbec. Podle mne by měli předem informovat tu rodinu, že se toho a toho dne zastaví s blahopřáním, když už to chtějí udělat. Já jsem zde měla také starého pána a také mu přišli pogratulovat. Ale byly to "kulatiny", takže je divné, že jí šli gratulovat ke 92 letem. No a u toho pána to probíhalo tak, že dostal upozornění, kdy k němu "delegace" přijede. Rozhodně k němu nejeli "nablint". Vím o tom, protože jsme ho tady měli rádi a on se nám s tím chlubil a těšil se na ně. A jak jste se to dozvěděli, že to byl gratulant z úřadu? Oni se s Vámi pak spojili, nebo ho babička jen viděla z okna a vy jste si to pak vydedukovali? A co když to vůbec nebyl člověk z úřadu? A jestli ano, tak podle mne tohle správný postup od toho úřadu nebyl.
Náhodou byla dole u zvonků jedna sousedka,řekla,že paní neslyší a už nechodíá ven,že se těžko dozvoní. To přání pán potom hodil do schránky a kytku odvezl zpátky na město. Prý jí znova vozit nebude. Právě mi jde o to,že bez ohlášení jde někdo ke starému člověku. Např. chodí i falešní poštáci,elktrikáři-jsou toho plné zprávy. Jak by chudák babička měla poznat,že je to pravý gratulant. Následně jsem tam volala,protože mě to naštvalo,prý se omlouvají.
Je to trochu mimo, ale k cemu je to dobre?
> má od nás zakázáno na kohokoliv v jejím věku reagovat <
Spoluzak na kafe (karty) nemuze ale mladej cizi muze?
Když ménu tátovi bylo 90 a nikdo nepřišel, dozvědela jsem se, že je zavedena novina, že se chodí jen když rodina požádá. To jsme nevědeli, doposud chodili i na polokulatiny. Asi co město, to jiný systém.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.