Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Je kohoutková voda na letišti v Paříži pitná?

Od: jenda* odpovědí: 12 změna:

Dobrý den,zajínalo by mě, zda je kohoutková voda na toaletách na letišti v Paříži pitná. Konkrétně na letišti CDG. Vodá v pítkách by pitná být měla, pítek je ale na CDG minimum a navíc jsou kolikrát nefunkční. Ale voda kohoutková, tedy na umývárnách na záchodech? Dohledal jsem, že v Paříži a okolí je kohoutková voda obecně pitná a snad i chutově dobrá, ale nevím, jestli třeba na letištích na záchodech není nějaká recyklovaná, užitková a tedy ne pitná. Nikde jsem o tom neviděl nic napsaného. Ví někdo nebo zkoušel to někdo pít? Díky za odpověď.

 

 

12 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

To bude jako tady, vsude je pitna a tam kde neni je cedulka ze to neni k piti.

jenda*

Cedulky jsem si na CDG žádné nevšimnul. Ovšem je otázka, jestli jim to takto nařizuje legislativa. Taky to může být tak, že kde je pitná voda, tak je to tam uvedeno, že je, jinak není. Nevím, jak na CDG, ale někde může být voda i upravená dodatečným chlorováním a mírně temperovaná (typicky tam,kde je jedna trubka na senzor a kde nejsou klasicky dva kohoutky s teplo a studenou vodou), a je otázka, nakolik to je ještě pitná voda. (Asi bude, ale chutově nic moc)

 


0x

Voda z vodovodu kdekoliv v Evropě je pitná.


doplněno 26.04.17 11:56:

dobrá, upřesním: cca od 30° na západ je kohoutková voda v Evropě pitná

jenda*

V západní Evropě víceméně asi ano, ve východní asi ne. Viz třeba zde info:

dailymail.co.uk/...

Je ale otázka, jestli voda na toaletách na CDG je skutečně ona standardní pitná voda...

repkin*
Omg, to je zas dotaz. Proč se teda na tom letišti nezeptáte? Nebo místo psaní nesmyslného dotazu sem jste ho mohl poslat na letiště, měl by jste 100% a erudovanou odpověď, když Vám odpovědi tady nestačí a stejně meldujete tu svoji dokola. Nebo chcete slyšet, že pitná neni? Vyjděte ven z letiště a v sámošce si kupte balenou ... ale co když na ní musí být cedule, že je pitná? ...
doplněno 25.04.17 20:57: Nejste hloupý člověk, takže jistě víte trošku z historie mezi Francií a Německem. Oni anglicky umí ale nechtějí. Já na letišti nikdy nebyl ale určitě tam jsou nějaké informace a nebo kanceláře. Určitě by mne nenapadlo ptát se v obchodě, pro odpověď byla na snadě.
jenda*

Na tom letišti CDG jsem se neptal. Jinde ano, ale je to na jedno brdo: Prodejci v shopech vám řeknou rovnou, že si máte koupit pro jistotu balenou a nejlépe přímo u nich. Najít člověka, který je zaměstnancem letiště, není jen tak a navíc neumí často anglicky (pokud to není tedy v anglicky mluvíví zemi). A prodejci letenek v hale vám neřeknou nic a pokrčí rameny nebo řeknou, že je to nikdy nenapadlo řešit, v lepším případě řeknou, kde je pítko. Tak snad jedině napsat na to letiště a doufat, že odpoví...

 

bohunka

0x

Kohoutková voda na WC na letišti CDG je pitná. Nevím, kdo by si vzal na svědomí pustit do řadu takto frekventovaného místa vodu užitkovou. V civilizovaném světě obecně platí, že tam, kde není voda pitná, je viditelně tato skutečnost označena - většinou tzv. emotikonem.

 


0x

Je pitná! Co je to za divný nápad?

jenda*

Na letištích se začínají už nějakou dobu objevovat pítka, ta jsou určena primárně k pití a i sama letiště uvádí, že to je zdroj vody k pití, někdy s dovětkem že voda na toaletách není vhodná (nebo určená) k pití. To ale neznamená nutně to, že není ta voda na toaletách pitná. Na toaletách jsou čím dál častěji senzorické kohoutky s jednou vodou, která se skoro vždy minimálně temperuje-takže není studená, ale lehce vlažná - taky se často více chloruje jako prevence proti nakažlivým chorobám, protože je na letištích je velký pohyb lidí aje tam i větší riziko nemoci, tedy má částečně dezinfekční účinky. Nebývá teda zcela totožná s vodou z vodovodního řadu jako snad u pítek, která by asi být totožna měla (někdy tedy se ozařuje UV, ale to až v samotném pítku), proto ta pochybnost. Voda se z takových senzorických kohoutků na toaletách spouští pomocí čidel a pokud si ji chcete natočit do láhve, není to úplně jednoduché a možná "jenom" toto může být důvodem toho dovětku "že není určená k pití" (chápáno: není určená k plnění do obalů k následnému pití) jak jsem psal nahoře. Takže letiště minimálně v tomoto určitě nejsou vstřícná...

Teplá nebo "více chlorovaná" voda nejspíš neodpovídá normě pro pitnou vodu, ale to neznamená, že se nedá pít

Pitná určitě je, ale nikdo ji pít nebude už právě proto, že je vlažná. Je to zase hlavně marketingová strategie. Nutí tím lidi kupovat balenou vodu v obchodech na letištích. Ty pítka jsou určená k přímému konzumu a špatně se voda z nich nabírá do přinesených lahví a vypadá to dost blbě. Takže každý raději jde a tu lahev si koupí a oni mají vyhráno.

 


0x

Pitná asi je.

Ovšem jen do chvíle, než se nějakým teroristům povede ji otrávit

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]