Nejste přihlášen/a.
1) b
2) Ano
Tchán se uchlastal v 50ti letech. Soused pije pravidelně až 10 piv (lahvové, doma) a je mu jedno, jestli pak má jet autem s dítětem ... Jeho tata bojuje s posledními dny na LDN - invalidní důchodce od 40ti let, nyní 65 a posledních 20 let každý den jen chlastal - od rána do večera.
Závislost podle mého názoru je stav, kdy si dáte alkohol (jakýkoliv) bez zjevného důvodu. Tj. bez oběda či večeře, bez společnosti - jen tak prostě jdete, otevřete si láhev, vypijete...
Pokud je to sklenka k obědu-večeři, na přituknutí či hezké chvilky s partnerem, pak ok.
1- b
2- ne, dokonce naopak jedno pivo denně je zdraví prospěšné. Závislost by se projevila, kdyby člověk nemohl bez toho jednoho piva denně být.
Muž 63 let, pivař, denně 2-3 kousky, o víkendu násobek, nějaký panák. Prodělal operaci žlučníku a slinivky, zákaz alkoholu začal dodržovat okamžitě. Druhým rokem už nepije. A to jsem se bál že už alkoholik je
Je to pravděpodobně národní sport, Česko, bezpečně vede ve spotřebě moku 150 litrů na hlavu, s velkou mezerou je za Českem Německo, Rakousko, Estonsko, Polsko, trochu se to mění, dle sousedních spojenců, ale vedení si pevně držíme, rovněž se česká kotlina může pochlubit největším počtem pivovarů, které přesáhlo tři stovky. Jen houšt a větší kapky. S ohledem na to , že v Česku je vysoká tolerance ke kouření, užívání alkoholu a konopných látek, tak jeden a půl milionů alkoholiků není tak mnoho, s ohledem na vydobytky a vymoženosti při budování kapitalismu.
Na pivo chodit nemusíme, protože ho máme doma. Já někdy jedno malé, někdy nic.Manžel denně jedno pivo, když jdeme "NA PIVO", tak já jedno malé, manžel tři piva, ale to je jednou za týden, já někdy čaj.
jestli to nevadí, je mi 66
V otázce č. 1 chybí možnost d) občasná, nepravidelná konzumace.
č 2) nikoliv (závislost na kávě, čaji nebo vodě?)
Zkušenosti se závislými? Ano. Jeden kolega extrémně vychrtlý, klepající se, velká námaha při jakémkoliv pohybu, rozvrácená rodina, asociální chování, dnes již v invalidním důchodu.
Druhý kolega alkoholik ve fungujícím manželství, obtloustlý, veselý, společenský, zdravotní potíže (játra, kolena, dna).
1) Žádnou → všechny uvedené varianty již jsou znakem závislosti. Tolerovala bych nárazovou konzumaci malého množství několikrát ročně.
2) Podle odborníků na léčbu závislostí je jakákoliv pravidelná konzumace známkou závislosti → tedy i "jen" jedno malé pivo jednou týdně
V jedné protialkoholní ambulanci byla cedule. Jedno pivo denně, konzument. Dvě piva denně, alkoholik.
Zrovna nedávno jsem poslouchal jakéhosi odborníka na závislosti a ten potvrdil, že konzumace 1-2 piv u muže a jednoho piva pro ženu denně, nelze považovat za závislost na alkoholu. A jedno malé pivo týdně byt pravidelně dle vašeho popisu může považovat za závislost jen fanatik.
Souhlas. Být fanatik je horší, než být střídmý konzument. At si statistiky povídají, je to stejné, jako když vypovídají o průměru počátku sex. života v 18ti letech. Já nepiju pivo vůbec a manžel dříve nárazově, při nějaké oslavě, dnes jakožto důchodce 2 piva, někdy i denně, do hospody nechodí. "Pivař" není, nebot mu stačí i osmička a jako pivařský vyvrhel, si dokáže nalít pivo i do porecelánového hrnku! Myslím, že dvě piva denně se na jeho sklonu k alkoholizmu nepodepíší. Alkoholiků jsem pár v životě poznala, ale řekla bych, že nu nich "lít pivo a tvrdý alkohol do hlavy", byl životní program.
Dobrý den. Add. 1. asi žádnou variantu netoleruji. Maximálně tak občas pivo po obědě, ale každý den?
Add. 2. Ano, 1-2 piva denně ve mně vzbuzuje představu počínající závislosti. Bohužel, alkoholik bude tvrdit něco jiného. Pokud něco jako alkohol musí mít člověk každý den, je to závislost.
Pro Blesik: Jak si to doma zařídíte, takové to budete mít. Dotaz od Martiny zněl jasně a já jsem jasně odpověděla.
A co když nemusí, ale chce? Proč by měl muž pít jenom vodu? Obzvláště, když při fyz. práci, čí sportu hodně vypotí a má potřebu pít více tekutin. Teď mi manžel říká, že je pivonorek, kafenorek i čajonorek, tak co z toho vyvodit?
Důležité také je, jak silné pivo pijete a jestli pije na chut, na žízeň, nebo aby měl alespoň trochu "naváto". Můj muž je naprosto střízlivý, co taky z osmičky, že? Je potenc. alkoholik?
Juuu, to je názorů , to je jedině dobře, moc děkuji!
Po letech se totiž v menší a soukromnější míře znovu rozjelo vaření piva v našem pivovaru (od doby, co Hostan převzalo Starobrno a Heinekken, to byl pěknej hnus), tudíž tento průzkum s ním souvisí.
1) b
2) ano
Jsem muž, 41 let. Pivo piju víceméně jen během léta, ca. 2 piva týdně. Moje žena je na tom úplně stejně, s jediným rozdílem, já piju bavorský kvasničák, ona světlý ležák. Spotřeba piva je u nás zanedbatelná. Jednou za čtvrt roku se vylejeme jako tygři, ale to jede spíš Captain Morgan a Jägermeister . Ale třeba švagr pije pět piv denně, je toho názoru, že problém nemá, jeho žena totéž. V mých očích jsou alkoholici oba dva...
48 let a na pivo nikam nechodím.Každý druhý den ve dvou na chut soudek.Kdo by taky v tom marastu sněhu chodil kvůli pivu ven,že? A navíc si doma můžu k tomu i zapálit doutníček a neposlouchám žvásty kolemsedících kuřáků cigaret že jim ten smrad nevoní.Nejraději mám Orient Express Don Esteban.Ale dotaz byl na pivo - tak pardon.
Od té doby co mám předepsanou denní dávku vitaminu B mi přestalo chutnat .Závislost by to byla v případě že bych se bez piva neobešel.Ale jak mi řekla doktorka i lékárnice - tablety mají oproti pivu jedinou výhodu, jsou lehčí a skladnější a "basa" se vejde do kapsy.
Řešil jsem nezávisle se 3 doktorama - všichni řekli vykašlete se na prášky ...
Vitamin B + další vitaminy mám na předpis , B jsem měl i injekce ale pojištovna tohle nehradí a pivo má aspoň nějakou chut ..
Chození na pivo na vsi bbývá spíše společenskou záležitostí.Můj strýc stavěl chalupu.Bez chození na pivo by ji nedokázal postavit.Tam sehnal všechny rady od stavebníků.Tam sehnal nedostatkové a levné dříví,tam sehnal pomocníky a tak dále.Já jsem docházel do hospody na jedno až dvě piva týdně,setkávali jsme se na rady v oblasti elektroniky.Někteří za večer zvládli i 15 piv..Ale probraly se problémy a možnosti.Takže chození na pivo může být užitečné.
JB
Jabrako, ani nebydlíme na vsi a také to tak máme. Říkáme, že jdeme na pivo, kamarád si dává ale víno, kamarádla čaj nebo limonádu, pivo manžel, já různě...čaj, grog nebo malé pivo. A probereme ty problémy
Zdravím
Pouze tedy za sebe.
1. c) jednou za týden i spíše jednou za čtrnáct dnů v hospodě, dle situace, cca v průměru 3-4 piva (+,-) jak kdy, nevypiji mnoho, (ledaže bych seděl velmi dlouho) do hospody chodím spíš "na kus řeči", když mám volný večer jsem sám, prostě mezi lidi...
2. Denní konzumaci 1-2 piva nepovažuji za nic zvláštního, jsou lidé co denně vypijí i tři čtyři piva a o závislost nejde, osobně piju doma pivo velmi málo sem tam jedno, většinou k "těžšímu jídlu" tzv. "na trávení" a výborné je jedno pivo i po větším fyzickém výkonu jako "iontový nápoj" (kupodivu ale zdravotně mi velmi pomohlo když jsem měl zažívací a metabol. potíže krátkodobého charakteru způsobené vyčerpáním, blahodárnost v tomto směru mi potvrdila i moje prakt. lékařka, proto mívám doma jedno dvě piva ačkoli denně nepiju právě ale pro tyto případy)
Se závislým na alkoholu osobní zkušenost nemám ačkoli se v okolí vyskytovali od velmi tichých lidí o kterých jste ani nevěděla, prostě si stále jen "drželi hladinku" (ale pak měli problémy s játry) až po velmi hlučné až otravné skoro denně pod obraz zlité alkoholiky denně dvacet piv + litr vína k tomu apod.
Jinak jsou v mém okolí lidé kteří do hospody chodí několikrát týdně vypijí daleko více než já doma běžně každodenně několik piv ale žádné problémy s tím nemají tzn. nejsou "pod obraz" fungují v práci doma i mezilidských vztazích bezproblémově. Kde je ta hranice závislost X nezávislost je zřejmě těžké jednoznačně určit.
To máte jako s kuřáky (klasické cigarety) někteří dělají krabku a víc denně, jiní si vykouří denně ze dvě cigarety nebo si zapálí jen když jdou na to pivo a jinak vůbec a nikdy...Dle mně rozumné užívání "s mírou" "raději méně" než "více" bez přehánění s rozmyslem může mít i blahodárné účinky na zdraví. Nepřeháněl bych to s tou denní konzumací, pokud muž denně udělá max. dvě piva každý den, může to dle mně zdravotně i prospět. Je to jako se vším, když se budete přejídat, tak jídlo které vás má podpořit a "restaurovat" z vás udělá obézního člověka což škodí celému tělu, srdíčko, pohybový aparát. Vše je o míře, rozdíl mezi lékem a jedem je mnohdy pouze v dávce...
P.S.
Doma většinou jedno pivo je pro mně dobré někdy na spaní (lépe usnu) někdy k tomu obědu pro lepší trávení, a někdy po těžkém dni kdy mám metabolické problémy =vyčerpání. (odsouhlaseno mou prakt. lékařkou) Čili užívám pivo spíše jako "lék" než ke každodenní konzumaci.
V případě nečekaného náhlého velkého psychického šoku, stresu, (jež dosahuje až jakési "strnulosti" ) s nímž se nedokážu okamžitě vyrovnat, (např. ztráta partnera, úmrtí apod.) si předepisuji taktéž něco piv, druhý den je většinou již malinko lépe...
Je mi přes 40 a chození "na jedno po práci" mi nikdy nic neříkalo. Možná proto, že mi jak pivo, tak i celkově alkohol nechutná. Ale i tak to moc nechápu. Jsem rád, že po práci jdu domů, dám sváču a odpočinu si a třeba podělám doma věci, které jsou potřeba. A taky je to celkem drahý koníček, protože většinou to není jen to "jedno" pivo a navíc nějaké to cigárko..přitom pivo v hospodě není zrovna moc levné a za měsíc je to celkem slušný výdaj. Ale každý máme něco, to je fakt..já to zase utratím za něco jiného.
Několik let jsem se léčila s močovým měchýřem, uzívala spoustu léků, pila minerálky bez výsledku, až mi jeden doktor poradil. dejte si každý den jedno pivo. Dávám si ho teda už 25let denně s malými výjimkami - dovolená v cizině, nemoc, močový měchýř v pořádku a jaterní testy taky, takže z jednoho půllitru žádné obavy.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.