Nejste přihlášen/a.
Páka tento problém nevysvětluje. Páka je o tom, že stejného účinku (momentu) dosáhlete s použitím delšího ramena a menší síly. Zde je vysvětlením to, že tělo na kolenou je pod větším úhlem a tak větší sílu z hmotnosti těla poberou právě kolena oproti sitaci kdy je klik prováděn klasicky a úhel těla je menší. Představte si situaci, kdy při klasickém kliku bude tělo úplně v rovině (nohy něčím podložítě) - tím to bude pro ruce větší záhul (a vzdálenost ruce - špičky zůstane stejná)
Rozklad sil na nosníku..
Více faktorů:
1. Mění se úhel pod kterým je tělo nakloněno, tím je rozklad sil na ruce a kolena jiný než při klasickém kliku. Představte si klasický klik kdy nohy budete mít zvednuté do výši ramen (tělo tak bude ve vodorovné poloze). V tu chvíli na ruce a na nohy působí síla odpovídající polovině vaší hmotnosti. Extrémní situace bude kdy uděláte stojku a budete dělat "klik" pouze na rukách. A na druhou stranu jednodušší pro ruce bude situace kdy se ve stoje rukama jen opřete o strom a pokusíte se o "klik", to bude pto ruce pohoda, protože větší síla jde na nohy. V obou případech měníte jen úhel nosníku (těla) a tím je rozdílná i síla působící na jednu nebo druhou stranu nosníku. Takže pří kliku z kolenou je tělo pod větším úhlem a kolena převezmou větší sílu kterou na ně tělo působí.
2. Pří klasickém kliku musíte zpevnit celé tělo aby jste jej udrželi v rovině, takže břicho + záda
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.