Nejste přihlášen/a.
dobré odpoledne , cvičím 2x denně a snažím se jíst zdravě , ale pokazdý když něco sním už jen nakou malíčkost tak mi zase trochu naroste břicho nejsem tlusta ,ale chci si zpevnit svalstvo na břichu , jediny čas kdy ho mam pekny tak to jen ráno , tak bych byla rada kdyby mi někdo poradil ( kolikrat denně mám jist , cvičit , )...popřipadě jaky jidelniček mam mít děkuju za odpověd
Hlavně jde o to, co cvičit. Kolik je ti let a nemůžeš mít náhodou diastázu-rozestup břišních svalů? Tu mívá až 80% žen co porodily, ale diastáza nemusí vzniknout jen v těhotenství. S diastázou se rodí všechna miminka a postupem času, jak se dítě vyvíjí, se diastáza stáhne, ovšem někdy, vinou špatných pohybových návyků, ke stažení nedojde a rozestup je stále.
Způsobuje přesně to, co popisuješ. Ráno, když je ten nejhlouběji uložený sval transversus abdominis-příčný sval břišní odpočinutý, je břicho ploché. Pod ním už jsou jen vnitřnosti. V průběhu dne, kdy je sval oslabený, neunese tíhu vnitřností a ty se valí ven a zbůsobují, že břicho vypadá jak těhotné. Někdo si myslí, že to jsou špeky, ale jsou to vnitřnosti tlačící na svaly, které ty vnitřnosti díky oslabenosti neudrží na svém místě. Hodně za to může špatné držení těla, větší bederní lordóza, než je fyziologicky vhodné. Core-střed těla, to není jen přímý sval břišní. To jsou všechny tři vrstvy pánevního dna, dýchycí sval bránice a všechny 4 břišní svaly. Pokud bránice nejde při nádechu proti pánevnímu dnu, ale dýchá do spodních žeber, při každém nádechu tlačí více na vnitřnosti, které tlačí na břišní svaly a s každým nádechem se problém fixuje.
Bohužel, většina cviků, co lze najít na netu, obzvláš ty cviky z posiloven (plank-prkno, jakékoliv cviky, kde se tlačí bedra do podložky), jsou zaměřeny jen na cvičení přímého břišního svalu-pekáč buchet. Ten ovšem ploché břicho ani štíhlý pas nedělá, proto lze vidět fotky kulturistů, kteří mají sic pack, ale přitom vypouklé břicho jak lavor. Mají sice namakaný přímý sval břišní, ale úplně vespod ochablý transversus, dost často s diastázou. Tedy je třeba volit takové cvičení, kdy má ten nejslabší ale nejdůležitější sval tranversus šanci se zapojit. Protože pokud se cvičí silově, přeberou jeho práci svaly silnější, transversus necvičí a ochabuje. Taktéž přetížené zádové svaly diastázu a tedy ochabnutí celého břicha zhoršují, protože přetížené zádové svaly táhnout transversus od sebe.
Tedy než cvičit sedy lehy s tlačením beder do podložky, prkno, je třeba najít dechové cvičení, při kterém se zapojí transversus.
Pácáte nesmysly. Kulturisti mají nafouklé břicho uplně z jiných důvodů. Naprostá většina drobných holek mají nafouklé břicho jednoduše z toho že se nají. Bud jíst po menších porcích. Vyhýbat se jídlu které je nadýmá. Plank je zrovna ideální cvik, protože posilu i vnitřní svalsto. Sedy lehy zná každý. V neposlední řadě je důležitý pohyb, klidně obyčejná chůze.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.