Nejste přihlášen/a.
Vy byste chtěl, ale vaše tělo říká, že nechce. Otázkou je, co je špatně. Buď zapojujete špatně svaly, nebo jste špatně narostl (genetika). S prvním by se dalo něco udělat, s druhým ne. Neumím si představit, kde přesně vás bolí, protože pod pojmem holeň si představím přední část nohy mezi nártem a kolenem. Takže nevím, co je vnitřní část holení. M.
Zdravím. Pokud vás po běhání bolí holeně, je potřeba se zamyslet nad tím, co v těch nohách vlastně tu bolest způsobje. Kosti to nebudou, to byste to neměl symetricky na obou nohách a jen holeně. Kosti jsou obalené okosticí ke které jsou přirostlé úpony svalů. Nebolí-li vás svaly (při dotyku poznáte), bude problém nejspíš v okostici = jakási blána pokrývající celý povrch kostí. Nic jiného tam už není. Okostice je totiž velmi dobře prokrvená a zásobená nervy, je-li něco špatně, okamžitě se ozve - velmi bolí. Tak bych řekla, že vaše svaly jsou dobře narostlé a z předchozích období běhání i vytrénované a při běžné chůzi používané, ale vaše okostice při dlouhodobém sezení úplně odvykla zátěži, kdy úpony svalů při běhu "tahají" za okostici, která se vám buď zanítila, nebo od kostí v místě úponů přímo utrhla. Takže opakovaným běháním se okostice nemá šanci "vyléčit". Bude potřeba pomoc ortopeda; zda jde skutečně o okostici, jak ji vyléčit "ze zánětu či utržení od kosti" a jak ji zpevnit, aby tahání svalových úponů při běhu "přežila". Pokud vás nebolí "holeně" při svižné chůzi, může tudy vést cesta. Chůzí zpevnit a postupně přejít na běh. Tak držím palce. Ida
Musí to být běh? Což kolo nebo rotoped, případně plavání? Tam nejsou ty dopady, došlapy. A šetříte chrupavky. Do holeně se může promítat i páteř. Při běhu se třese- a jaká je krční páteř, taková je celá páteř. A někdy je v ní prapůvod bolestí vyzařujících do nohou. Máte pevné břicho? To "drží" bederní páteř. To Vás bolí obě holeně a celé nebo jen dole? Cítíte to jako v kosti? A nemáte nějaký interní problém? Po vnitřní straně holeně probíhá dráha sleziny a slinivky a paralelně s ní, blíž k achilovce, běží nahoru dráha ledvin.
Neběhat a čekat, až to přejde. Asi to není pro tělo dobré, takhle blbnout. Najděte si jinou zábavu.
Tak asi bude lepší zařadit míň běhu a více všestranného pohybu a zpevňujících cvičení. Ty kliky, shyby a cviky na břicho a záda se dají dělat i v přírodě a doma. Jen ten způsob provedení je důležitý. Ideálně pod dohledem někoho, kdo tomu rozumí. Na internetu se dá hodně najít, existují CD s různým zaměřením. Nebo jestli máte ve svém městě power jogu. To je makačka a bez náčiní. Nás chodilo asi 15 žen a asi jen 3 chlapi. To byl takový záhul skoro hodinu non-stop, že člověk nevnímal, kdo tam je a jak cvičí. Ono je to nakonec o celé životosprávě, nejen o pohybu. On i pitný režim a strava leccos umí ovlivnit. A to jsem zapomněla zmínit techniku běhu, aby byla šetrná, tak jít kolébkou měkce přes paty.
Každopádně ta bolavá místa nad vnitřními kotníky často masírujte. I když zrovna nebolí.
Jestli je na bazéně plno, tak i stylem prsa to nebude ono. Nějak se tam poptat personálu, kdy je tam málo lidí. Vlastně to většinou na internetu ukazuje přímo kamera. Jinak při kraulu je ponořen jen obličej a hlava se otáčí kolem osy pro nádech na každou třetí dobu, tudíž na obě strany, aby se hlídali soupeři nebo jen lidi na obou stranách.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.