Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Parašutismus- vliv na člověka a přírodu

Od: mnbl* odpovědí: 5 změna:

Ahoj, můžete mi prosím napsat, jaký má vliv seskoku padákem na člověka? Myslím zdravotní, osobnostní, nebo sociální rozvoj. A jaký má parašutismus vliv na ochranu přírody? Nějak se s kamarády nemůžeme dohodnout. Přeli jsme se a potřebujeme rozuzlení Díky M.

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x

Pokud se ten padák otevře, tak je to vliv pozitivní, je to krása. Pokud ne, tak ta krása nemá dlouhé trvání.

A vliv na přírodu? Tomu dost nerozumím, jakože výsadkář něco podupe, nebo jak je to myšleno? Samozřejmě - pokud ty výsadkáře nahoru vezme třeba C5 Galaxy, tak lze mluvit i o určitách emisích atd. Pokud se bavíme třeba o Cessně, tak je to srovnatelné s autem.

sebod*

promon. Tak vliv na přírodu je jasný. Když někdo skáče poprvé, tak se může taky strachy po..kakat. Někdy to stihne ve vzduchu, jindy skončí někde v přírodě

 

vilik*

0x

Já myslím, že vliv člověka na přírodu při dopadu je zásadní. I v případě, že se padák otevře, dopadne parašutista takovou silou, že doslova uhutní půdní profil. Na takovém místě se tímto změní vsakovací poměry, v neposlední řadě zemře několik milionů živých organismů. Na zhutněné půdě je omezena možnost uchycení semen vegetace. S tím úzce souvisí vlivy, působící na lidi. Méně kvalitních půd, omezený výnos zemědělské produkce, z toho plynoucí vyšší potřeba chemie a tim další ničení přírody. Nebo stagnace populace z nedostatku potravin, se všemi aspekty, které se týkají udržení či rozvoje vědy, kultury. Lidstvo totiž nemůže vyčlenit kapacitu, protože se musí ve zvýšené míře věnovat shánění potravy. Z toho potom plyne politická nestabilita a další. Závěr- skákejte raději na beton.

Jasně. Už chybí jen výpočet, kolik stovek parašutistů musí za týden dopadnout na jeden hektar pšeničného pole, aby to zásadně ovlivnilo jeho úrodnost.

 

zelenydabel*

0x

seskok padákem ti ukáže co v tobě je. Někdo o tom mluví ale postavit se do dveří a vyskočit do té prázdnoty. Zvláště když pod sebou vidíš auta o velikosti kuliček. Někdo to nezvládne a nevyskočí. Prostě jim to mozek nedovolí, opustit jistotu pevné "půdy" pod nohama letadla, vrtulníku. A takovým to lidem se ale není čemu divit a proč smát. Zkusili a nevyšlo to. Mají můj obdiv že to alespoň zkusili.

No a ten kdo skáče. Záleží jaký má padák, co vše sebou nese. Ale po otevření padáku je za tebou asi tak 70% úspěchu. Těch 30% je na přistáni. U klasických parašutistů je to spíše 90-95%
Při přistáni si totiž můžeš vyvrtnout kotník, zlomit nějakou/nějaké kosti, narazit páteř, pořezat se...atd.

Parašutisté které můžeš vidět na akcích, nebo na letištích vesměs užívají padáky typu křídlo. Je to dosti bezpečný padák, který mimo jiné pilotuješ skoro jako pilot letadlo. Takže vidíš přistání, kdy člověk dosedne a běží třeba pět metrů a konec. Bezpečně přistál. Tyto padáky jsou fajn a krom nováčku je využívají i sportovci.
Co se týče zdravotního stavu, tak posudek o způsobilosti k parašutismu ti vydává letecký lékař. Takže žádný obvoďák. Neměl bys mít problém s páteří, klouby, nemoci srdce atd...

Na životní prostředí. Asi to udusání zemního profilu, plus emise z letadla. Co se týče posrání za letu, ještě jsem to neviděl a to jsem viděl pád kluka co se mu neotevřel padák a několik metrů nad zemí otevřel záložní. Štěstí že prorazil nějakému sedlákovi střechu stodoly a dopadl na seno. Byl sice polámaný ale vrátil se zpět ke skákání. Na sr*ní a chc*ní v ten moment nebyl čas jak sám říkal. Asi tak.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]