Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, věc, kterou jsem doteď přehlížela, mi začla hodně vadit. Jsem těhotná a za tři měsíce se nám s manželem narodí holčička. Bydlíme pár kroků od tchýně a tchána, naštěstí ve vlastním. Radši bych bydlela dál, ale nejde to - máme barák, na který tchýně a tchán dali manželovi pozemek atd. Tchýně se už těší, jak bude malou hlídat, za měsíc jde do důchodu, tak bude mít moře času. Já se ale bojím tam dítě dávat, a to hlavně ze zdravotních důvodů. Oni si oba nemyjí ruce, když si předtím hráli se psem nebo kočkou, házeli jim uslintaný míček atd. Tchán vysadí psa na kuchyňskou linku, tam se s ním mazlí a pak jde na lince vařit. Nemyjí si ruce ani po WC, tedy co jsem vypozorovala. Ani se denně nesprchují ani nekoupou. S manželem doteď svádím boj, aby se ve dnech volna vykoupal (ve všední dny se každý den sprchuje po práci). Jim se neodvážím nic říct, protože nevím jak. A manžel? Že přílišná hygiena škodí a že to dramatizuju ((. Já se ovšem teď začínám bát o malou, co když u nich chytne třeba žloutenku? Koruna tomu byla nasazena, když při minulé návštěvě s pobavením vyprávěli, jak jejich děti, když byli malé, jedli z květináčů hlínu a jak se musí budovat imunita, že dítě nesmí být žádný cimprlich apod. Manžel je bohužel stejného názoru, takže s jeho zastáním nemůžu počítat. Jinak je manžel skvělý a bude i skvělý táta, moc ho miluju, ale tohle mi hodně vadí. Nechci prarodičům upírat vnouče, ale co mám tedy dělat? Říct jim "myjte si ruce" je jak říct "jste prasata", fakt nevím jak na to. Anebo mám dělat, že to nevidím, vypustit to z hlavy a dítě tam dávat bez obav? A jak staré dítě? Malé miminko teda nevím, při takové hygieně...(P.S.: Jinak doma mají relativně čisto, ale oni sami o sebe moc nedbají...)
Dobrý den, asi Vás nepotěším, ale můj názor je, že jste (jako každá maminka prvního dítěte) příliš úzkostlivá.
Nebezpečí by hrozilo, kdyby u Vašich tchánů semtam propukla salmonelóza nebo žloutenka nebo takové podobné choroby. Jestli jsou ale zdraví, zkuste to neřešit tak kontroverzně. Manželovi rodiče (nevím, jak často se koupou nebo sprchují, nebydlíme s nimi) mají dům, dvůr, zahradu, chlévy, kůlny, stodolu... pro obě moje děti zaslíbená země. Děcka lezly po zemi, jedly kočkám z misek, pes jim olizoval obličej, na zahradě vytahovaly kedlubny a mrkve přímo z hlíny a jedly je, jahody jim taky nikdo neumyl... a nikdy neonemocněly.
Nebojte se.
doplněno 24.01.11 18:30:Doplňuji: školka byla zavřená a já jsem byla v práci, takže jsem to neviděla a bylo mi to prezentováno jako ohromná zábava. Ale já jsem byla zocelená z dětství - měli jsme doma pejska, se kterým jsem se dělila jak o svoje, tak o jeho jídlo a taky bez zdravotních následků.
Inžinýrko, plný souhlas Vámi. Některé mamky by neradějí děcko zavřely do akvaria a potom se diví, že je alergické na všechno možné i nemožné. Dnešní děcka neumí lézt po stromech, bojí se slepice neví, že ovoce roste na stromě , neví jak chutna žižala atd. atd.
Co jste děti dnes dělaly?Hráli jsme si na ptáčky,maminko.A to jste lítali po zahradě?Ne,papali jsme žížalky.
JABRAKA
inženýrko lépe bych to nenapsala.
doplněno 24.01.11 20:35:Žížalu jsem neskusila ale moje tehdy asi dvouletá sestra ano. Přišla ze dvora a hlásila nemám hlad, papala šem mašo. Maminka jí umyla pusu a nedělala z toho vědu.
Přílišná hygiena opravdu škodí. Každé mytí smývá z kůže ochranný film, který se sice obnoví ale nějakou dobu to trvá. Neříkám ale, že by si neměli mýt ruce po použití WC ale třeba dotyk se psem bych neviděl tak tragicky. To já bych musel být už dávno mrtvej. Můj pejsek totiž na mně visí skoro celý den. A říká se, že psí sliny jsou léčivé. Á propos, někteří minoritní spoluobčané hygienu také moc neřeší a jací jsou to junáci .
Všichni to shrnuli velice dobře. Já ještě naštěstí patřím ke generaci, která se před 15 lety plácala u dědy v potoce, honila se s děckama po Kravím kopci a hulákala ve Vysokých Tatrách. Žádná alergie, v nemocnici jsem nikdy nebyla.
Když jsem nedávno nahlédla do maminčina učitelského deníku, bylo takřka u každého 6letého dítka nějaká poznámka o nutnosti speciálního přístupu. Téměř každý alergik na všelico, různé výživové poznámky na školy v přírodě, pár jich v již tak útlém věku bralo pravidelně nějaké léky. Tady máte výsledek toho, jak se chystáte ošetřovat svoje děcko.
Jen k této debatě přidám svoji osobní zkušenost.
Moje starší sestra vyrůstala prvních 5 let jako jedináček, a byla chráněna proti všem vlivům okolního "škodlivého" světa. Velmi se kamarádila s babičkou z máminy strany (s kterou jsme společně bydleli), která byla - nejen co se týká hygieny - velmi úzkoprsá dáma, paní učitelka (bez urážky tohoto poslání a povolání). I po mém narození byla díky tomu ségra chována v co nejčistčím a nejhygieničtějším, téměř skleníkovém, prostředí. Po mém narození jsem byl nějak samozřejmě a přirozeně přidělen k příležitostné výchové naší druhé babičce. Ta byla původem z vesnice, z velmi chudé rodiny, pro upřímné slovo ani výchovnou facku nikdy nešla daleko. Ale vždy mi nechávala v rámci možností určitou, předem férově danou možnost vyžití, odpovídající mému věku. A věřte, že to nebylo o přehnané hygieně - prostě když jsem se třeba někde vyválel ve hnoji, tak mě jen umyla z toho nejhoršího, převlíkla a poslala zpátky za kámošema. Hlavně díky ní jsem prožil krásné dětství a mládí. (Babčo, dík!)
Tím jsem chtěl říci, že dodnes si se sestrou neseme celoživotní následky vlivu prostředí, ve kterých jsme prožili dětství a mládí. Ségra je dodnes schopná chytit chřipku v tuhé zimě a angínu v létě (přesto, že má odoperované mandle). A já mám díky babičce natolik odolný imunitní systém, že jsem za dobu své zaměstnanosti v letech 1984 až 2001 marodil pouze jednou, a to kvůli tomu že jsem dostal přes hubu a zlomili mi čelist.
Přeberte si to, jak chcete...
Hope, já jsem si to přebrala s úsměvem. Bodík. Pamatuji si jak křupe písek mezi zubama, když nám buchta ke svačině vypadla z ruky, nebo byla dočasně položena. Utírání umatlané pusy či tváře tátovou slinou na palci. (já to jako dítě nesnášela ) Před utržením jablíčka ze stromu jsme si očistili ruce otřením o tepláky, tot vše. Jahody jsme prstem očistili od bláta, když na nich nějaké bylo a jak byly dobré. U tety na vesnici se do kuchyně chodilo v holinách, ze strejdy div nepadala sláma do polévky, když se přišel rovnou od práce najíst. Všichni jsme byli zdraví a jsme dodnes. Divné že?
Mařenko, tak, tak!
Mně když vypadl právě žmoulaný kus rohlíku z ruky, mamka ho sebrala a vrazila mi ho zpátky do ruky (pamatuji pouze z vyprávění, ale naprosto věřím) a bylo to pro ni naprosto samozřejmé. U dnešních "skleníkových" dětí po podobné akci putuje rohlík automaticky do popelnice (jinak by možná přilítla sociálka a dítě sebrala).
Ale samozřejmě na tom není nic divného, je to naprosto logické, imunitní systém se buduje o utužuje léta, každý kus špíny je pro něj trénink! Až mi bývá těch dnešních mladých bledých alergiků líto...
Eviku, chápu, že máte o dětátko starost, ale sama uvidíte, až poleze po zemi, jak svými malými prstíky bude sbírat vše, co najde na podlaze a bude chtít vědět, jak to chutná a venku to samé. Pokaždé miminko neuhlídáte. Víte byla jsem v děcáku a tam nás koupali jednou týdně a při tom jsme dostali čisté pyžamo. Jinak jsme se přes týden myli v umyvadle, venku na zahradě jsme lítali, nikdo nás stále neotíral ani nemyl a dnes jsem v důchodu a přežila jsem to, myslím si, že jsem čistotná až dost. Víte, možná až Vaše tchýně zůstane v důchodu, bude mít více času na domácnost a dá si vše do pořádku. Možná chodí z práce unavená a vše nestíhá, jak by chtěla. Můžete jim říct, že se o malé bojíte, aby mu nesahali na obličej nebo na ručičky, ale at není zbytečně zle. Musíte sama vědět, jací jsou a zda to bude mít smysl. - stařenka
Eviku, je to vaše první děcko, tak chápu vaše obavy. Ale věřte, že to co napsali všichni moudří přede mnou, je to pravda pravdoucí. Já také ještě pamatuji koupání v týdenních intervalech, pamatuji jak jsme sklízeli zahrádku ( i cizí ) a pole v okolí a aleje okolo silnic. A mohu potvrdit, že jsme ani nemarodili jako marodí děcka dnes. Neřešte to s rodiči manžela. Buďte ráda, že babička se chystá hlídat. Uvidíte, jak se hlídání bude hodit. Budujte si svou domácnost podle vlastních pravidel a zvyklostí. Jim vyhovuje ten jejich styl a pokud to vyloženě nebude ohrožovat vaše děcko, respektujte to. Dá se jemným způsobem něco změnit, ale to uvidíte časem. Teď je momentálně důležité se tím nestresovat a v klidu se připravit na příchod nového človíčka do vaší rodiny.
Pamatuji si, že jako malá holka - cca tříletá - jsem obědvala se psem. Byly to kůrky z chleba, asi tak dva dny staré, pohozené u kanálu. Jéžiš, jak nám oboum chutnalo! Byly už nasáklé něčím ale byly vynikající! Nebyla žádná žloutenka, žádné střevní potíže - ani u mě, ani u psa.
evik, zdejší rady , že přemíra hygieny škodí mají pravdivé jádro, i když nic se nesmí zase přehánět. To že vidím, že některé děti vlastně mají největší zábavu v lezení do kontejnerů a jsou zdravé neznamená, že to svým dětem dovolím i kdyby je tahle zábava přitahovala sebevíc. A přesto mě nedávno, teď když jsou dospělé řekli, že do té popelnice také vlezly .Potají .
Ale vím, jak to myslíte Vy. Trápí Vás to, že u svokrovců není hygiena na takové úrovni, jak se prezentuje v knížkách pro nastávající maminky. Pro Váš klid Vám jen napíši, že je to vše v knihách trochu schválně přehnané. Až budete mít druhé dítě, poznáte, že polovinu věcí kolem prvního miminka jste dělala zbytečně a ztrácela jen čas . Řiďte se spíš instinktem a zdravým rozumem.S miminkem budete patrně stále Vy , zatím jej nebudete babičce půjčovat a v té době si i Vy doma zavede určitý režim a uvidíte, že jej bude dodržovat i tatínek. Umytí rukou před pomazlením se s novorozencem mu přijde nakonec zcela normální a nakonec to bude sám vyžadovat i na své mamince. Osobně bych ale nikdy nepřipustila a ani jsem to nikdy sama neudělala, aby se dítěti olizoval dudlík nebo lžičku při krmení. To je nešvar, který nemůžu ani vidět a určitě bych zasáhla.
Teď se ale tímhle netrapte , možná Vás sama tchýně překvapí, jak hygienický koutek novorozeněti nachystá u sebe doma. Sama jsem musela řešit nemoc v rodině tchýně se kterou se moje novorozené dítě nesmělo setkat, protože se narodilo bez patřičných protilátek. Vím jak je to nepříjemné, a i když to bylo dáno přímo od lékaře, přesto jsem i s dítětem vyfasovala přezdívku, byt na první pohled poslech milou, ale já věděla , že má pejorativní nádech.
Ale pokud pak jako už batole něco někde olízne , nebo si nacpe pusu čímsi nemytým ze zahrady, to není katastrofa, naopak děti si to umí užít fakt . Hodně zdraví, Karina
Krom té žížaly ) jsem moc nestihla, jen přidám svůj názor - mám taky malé děti a taky svéráznou tchyni ... s některými věcmi nenaděláte nic, urazit je nemůžete a navíc máte aspoň plus, že jinak doma čisto mají. Navíc sdílím názor výše uvedených s obměnami - jednou Vám děcko bude fakt ochutnávat kdeco, neubráníte se tomu, a jako prvorodička a "prvomáma" jsem se taky bála daleko víc než u druhého. To je v pořádku.
Můj lékař vypadá na první pohled jako frajírek, ale když jsem mu líčila, co mé děti na ulici ochutnají, usmál se se slovy o kuřincích. Paradox druhý - hlídám si snad jen 2 věci, a to syrová vejce a prkýnka na maso, mám je označená na jedné straně M jako Maso syrové, fakt to hlídám ... a zrovna mé dítě dostalo (ve školce, u tchyně nebo doma! ) teď na podzim kampylobakterii (syrové kuřecí maso) - tím chci říct, že nikdy nevíte (kdyby dostala cokoli jiného, jsme bordeláři, ale ona měla přesně to, co jsem poctivě hlídala) ...
Moje rada - první měsíce či roky budete stejně s miminkem skoro všude Vy, pohlídáte si to, takže něčeho zásadního se nebojte. A jinak myslím, že jsou-li soudní, neurazí se, když byste jim nějak mírně sdělila obavu třeba z 1 věci, třeba i hrajte na city, že se bojíte o to své miminečko, konkrétně já bych je poprosila, zda by si umývali ruce po zvířátkách, než půjdou na to miminečko sahat. Nadhoďte to ještě teď před porodem, budou k Vám mít ohled a snad i dobrou vůli, jen si to třeba neuvědomují, protože určitě na to párdenní či týdenní miminko nikdo nechce sahat neumytý, takže jim to tou svou prosbou jen připomenete. Současně se snažte nic jiného nevytýkat, prostě aby jen věděli, no jo, ta naše Evička je háklivá v souvislosti s mrňouskem na zvířátka, je pak šance, že to respektovat budou malinko i v budoucnu (teda asi ne později, když ten názor nesdílejí, ale ochráníte si první měsíce a roky). Navíc Vás i je čekají další takové "dohody " a "spory" , s každým výchovným krokem s dítkem (čokoládičky, rozmazlování ) ) a vždycky se lze v zájmu dítěte nějak dohodnout, pokud se pokusíte vlídně nebo s vyjádřením svých obav.
Souhlasim s Evik, hygiena je dobra vec, nicmene pres nejakou hranici to uz neni zdrave. S imunitou muzu potvrdit, cim vic bordelu a domacich zvirat dite zazije tim ma lepsi imunitu. Jsou na to dokonce i vedecke vyzkumy potvrzujici ze treba denne pouzivani sprchovych gelu cloveku smyva ochrannou vrstvu pokozky a pak je telo nejakou dobu vic nachylne na infekce.
To co jsi popsala myslim je jeste vcelku v norme slusnych lidi. Tedy az na toho psa na kuchynske lince, to bych nesnesl.
Já se přidám ke všem předchozím odpovědím - vyrůstala jsem na vesnici, takže o nějaké suprčistotě nemůže být řeč. Koupali jsme se jednou týdně nebo když to bylo opravdu nutné. Na kraji vesnice stojí kravín a vždycky tam naváželi ohromné kupy hnoje. Co si myslíte, že jsme jako malí na tom hnoji dělali? Skákali jsme, házeli jsme ho po sobě, klouzali jsme se atd. Lezli jsme po stromech, stavěli "bunkry" a domů jsme vždycky přišli celí špinaví. Umyli jsme ruce a pusu a druhý den to začalo nanovo. Jedli jsme psí i kočičí žrádlo přímo z misek, mazlili jsme se se zvířátky všeho druhu.
Už jsem sice vyrostla (ale ne zase tolik :D) a podobné věci nedělám, ale ráda na ně vzpomínám. Nemám žádnou alergii (alespoň o ní nevím) ani jsem nikdy neměla žloutenku, salmonelu nebo podobné.
Jo a taky jsme často "vařili" - písek, žížaly, brouci, rohlíky, chleba, žrádlo pro zvířata, šlehačka, štáva atd. - všecko smíchat a pak ochutnávačka :D.
Dneska už vyrůstají děcka pomalu ve sterilním prostředí a pak se každý diví, že mají alergie a podobně. Ochraňují se až moc. Když my jsme někde spadli a šli to říct rodičům, tak jsme ještě dostali na zadek, že neumíme chodit/jezdit na kole...
doplněno 24.01.11 21:09:Ale teda, po použití WC by si měl ruce umýt každý...
A jsou zdraví že. Přílišná čistota škodí, nejsou obranné látky. Jak jste se chovala jako malá? Dnes jsou děcka jak ve sterilním, dyž si vzpomenu, že se chodilo i do školy v teplácích, venku v trenýrkách ... věčně špinaví, skoky do kaluží, co se pilo venku ..
Jak kdysik lidi žili na venkově? Divíte se dnes že na děcka skočí kdeco? Za nějakou dobu budou lidi ve skafandrech, hltat léky, vitamíny. Na zvířata se chodí do ZOO, děcka neznají přírodu (umíte udělat píštalku?). U řeky se tady nikdo nekoupe .. Lituju děcka dnes, co vlastně užijí?
Ostatně co budete dělat ve stáří, víte to?
Všichni přede mnou Vám napsali, že moc přísná hygiena je zbytečná, ale obávám se, že Vás nikdo nepřesvědčil. Podobný přístup jako Vy měla i moje dcera. Nevím, kde se to v ní vzalo, doma se s tím nesetkala, ale když se jí narodilo dítě nikoho do bytu nepustila a byla pouze ochotna ( v únoru) vyjet s kočárkem před dům. Druhá babička s dědou na to přistoupili, já ne. Nejsem žádná šmudla, jsem její máma a strašně se mne to dotklo, i forma jakou mi to sdělila byla pro mne šok. Výsledkem je, že vnuka skoro neznám (11 let) a teď, když se má narodit další dítě nemám už chut riskovat zklamání. Můžou mi poslat fotky mailem.
Patronko to je mi vás líto, mám kamarádku co uklízí téměř sterilně a má se snachou stejný problém, malou jí nechce půčit a nedej bůh aby s ní šla na písek, když už tak jen u nich doma v pokojíčku s umytýma hračkama. Když byla moje dcera malá hlídala jí na chalupě psina apka neurčitého původu, lehávala na dece na kočáru a olizovala holce ruce, pozděj trpělivě snášela krádeže jídla přímo z huby. Pískoviště bylo pozůstatkem stavby, zvířat byla plná chalupa a to nejen kuřata a husy ale i prasnice a selata s kozou, holka jak jen mohla byla v chlívku a mazlila se. Po přestěhování do města jsem začala uklízet jinak než na chalupě, samá chemie a u holky propukla první alergie, ne že bych dnes neuklízela ale nepotřebuju k tomu litry sava a podobně. Vnučka začala lézt a vymete každý kout občas si najde na zemi nějaký spadený drobek a šup s nim do pusinky, sousedova čivava jí olizuje ale to víte pro jistotu to dceři nehlásím také je to ta vzorná matka co by ze zahrady běžela umýt ovoce. Vnučka má 10měsíců a jak je u nás tak ji tajně vařím, víte jak jí chutná třeba špenát nebo koprovka? Ke svačince jí jogurt s mrazenýma jahodama ale pro jistotu mlčím jelikož to jistě nesplńuje normy EU a hol to není Hami a podobně. Už se těším jak jí dám tajně v roce ochutnat mléko chuděrka zná jen nutrilon a také u nás jí chleba na rybičky s máslem a se šumkou a vánočku-hmm zase špatně podle matky prý lepek do roka nesmí, no předpokládám, že když se neosypala hned tak už to přežije. Dcera už zapomněla jak jí chutnala míchaná vajíčka nebo tvarůžky a že koza nebo selata byli ty nejlepší hračky. Pravda nic se nemá přehánět onä je příroda dnes tochu víc zdevastovaná a pak nám to vrací nějakou alergickou reakcí ale skleník jako pro křehkou kytičku by to také být neměl.
Jé, můžu se k vám nastěhovat? . Podle toho, co píšete musíte být úžasná matka/babička. Přesně, co jste popsala, tak jsem taky dělávali. Dneska už je všude chemie. Děcka můžou jen pasterizovaný 10x upravený a ohřátý mlíko. My jsme ho pili krávě pomalu hned z vemene. A ne džbánek nebo hrníček. Mlíko jsme pili pomalu víc než vodu (s čímž tedy pokračuji i teď ). S tím lepkem už ale tolik nesouhlasím (že když se neosype, tak už to přežije) - máma byla vždycky zdravá a pak jí propukla celiakie (až v dospělosti).
Děkuji, ale já nemám ráda, když mne někdo lituje. Úplně s Vám nesouhlasím, já bych vnoučeti nikdy nedala k jídlu něco, co si jeho maminka nepřeje a vůbec už ne dítěti mladšímu než 1 rok. To ale už je zas jiná kapitola, to s přeháněnou čistotou nesouvisí.Nezlobte se prosím, neberte si to osobně.
Nedávno jsem se smála dceři, jak to s ní ani nehlo, když Dorka olízla Jiřímu nos a když to psina udělala prvnímu, jak vyváděla. Mladá se zasmála a povídá: Když prvnímu dítěti upadne cumlík, maminka ho vyvaří. Poději opláchne. U druhého dítěte cumel ocucá a později otře do čehokoliv, co je po ruce. A u třetího si ani nevšimne, že to, co Bobeš cucá, není vůbec cumel. Statistika dokazuje, že nejvíce alergiků je u dětí z nezvykle čistotných rodin. A ve školce? Myslíte, že hračky se dezinfikují každý den? A to jsou děti neustále s prstíky v puse, kašlání a kýchání, a soplíky u nosu. Nic se neděje, malý si do té doby vybuduje silnou imunitu. Užívejte si těhotenství a nekomplikujte si svůj mladý život.
Dobrý den, mám jen takový dotaz na vás, milá tazatelko. Už někdy u vaší tchýně a tchána vypukla žloutenka či salmonela? Nevidím totiž tak tradické nemýt si pokaždé ruky, když sáhnu na psa. To bych pak opravdu nedělala nic jiného, když s námi nás pes žije ve společné domácnosti. Před lety mé malé dítko po příchodu z porodnice pes celé olízal, aby ho přivítal do rodiny. A vidíte, neonemocnělo z toho. Malé děti jedí kolikrát kdoví, třebas i tu hlinu z květináče, když je zrovna neuhlídáte. Však to poznáte sama, až se vám to dítko narodí. Ta hlína mi nepřipadá tak hrozná. Je to přeci jen doma, ne? Co až vám dítko sebere ze země venku nedopalek cigarety a strčí si ho do pusy, jojo děcka mají různé nápady. Domácnost, kde se dennodenně používají všechny možné antibakteriální mýdla, čističe WC apod. není dobrá pro zdravý vývoj lidského jedince, protože on si pak nevytvoří ty správné protilátky. Určitá "zdravá" špína prostě v domácnosti musí být. Ano, i já mám ráda čisto, myji si ruce pravidelně, denně se sprchuji a co z toho mám? Nic moc extra, jsem totiž alergik, kterému ve skutečnosti příliš vody škodí - hlavně ten chlor v ní obsažený. Tak to příliš nehrotte, však ona se ta situace nějak vyvrbí sama.
když se naši zblánili a pořídili si třetí děcko, tak samozřejmě se babi s dědou taky nahlídali. Bohužel, i ti moji prarodiče nevidí problém v tom nemýt si ruce po použití WC, také nám z toho vrzali zuby, a to paradoxně víc mně než našim, ale pak jsme si řekli co oči nevidí, srdce nebolí, my to také přežili (žížaly jsme si dokonce mleli v masomlejnku, který jsme přišpendlili k lavičce, abychom byli blíž ke zdroji), tak to přežijou i jiní. I když jsem na hygienu dost pes, tak souhlasím s tím, že co je příliš, to je moc. Také doma nemám vydezinfikováno, a navíc pokud tchán s tchyní opravdu mají doma čisto a jak už bylo řečeno, neobjevují se nemoce, tak bych se snažila na to nemyslet
doplněno 25.01.11 12:35:naopak jednou třeba oceníte to, že jsou prarodiče nablízku a v naléhavém případě můžou zaskočit
malý dodatek pro zpestření - moje tehdy 3letá dcera sebrala na zemi použitou žvýkačku a " použila ji ", já se fakt málem pozvracela , vysvětlila jsem jí to a druhý den měla cestou na ulici v ruce podivný oblemcaný bonbon! (vzpomínala jsem, na co to reagoval doktor těmi kuřinci a úsměvem) ... teda doteď se mi při vzpomínce nedělá dobře - dobrou chut )
Teda nevím ale postavit psa na kuchynskou linku je dost síla.Pes lítá po ulici,sem tam šlápne do bordelu,třeba i výkalů,co jsou někde venku.Pak si tam postavíte talíř,ten pak dáte na stůl a po něm tam třeba položíte rohlík,co sníte.To mu syn něco nedokáže říci?Asi bude pěkná guma.A tchán pěkný prase.S inteligencí to asi nebude žádná sláva.Čím je?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.