Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Vybrana poštovní poukazka cizí osobou

Od: 299299radka odpovědí: 9 změna:

dobry den,došlo k podivné události která se dokonce zopakovala po roce znovu.Muj otec měl dostat poukazkou obnos peněz cca-8tisíc,tato částka mu měla prijít do konce roku,došel na dany institut se poptat jestli už mu peníze odeslali,bylo mu zděleno že ano,odebral se na poštu,kde mu drze oznamili že poukazka byla vybrana a to již před měsícem,což v žadnem případě není možné nebot otec nedostal ani poštovní poukazku!Navíc tato situace se opakuje již podruhé,lonskeho roku se tohle stalo,je již v letech,ovšem plně orientovan a rozumově v pořadku!Tvrdí že podpis je otce-ovšem ani mu jej nikdo na poště nebyl ochoten ukazat!Velmi ho odbyli a otec se už v lonskem roce zalekl a nic nikde nenahlasil,je velmi pohoršen stavající situaci,ale neví kam se obrátit,jaky zvolit postup,jak takove velké organizaci dokazat pochybení zaměstnance,velmi vám děkuji za radu ,zdraví R.Z

 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Nevím, jak to řeší jiní, ale já bych to řešila tak, že bych šla s otcem za vedoucí pošty a tam bych se s ní pokusila domluvit. A kdyby to nešlo, řekla bych jí a pak opravdu udělala, že půjdu na policii a podám trestní oznámení na poštu. Že policie mi poradí, jakým způsobem to mám udělat. Ale at nikdo nepočítá s tím, že svými penězi já budu doplácet na špatné a neprofesionální jednání pracovnice, která poštu roznáší, peníze nepřinesla a nedala do správné schránky oznámení a pracovnice na přepážce, která dala peníze úplně jinému člověku. Odesilatel poslal peníze otci a za tuto službu zaplatil a tedy peníze patří tak, kam byly adresovány, tedy otci.Je potřeba se bránit a neustupovat. Všichni říkají, i pracovnice pošty, jak jsou úředníci strašní a jak jsou lidi na sebe zlí. Každý by měl začít u sebe!

 

jirbar*

2x

Rad tady máte spoustu, jenže Vás respektive otce, pošta nemusí vůbec zajímat. Pokud někdo je v roli dlužníka, at již jako dlužník, či má nějakou vykonatelnou povinnost o úhradě nějaké částky, tak tato jeho povinnost je splněna teprve tehdy, až Váš otec jim potvrdí, že dluh byl splněn. To se ovšem nestalo a proto je na nich, aby toto prokázali. Ovšem neprokazuje se to, že částku předali poště, ale prokazuje se, že Váš otec částku převzal.

Je na nich aby toto reklamovali na poště k čemuž mají pouze jeden rok, zatím co Váš otec má 3 roky ode dne kdy měl být dluh splněn, uplatnit svůj nárok vůči odesílateli u soudu.

doplněno 21.01.11 13:48:

Ve vztahu k poště je pouze odesílatel, nikoliv příjemce.

 

remember

0x

Já se domnívám, že to funguje takto: instituce zašle složenku příjemci. Ten s ní jde na poštu, kde mu jsou vyplaceny peníze a on podepíše příjem peněz ńa tu složenku. Menší ústřižek dostane on, větší část složenky - podepsanou příjemcem vrátí pošta zpět instituci, která složenku vystavila, aby ta instituce měla doklad, že dotyčný peníze převzal. Takže ve vašem případě bych se obrátila na instituci, co složenky vystavila a pozeptala se, jestli u nich archivují ty vrácené části složenky. Pokud ano, požadovala bych aby mi ukázali podpis na těch složenkách. Pokud je zfalšovaný, pak bych to viděla na trestní oznámení.

 

magdon*

0x

Bohužel, občas se to stává, Na poště sice musíte předložit občanku, ale většinou nikdo nekontroluje ani podobu s fotografií, tím méně třeba adresu bydliště. Takže si peníze pro (řekněme) pana Nováka může vyzvednout několik tisíc jiných Nováků. Pracovnice u přpážky těžko může dokazovat, zda je podpis můj. To může udělat jen znalec. Pokud jste si jistý, že je pravda na Vaší straně a s poštou se nedá domluvit, podejte trestní oznámení.

 

lidus*

0x

Jít za vedoucí pobočky, sepsat stížnost, další krok je obrátit se na vedení pošty a pak už zbývá snad jen soud.

 

buss

0x

Už jste byli na P ČR?

 

karina*

0x

299299radka, nevím o jaký institut , který otci Vašemu posílá peníze se jedná.Ale pokud jde o státní správu nebo o organizaci pro něž Váš otec prováděl nějaké práce měli by peníze zasílat pod jeho r.č. To se pak sice nikde na složence neobjeví, ale na poště pak pracovnice do terminálu zadává r.č. z např. předložené občanky. Pokud se r.č. neshodují je akce je zablokována a peníze tedy nemůže nikomu vydat. Tenhle systém není jen u peněžních částek, např. FÚ tímto způsobem posílá i výzvy a některé dopisy. Toto je z mé vlastní zkušenosti, mělo by to tedy stejně fungovat v celé ČR.

Váš otec by se tedy měl v té instituci zeptat jakým způsobem mu peníze odeslali. Následně podat stížnost na ředitelství (pobočku) České pošty . Stížnost musí řešit. V případě, že byl pracovnicí pošty odbyt, uvést to konkrétně a jmenovitě také ve stížnosti. Už v té době se měl rovnou obrátit na vedoucí pošty.Nakonec se zjistí , jak to bylo, ale asi to bude chvíli trvat.

Ještě si ale prověřte, na jaké doklady pošta může peníze vydat a zda otec neztratil některý z nich. Např. zfalšovat foto v cestovním pasu a "okecat" adresu bydliště není jistě pro podvodníka žádný problém. Karina

 

roboot*

0x

A vy si jako myslíte, že na pošte Vám to vydají halabala a že nekontrolují OP? Tak to velice pletete. A ještě 2x za sebou? Hmmmm no comennt

magdon*

Jak kde a jak kdo. Záleží na lidech.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]