Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Lze zpětně zrušit mé popření vydědění

Od: pisinka* odpovědí: 2 změna:
Dobry den,
mam na vas nasledujici prosbu o odpoved:
babicka mela dve dcery, jedna z nich je ma maminka. Babicka mela dlouhodobe spatne vztahy se svymi dcerami, vydedila je a vsechen majetek nechala zdedit mne. Ke konci jejiho zivota jsem s ni uz komunikovala pravidelne jen ja, ale neverila jsem, ze k vydedeni jejich dcer dojde. Doslo. Na základě naléhání a citového vydírání ze strany svych rodicu, ze se mnou prerusi kontakty a budou se se mnou soudit, jsem vydedeni poprela a notarka/soud rozhodly, ze ja dostanu polovinu a dcery kazda po ctvrtine dedickeho podilu.
Lhuta na odvolani proti tomuto rozhodnuti uplynula, vztahy s tetou (=druha z dcer) se vyrazne zhorsily a cele to stejne vypada na soud.
LZE ZPETNE ZRUSIT ME ZPOCHYBNENI VYDEDENI A POTVRDIT PLATNOST BABICCINY PUVODNI ZAVETI? Predem moc dekuji za informaci.

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jantar1*

0x
Budu-li se spoléhat čistě na obsah Vašeho sdělení, jsem toho názoru, že zpochybnění zpochybněného vydědění je již v zásadě nemožné. Pokud Vám uplynula lhůta pro podání odvolání, existuje ještě institut prominutí zmeškání lhůty k odvolání. Pro jeho použití ovšem musíte mít pádné zdůvodnění a omluvu, proč jste odvolání nepodala. Pokud byste se chtěla odvolávat, musíte taky splnit podmínky pro přípustnost jeho podání - jinými slovy - musíte mít důkazy, a tvrzení, na základě kterých bude Vašemu odvolání vyhověno - nějaké odůvodnění. Máte je? Je ale velice nepravděpodné, že by bylo možno využít tohoto institutu. Jako další cesta je použít mimořádného opravného prostředku, a to žaloby na obnovu řízení. Žaloba na obnovu řízení musí být podána ve lhůtě tří měsíců od té doby, kdy ten, kdo obnovu navrhuje, se dozvěděl o důvodu obnovy, nebo od té doby, kdy jej mohl uplatnit. Žalobu však lze podat nejdéle do 3 let od prvání moci napadaného rozhodnutí. Podat žalobu lze pouze za těchto okolností:
a) jsou-li tu skutečnosti, rozhodnutí nebo důkazy, které bez své viny nemohl použít v původním řízení před soudem prvního stupně nebo za podmínek uvedených v ustanovení § 205a a 211a též před odvolacím soudem, pokud mohou přivodit pro něho příznivější rozhodnutí ve věci;
b) lze-li provést důkazy, které nemohly být provedeny v původním
řízení před soudem prvního stupně nebo za podmínek uvedených v ustanovení § 205a a 211a též před odvolacím soudem, pokud mohou přivodit pro něho příznivější rozhodnutí ve věci.
Ačkoli chápu Vaše motivy, normální smrtelník bohužel nedokáže přimět soud, aby rozhodoval podle jeho potřeb - byla by tak narušována již tak pochybná právní jistota soudních rozhodnutí v Česku.
Ale jak jsem již uvedel shora. Nevím, jaké rozhodnutí držíte v ruce a je klidně možné, že uvedené řešení nebude správné. Mějte pěkný den

 

suzy*

0x
Milá paní, je mi Vás upřímně líto, protože jste jako mnoho ostatních narazila na skutečnost, že jak se do rodinných vztahů vloží peníze, tak je konec všeho. Domnívám se, že když už vás jednou přinutili k tomu, abyste popřela babiččinu závět a odvolací lhůta uplynula, tak se nedá už nic dělat. Vy si nemáte co vyčítat, smiřte se s tím, že čtvrtku dědictví spolkl nevděčník a buďte ráda, že se k Vám nehlásí, protože kdo jde jen po prachách, od toho je lépe se držeti dál. Věřte mi.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]