Budu-li se spoléhat čistě na obsah Vašeho sdělení, jsem toho názoru, že zpochybnění zpochybněného vydědění je již v zásadě nemožné. Pokud Vám uplynula lhůta pro podání odvolání, existuje ještě institut prominutí zmeškání lhůty k odvolání. Pro jeho použití ovšem musíte mít pádné zdůvodnění a omluvu, proč jste odvolání nepodala. Pokud byste se chtěla odvolávat, musíte taky splnit podmínky pro přípustnost jeho podání - jinými slovy - musíte mít důkazy, a tvrzení, na základě kterých bude Vašemu odvolání vyhověno - nějaké odůvodnění. Máte je? Je ale velice nepravděpodné, že by bylo možno využít tohoto institutu. Jako další cesta je použít mimořádného opravného prostředku, a to žaloby na obnovu řízení. Žaloba na obnovu řízení musí být podána ve lhůtě tří měsíců od té doby, kdy ten, kdo obnovu navrhuje, se dozvěděl o důvodu obnovy, nebo od té doby, kdy jej mohl uplatnit. Žalobu však lze podat nejdéle do 3 let od prvání moci napadaného rozhodnutí. Podat žalobu lze pouze za těchto okolností:
a) jsou-li tu skutečnosti, rozhodnutí nebo důkazy, které bez své viny nemohl použít v původním řízení před soudem prvního stupně nebo za podmínek uvedených v ustanovení § 205a a 211a též před odvolacím soudem, pokud mohou přivodit pro něho příznivější rozhodnutí ve věci;
b) lze-li provést důkazy, které nemohly být provedeny v původním
řízení před soudem prvního stupně nebo za podmínek uvedených v ustanovení § 205a a 211a též před odvolacím soudem, pokud mohou přivodit pro něho příznivější rozhodnutí ve věci.
Ačkoli chápu Vaše motivy, normální smrtelník bohužel nedokáže přimět soud, aby rozhodoval podle jeho potřeb - byla by tak narušována již tak pochybná právní jistota soudních rozhodnutí v Česku.
Ale jak jsem již uvedel shora. Nevím, jaké rozhodnutí držíte v ruce a je klidně možné, že uvedené řešení nebude správné. Mějte pěkný den