Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Svařování dotazy

Od: petr90

Dobrý den,
mám následující dotazy:
1) Jaké je riziko úrazu elektrickým proudem při svařování?
Vždycky jsem měl za to, že je větší riziko vzniku požáru a co se týká úrazu elektrickým proudem, tak že z tohoto hlediska je svařování vcelku bezpečné.
2) Kam mám upíchnout zemnící kabel - mínus, když nemám svářečský stůl a chci svařit jenom dva plíšky k sobě?
Můžu to dát třeba na svěrák?
Nebo koupit takovoutu přenosnou kostru - uzemění svářečky magnetem?
3) Když bych zavařoval díru v ocelovém / železném sudu, tak zemnící kabel dávám na sud?
4) Je pravda, že svářečka na svařovací drát má poly opačně? To znamená, že zemnící je plus?
5) Pokud bych svařoval obalenou elektrodou, kterou jsem našel starou v krabici třeba na půdě, tak jak poznám,
že je plus nebo mínus?
6) Jaký mám nastavit na začátek počet ampér? Stačí 40?

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


1x

1) Riziko úrazu je u elektrických nářadí vždycky. Záleží jakou máš svářečku.

2) Na svařovanou součást nebo jinou vodivou část co nejblíže místu svařování.

3) Zemnící kabel můžeš nechat položený na zemi. Zemnící kabel je zelenožlutý vodič v elektroinstalaci a se svařováním nemá nic společného.

Na svářečce máš vývody + a - . A abys dokázal vytvořit elektrický oblouk, tak ty dva vývody musíš v místě svařování "krátce propojit". Jestli chceš jednomu vývodu od svářečky říkat zem, tak prosím. Já teda když svařuju a zapomenu připnou kleště, tak jsem zapoměl na kostru.

4) u svařovacího drátu nevím, tam se s tím asi nešachuje. Ale u obalené elektrody na stejnosměrný proud je u elektrody dané, na který pól se musí připojit.

5) elektrody z krabice na půdě si buď necháš na dobu, až budeš umět svařovat a pak to třeba poznáš a nebo je hodíš do železa rovnou. Ono než se trápit v začátcích svařování s neznámýma zvlhlýma elektrodama, tak to je lepší ušetřit si nervy a koupit si krabici nových elektrod.

6) na začátek stačí 40ampér, pokud jdeš svařovat plechy tlouštky 1mm a i tak je propálíš.

Ono i svařování je "věda" a když neřekneš parametry toho, co budeš svařovat, tak ti těžko můžeme říct kolik ampér nastavit.

 

asd1

1x

Studuj na Svarinfo, sem se mi vypisovat X stránek textu fakt nechce..

Malý věci - svorku na velkej hřebík nebo kus železa, heftnout na díl a nakonec uříznout. Pozice dílů zafixuje magnet, svěrky, dřevěný přípravky který drží polohu...

Díra v sudu běžnou svářečkou - hezkou zábavu :D

 

111®

0x

Na elektrodě nebo krabici není číslo? Záleží na tlouštce elektrody. A materiálu

 


0x
1. Podle prostředí. Podle metody svařování. Riziko se zvětšuje zanedbáním údržby a nedodržováním pracovních postupů.
2a3. Tak aby bylo dobré vodivé spojení. Na očištěné místo. Zemnící svorku lze použít jako svorku.
4. Trubičkový drát má opačnou polaritu než drát v ochranné atmosvéře a chová se jako rutilová elektroda.
5. Podle označení na elektrodě dohledat typ a stím souvysející parametry a doporučení výrobce.
U elektrod na kterých se rozpadá obal a samotná elektroda je rezavá se nedají udělat kvalitní sváry.
6.Podle průměru a typu elektrody a svařovací polohy a podle tlouštky svařovaného materiálu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]