Nejste přihlášen/a.
Lze dítě (jakéhokoliv věku) manipulovat způsobem, že když chce sýr tak ho dostane poté až si zacvičí? Motivace k tomu aby cvičilo? A že tuk není zdravý, ale živočišné bílkoviny je třeba doplňovat to ano, ale musí se cvičit, protože živ. bílk. jsou na regeneraci svalů. A hlavně pokud není svéprávné a jako opatrovník bych mu toto udělal a on by pak u soudu řekl, že odmítám dávat sýr, ... to je jen příklad, dozví se pak celou pravdu o tom, že ho nutím zdravému životnímu stylu... prostě aby zhublo, hýbalo se, a aktivně používalo mozek... Takže myslíte že ten soud by pak uznal, že je to správné řešení? Nebo naopak si může dělat co chce, jako jíst nezdravě, utrácet peníze, které svěřím, kupovat cigarety (a obtěžovat ostatní spolubydlící kouřem?). Hele já myslím, že ten soud by měl brát ohled na to, že v bytě bydlí taky ostatní lidi a tak bych měl mít právo dítěti vnutit třeba tu elektronickou cigaretu místo kouření norm. cigaret. Co si o tom myslíte? A není to spíš do rubriky právo? tvl mě by jako fakt zajímalo jak by ten soud nebo sociálka to posuzovaly.
moje postavení bratr, věk jsme dospělí, ale dítě s námi ted už nebydlí protože si "užívá" volna "rekreačního pobytu" v psych. nem. Přidávám sarkastický smajl.
Dítě lze manipulovat mnoha způsoby. Tak jako tak je běžná manipulace zbytečná a dočasná, nebot dítě nekopíruje to co rodič říká nebo co chce a požaduje, ale to co dělá. Tzn. nejlepší "manipulací" v tomto smyslu je, aby se rodič choval přesně tak, jak chce aby se chovalo dítě. Jedná se o jediný funkční způsob. Pokud budete po dítěti chtít zdravý životní styl a sám budete jíst jako otesánek, nebude to k ničemu.
To ano, ono dítě nekouřilo, ono se naučilo kouřit až v léčebně (dnes psych. nemocnice) - tam jim to dovolují a rozdávaj cigarety... Hrůza. Pak nás pasivní kuřáky doma tyranizují kouřem a zápachem. V těch léčebnách ty naše děti zkazili. To ne my!
Než jdu cvičit chci do sebe dát bílkoviny, záleží jak dlouhou mám trat, kam jdu cvičit, jaká bude zátěž, a pak až přijdu honem to cpu do sebe, většinou jogurt s proteinama. Večer možná sýr, nebo obět pizza quatro formagi je tam dost bílkovin a optimální poměr tuky vs. bílkoviny. Ale duš. nemocnému nevysvětlíte tyto věci, kogn. funkce jsou hluboko pod hranicí retardace.
@tvrdavojna - ono se naučilo kouřit až v léčebně (dnes psych. nemocnice) - tam jim to dovolují a rozdávaj cigarety
U dítěte nezletilého můžete (mohl/měl jste!) jako rodič zasáhnout z pozice práva. Zletilé vás se všemi vašimi požadavky může poslat do... tam a nic nenaděláte. Ale ono je pohodlnější říkat "V těch léčebnách ty naše děti zkazili. To ne my!" - my nic, my muzikanti.
Rodiče si dítě udělali ze svobodné vůle. Měli by ho krmit vyváženou a pestrou stravou. Takže tuky, bílkoviny a komplexní sacharidy. Ovoce a zelenina. To je základ. Sýr je základní potravina a nelze ji podmiňovat tím, že jí dostane, až poté, co bude cvičit. Cvičení si nelze takto vynucovat.
Děti jsou opičky a dospělí jsou dospělé opice. A to doslova. A malé opičky se učí nápodobou, lidově řečeno opičením. Takže když bude cvičit rodič, bude to velmi pravděpodobně dělat i to dítě. A takto se nejefektivněji vychovává. Když bude rodič kouřit, dítě bude také s velkou pravděpodobností užívat nějaké návykové látky. Pozor, dítě se učí i to, jak vychovávat vlastní děti. Co si asi odnese z výchovy, která podmiňuje konzumaci sýra nutností cvičení? Pravděpodobně si odnese trauma do budoucna a možná i nějakou poruchu příjmu potravy.
Zkrátka nechcete, aby dítě jedlo nezdravě, utrácelo nezřízeně peníze, které mu svěříte, kupovalo si cigarety, apod. Tak to 1) nesmíte dělat jako rodič a 2) Dělejte výchovná opatření, které k něčemu skutečně jsou: podporujte od narození zdravé jídlo tím, že v domácnosti se nebude jíst nezdravě ani nebude nakupovat nezdravé věci, dávejte dítěti přiměřené kapesné, které není navázáno na nic, jen tak a učte ho nápodobou, jak efektivně zacházet s penězi a 3) Neužívejte doma návykové látky a nestýkejte se s osobami, které návykové látky užívají.
Problém ale je, že matka dítěte cvičit opravdu nechce. Ta nikdy necvičila ani to děti neučila. Je pasivní a vyloženě v nic nevěří. Jako ve změnu. Ale to je tím že duš. nemocní mají problém s myšlením, něco vysvětlujete, ale ten člověk to stejně nepobere. Jde to mimo. A myslím že v psych. nem. se necvičí. Nebo já nevím, ale myslím že ne. Tělocvična nebo něco také tam nemaj aby zaměstnali jejich mozek a podpořili kognitivní rozvoj mozku. Třeba já kdybych byl v nem. hospitalizovanej chtěl bych si vzít gumy na posilování ale tam hrozí spousta věcí: 1) ztráta 2) nedovolí vám to zaháknout někde za dveře kvůli bezpečnosti, dveře by se musely zamknout a guma by mohla vystřelit apod. V nemocn. je obecně celkově pasivita k tělesným cvičením, pacienty hospitalizovaní jen leží a nevyužívají svůj čas pokud si nepřinesete notebook, ale někdy se tam krade a oni nemusí chtít přebrat odpovědnost za notebook.
Dávat dítěti běžná jídla až poté, kdy něco udělá, je špatný přístup rodičů. Ano, pokud chce dítě mlsek, mohu říct: Dám ti čokoládu, ale nejdřív si ukliď svůj pokojíček. /nebo napiš úlohy, vyčisti boty.../ To potom ano, jako odměna. Ale "cvičit za sýr", to je podle mě na Chocholouška.
V té rodině je něco hodně nezdravého, dítě asi nikdo řádně nevedl, nevysvětloval mu...vinni jsou i rodiče. A ti hlavně! Pokud dítě bezstarostně kouří a to i doma, v bytě, je to skutečně na "přesdržku." Dokud je dítě dítětem, bude mít mantinely, za které nepůjde. A bude se chovat tak, aby neomezovalo ostatní spolubydlící /třeba tím čoudem/. A pokud mu rodiče chtějí cigarety nahradit elektronickou cigaretou, druhou "přesdržku" by zasloužili oni. Za to, jakého cápka /ne/vychovali, za to, že své dítě nezvládají. Je to podobné, jako by mu místo rumu donesli vodku. Vyhánění čerta ďáblem. Jaga.
Už je ale asi pozdě, co rodiče zanedbali při výchově, dneska už těžko doženou. To je to přísloví o ohýbání mladého stromku.
Mě by moc, fakt hodně zajímal váš zdravý životní styl. Jak dalece jdete dítěti příkladem. Nejen se sýrem, ale v jednání, uskutečňování svých životních představ. Kde je psáno, že vy žijete správně a že se chováte tak, že vám nmůže být svěřeno dítě do péče. Navíc, neznáme váš věk, věk dítěte a také vaše postavení k dítěti. Podle toho jak a na co se ptáte, já bývalá kantorka, celý život práce s dětmi, bych vám svěřila k výchově možná, snad, jezevčíka.
Výchova bez lásky je jen odrovnávání si vlastních komplexů a falešného pocitu zodpovědnosti a důležitosti a přesvědčeí o své dokonalosti a neomylnosti. Ve vašem povídání nemám ani trošičku pocit, že byste měl dítě alespoň trošku rád. Nechejte toho předvádění se před rodinou a před ldmi!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.