Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Pití teplé vody

Od: pedrosi odpovědí: 29 změna:

Dobrý den. Četl jsem článek o pití teplé vody a zdraví. Teplá voda má vliv na hubnutí uvolnění rýmy rychlejší trávení a hubnutí na reflux žáhy. Jak ale pít a v jakém množství ráno v poledne a večer? Děkuji.

 

 

29 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

kmet

4x

Čaj, káva, polévka jsou taky teplá voda, žaludek to nerozlišuje, je mu to jedno, takže je to vlastně jedno. Jen se nedoporučuje pít teplou vodu rovnou z vodovodu "TUV", je to užitková voda, může obsahovat mikroorganismy namnožené při ohřevu.

km

"nedoporučuje": pít TUV bych považoval skoro za životu nebezpečné

Tazatelka ale nepíše, že chce pít TUV z bojleru. Voda se dá ohřát i jinak .

 


4x
Čínský lékař mi přes tlumočníci Ukázal, jak to dělá on: do sklenice nalil do půlky studenou vodu, z vodovodu ( a nebo i z lednice) a dolil jí vřelou vodou z rychlovarné konvice.
Od lidí, co v Číně osobně byli, žili, pracovali, vím, Že pití teplé vody je opravdu čínský fenomén. Osobně jsem to Četla v beletrii. A za ty léta existence jejich civilizace – cca 5000 let – zřejmě vypozorovali že teplá voda je to pravé pro lidský organismus.
Teplou vodu z vodovodního kohoutku kdekoliv by jsem opravdu nepila, vzhledem na Legionellu.
pavlik

Tak to se dá říct o spoustě věcí. Jakože například za tisíce let vypozorovali, že rozemletá tygří kost pomáhá na revma. Asi ne že? Nebo tomu opravdu věříte?

 

prostromek

4x

Dělejte jak myslíte a hlavně jak cítíte. Poslouchejte své tělo. Já osobně bych preferovala po ránu, po probuzení pohárek jako jsou v hospodách tedy půl litru. Mezi . a 7. hodinou pracuje tlusté střevo a proto po vypití vlažné vody jde člověk bez problémů se vyčistit. Při pravidelném režimu, samozřejmě. Ne kdo ponocuje. Po noci máte stejně žízeň a tělo je dehydrované.

Správně se má člověk napít i večer, protože ledviny pracují a čistí právě navečer. Od 17. do 19. hodiny kdy pracují na maximum.

--------------------------

Večer si převařte v konvici vodu a ráno po probuzení stačí pár minutek a vodu jenom přihřát.

Tělo je po nočním spánku v klidu a pomalu se probouzí a startuje. Vlažnou vodou se lépe nastartuje metabolismus, než když se napijete ledové a studenou vodou, která vše sevře, stáhne.

Napít se po ránu studené/ledové vody je pro žaludek, trávicí orgány, srdce šok. A orgány musí vynaložit více energie pro navrácení k běžnému stavu. Zvláště v zimním období je teplejší voda dobrá pro zahřátí celého organismu a lepšímu startu do chladných podmínek.

Jinak ještě z druhého konce světa - na pouštích, v horkém podnebním pásmu se třeba arabové neochlazují pitím studené vody, ale naopak horké. Studená značí pro vnitřní nastavení impuls = tělo je potřeba zahřát a začne si zvyšovat teplotu, začne se potit (pocením se kůže ochlazuje), ale naopak teplý čaj značí pro vnitřní prostředí - je vedro, musím nastavit vnitřní regulaci na ochlazení. Stejně tak to mají třeba ti arabové - nomádi s vrchní ochranou těla a balí se do vícero vrstev oděvů - hábitů. Oni vědí proč, mají generacemi vyzkoušené, (odhalené tělo je naopak přehříváno.)

Ale zpět k dotazu - Po vypití vlažné vody (ale dobré, ne té chlorované ze Želivky) se rozpohybují střívka. A to má vliv na hubnutí.

----

Jiný tip pro zdraví

Také si nyní v jarním období můžete odpoledne venku utrhnout např. pár lístků meduňky, máty, kvítka sedmikrásek či jiných bylinek a ty vložit do čisté vody přes noc.

Přes noc se do vody vylouhují prospěšné látky, vůně a bez převaření do sebe dostanete ovoněnou vodu s přírodními látkami, které neprošly varem.

----

Každý jsme jiný a každý preferujeme jiný styl života, jak jsme po celý život zvyklí a vychovávaní. Za mě není na škodu vyzkoušet i něco jiného, zajímat se o nové věci, které nás obohatí a nejedná se jenom o pití, ale i o nové pokrmy, cizí kuchyni, jiný styl života, náhledy, jak se žije jinde, jiné alternativní názory na léčení.


doplněno 07.05.25 10:53:

opr. v prvním odstavci vypadla číslovka - mezi 5. a 7. hodinou

 

bramburka

2x

Lekari skutecne doporucuji, vypit po ranu sklenici vlazne vody, pokud mozno s citronem. Rozproudi to organy a urychli vylucovani. Doporucuje se to hlavne liedm, kteri trpi na cestach zacpou.
Co se tyce Asiatu:mohu potrvdit, ze ti uprednostnuji teplou vodu pred vsemi ruznymi napoji. Meli jsme ve firme mezinarodni skoleni, nabizela se spousta ruznych napoju. Asiati pozadali o varnou konvici do hotelu, aby si mohli ohrivat vodu. Nic jineho za cely tyden nepili!

 

ben®

1x
Dobrý den, škoda, že to v tom "chytrém" článku nebylo uvedeno. Za sebe si myslím, že bude třeba takové množství teplé vody a tak často ji pít, kolik vydržíte, než se pozvracíte či pokadíte (a to bude příčina hubnutí). Zdravím!
P.S. Udělejte si raději teplý čaj (ten také povolí rýmu a neztloustnete po něm).
doplněno 07.05.25 08:48: pedrosi - pozor, at neskončíte s anorexií, jako manekýny či modelky, které "žijí" z vody a vaty.
doplněno 08.05.25 13:22:

Možná by tu měl konečně někdo napsat, že pro zdravého člověk, který chce zůstat zdravým i nadále, to nemá význam, krom toho, že je to součást běžného pitného režimu. A nemusí to být teplá voda, ale prý sklenice studené vody po ránu je také léčivá, protože tělo v noci vypotí hodně vody (a to bych doporučil více, než pití té teplé, po které hrozí zvracení a průjem).

 

mll

1x

Na rýmu a bolení v krku je podle mě lepší teplý čaj. Ale asi teplá voda bude lepší než studená.

To hubnutí možná taky, po vodě (ani po studené) prostě neztloustnete a když budete mít břicho plné vody, moc dalšího nesníte.

Na ostatní nedovedu posoudit. Na to jsou tady jiní homeopati.

Teplou vodu z kohoutku ale určitě neni dobré pít, je to voda užitková a podle toho se s ní zachází (i když někde na začátku je pitná voda). Mimochodem. Nejde o legionelu, ta se při vhodné teplotě zničí a i kdyby ne, vypít ji můžete kolik chcete a neni to problém. Problém je ji vdechnout, což se stane při mytí nebo ještě spíš při sprchování.

 


1x
Dobrý večer, já piju teplou vodu skoro každé ráno. Nesnídám. Dám si sklenku (250 ml). No a v průběhu dne piju taky vlažnou vodou. Někdy studenou, protože máme u nás v lese výbornou vodu. Ale po ránu si prostě dám sklenku teplé vody. Nijak vychrtlá nejsem, na vyprazdňování mi to nepomáhá, nezvracím, průjmy po tom nemám. Žáha mě nikdy nepálila, takže nevím zda to na to pomáhá.

 

2024

0x

Ano, po vypití většího množství teplé vody se možná nejen pos***te, ale já osobně bych se ještě k tomu i po*lil.

Ale na každého člověka to může mít jiný účinek.

 


0x

Nesmíte všemu věřit. Já jsem pil teplou vodu, když jsem se přiotrávil houbami a potřeboval jsem rychle vyprázdnit žaludek "horem". Šlo to docela rychle.

prostromek

Pokud je zle (otrava houbami, jak píšete, u mě třeba kdysi třeba migréna) tak to se navaluje jaksi samo od sebe. Potom má velký objem teplé vody určitě tento výsledek. Pokud ale vypijete sklenici (nikoliv dva litry) teplé vody po ránu, nic špatného se běžnému,zdravému člověku nestane. Nelze všechno zevšeobecňovat a porovnávat jen podle sebe, podle svých jednorázových zkušeností a rovnou zatracovat.

 


0x

Pošlete odkaz na ten článek, prosím, a hned Vám tam vyznačím případné dezinformace nebo skryté prodejné zájmy, jak je u těchto rádoby odborných článků pravidlem. Děkuji.

 


0x

Jen můj názor. Za den člověk západního typu, vypije a sní spousty teplých tekutin. Typnu si, něco ke dvěma litrům. Nikdy jsem si to neuvědomila, že tak hodně, ale jsou dny, kdy musím psát příjem tekutin. A večer se divím, kolik tekutin jsem "přijala". Asiaté? Ani si netroufnu odhadnout, kolik čaje za den vypijí. Rozhodně ne takové velké hrnky, na jaké jsme zvyklí na čaj a také kávu. Talíř naší polívky, po pásek plný, bude mít více tekutin, než nudlová polívka v misce. Omáčky, štávy dipy, se také počítají.

Nezapomínejme, že "kšeft je věc svatá". Je pořeba zaplni žanské časopisy a internet.stránky, chytrými myšlénkami a neověřenými tvrzeními. Stačí jen napsat: Angličtí, američtí, čínští vědci zjistili a laik uvěří a aplikuje. Kolik hovadin už něm někdo nasypal do hlavy?! Teplá voda nebude určitě proti ničemi, ale nebude také žádným zázrakem. Zvláště pak při zácpě. Navíc, jsou lidé, jako třeba já, kteří milují ledové pití. Buď horké, že si spálí jazyk nebo ledové, až zatrnou zuby.


doplněno 07.05.25 18:04:

To, co píšu to je o teplé vodě/ tekutině. Chladné a studené jsem nepočítala. Voda, minerálka, pivečko, to je potřeba sledovat zvlášt, mimo. Pak je příjem tekutin o něčem jiném.

"Angličtí, američtí, čínští vědci zjistili..."

...jak se ta doba mění! Já pamatuju, že se psalo "sovětští vědci zjistitli...". Akorát, že tenkrát tomu nevěřil snad nikdo.

07.05.25 12:00

Přééésně!

mll

Ještě chybí japonští vědci a to by snad bylo všechno. Ale bez odkazu na příslušnou vědeckou práci je tahle informace absolutně k ničemu. A ani to, že něco vyjde v impaktovaném časopise nemusí nutně znamenat že je to nějaký zázrak (i když do těhle časopisů je oponentura drsná a jentak něco se tam nedostane).

 


0x
Jeden kolega v práci teplou vodu pije. Přijde ke kohoutku, naplní si sklenici teplou vodou a na stojáka ji tam vypije (je trochu autista, bez legrace). Mně se dělá zle, jen když to vidím. Ale je to samozřejmě o zvyku. Každý jsme jiný, klidně to zkuste. Třeba vám to opravdu bude prospěšné, nebo aspoň zafunguje placebo efekt. Ale jak píše alena350, nepijte kvůli možné infekci teplou z vodovodu, ohřejte si ji, nebo namíchejte.

 


0x

A nestačí si prostě jen udělat čaj? To je ta teplá voda, jen trochu ochucená o bylinky nebo lístky čaje. Pít jen teplou vodu neochucenou je podle mě děsněj humáč.

liska5

Černý a zelený čaj, stejně jako káva, odvodňují. Ty se nepočítají. To pití ohřáté vody se provádí ráno nalačno. Dobré je do ní kapku citronu nebo jablečného octa. Pak je voda pitelnější a prospěšnější. Jestli pít ohřátou vodu během dne, tak mezi jídly.

Já piju ovocný čaj, roiboos, zázvorový čaj nebo mátový čaj. Ty rozhodně neodvodňují. Jediné, co by dávalo smysl v tom odvodňování, je kofein, a ten ty čaje, co piju, neobsahují.

 


0x

Už roky piju ráno po probuzení sklenici teplé vody, začala jsem s tím dřív, než objevily tyto rady na netu. Piju to, protože mi to vyhovuje a ne proto, že to někde někdo radí. Citron přidávám až během dne, na lačno mi to nechutná.

ben®
maky - a za chvilku na WC, že? To je ta výhoda .
liska5

Né každého to prožene... Podstatané je doplnit tekutiny a nenachladit si žaludek studenou vodou, ale naopak se prohřát. Ta voda je důležitá hlavně u těch, co pijí po ránu kávu. Myslím, že Maky je ten případ. Jednou psala, že snídá kafe a banán.

 

ben®

liska5 - já si počkám na reakci @maky. Jinak, proč by si měl člověk prohřívat tělo, které vylezlo před chvilkou z teplého pelíšku? Proto se má pít studená voda na doplnění v noci odpařených tekutin a aby se člověk po noci probral.

Tady se ukazuje, že co člověk, to originál. Moje vyhřáté tělo si Bene žádá teplé nápoje, napřed ta voda, pak ještě čaj, také teplý a pak snídaně, ano Liško, je to banán a káva, ta je přímo horká. Možná to nějak souvisí s mým nízkým tlakem. Tak hezký pátek.

ben®
maky - dík za reakci. Tady se ukazuje, že ani odborníci se někdy neshodnou. Paní kolegyně ordinuje teplé, já ordinuji studené . Ale hlavně, at si každý pije to, co mu dělá dobře a po čem mu není špatně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]