1. a 2. Upřednostěním jednoho z věřitelů (potažmo exekutorů) se můžete dostat na tenký led. Existuje totiž TČ poškození věřitele (což může být i zvýhodnění jiného věřitele) a pokud se to ostatní exekutoři dozvědí (a oni se to lehce dozvědí), mohou Vás popotahovat (nebo to alespoň zkoušet). Musela byste splácet poměrně a rovnoměrně a zároveň brát v úvahu dluhy jako např. výživné, tresty, odškodné apod. Troufáte si na to? Zároveň Vám exekutoři skočí na mzdu či na účet a zbyde Vám minimum, z čeho chcete splácet? Oni se ptát nebudou.
! Ledaže byste si vyjednala s každým splátkový kalendář, to by pak šlo. !
Ze všech exekucí Vám nabíhají s velkou pravděpodobností minimálně úroky z prodlení, což je hrubým odhadem 50 tis. za rok!
3. Po 6 letech může být exekuce zastavena pro bezvýslednost (není nic vymoženo a věřitel nechce zaplatit exekutorovi zálohu na náklady). To ovšem neznamená, že zaniká dluh. Aby se stal nevymahatelným, musel by se promlčet, a to by nastalo většinou za několik let (záleží na druhu a průběhu vymáhání, klidně i za deset let).
.
Dal bych Vám radu: Vezměte maximum písemných podkladů, zajděte do bezplatné dluhové poradny a poraďte se tam. Ovšem pozor, mám na mysli SOLIDNÍ KAMENNOU DLUHOVOU PORADNU při nějaké PROVĚŘENÉ organizaci. Abyste neskočila na špek nějakým podvodníkům přes internet! Řešením by mohlo být oddlužení. Sice platíte poplatek insolvenčnímu správci, ale zase se zastavuje nabíhání úroků. A pokud chcete splatit vše do koruny, tak i v oddlužení máte možnost... Odpuštění části dluhů je možnost, nikoliv povinnost.