Nejste přihlášen/a.
On je dost velký rozdíl dívat se na nebankovní půjčky jenom ze zvědavosti a nebo když je to pro tebe poslední možnost jak si půjčit peníze.
Když máš hodnou rodinu a kolem sebe lidi, kteří tě nenechají spadnout na dno, tak máš štěstí a seš v pohodě. Na tobě tedy nebankovní půjčovatelé nevydělají.
Proto cílí na lidi, kteří takové štěstí nemají. A když si jednou půjčí a dostanou se do problémů, tak je pro ně těžké najít někoho kdo jim pomůže, a tak si půjčí podruhé a méně výhodněji.
Ale to pouze moje představa. Jak je to ve skutečnosti? Nevím.
Nebankovky mají jiné zákonné podmínky než banky. Mají méně přísné posuzování bonity klientů - což je samozřejmě zóna rizikovější, tj. pro pokrytí nákladů potřebují mít vyšší úroky.
Poplatky za nějakou službu může mít banka i dražší. Nedávno jsem dostal k rukám slovenský výpis z bankovního účtu, kde za platbu (zřejmě hazard nebo výběr z extra bankomatu) si brali poplatek 7 eur! - a ten člověk mimochodem za jeden měsíc dokázal mít 414 eur! jen na poplatcích. - obrat tuším byl 2400 eur.
To, že jsou pokuty a penále u bank, to je zřejmé. Jen tam jsou úvěrovaní "slušnější" lidi, takže to nekřičí tolik do světa. Proto je tu ten odér snad ještě z devadesátých let, kdy RPSN mohlo být i 200%.
Aktuální nebankovky mají většinou u úvěrů úroky kolem 20-30 %. Vyhnul bych se rozhodně těm, kteří mají spláty řešené hotově - výběrčími.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.