Nejste přihlášen/a.
Zvovupřipojení do šesti měsíců.... v případě znovupřipojení do 6 měsíců od odpojení postačí zápis o ověření technického stavu rozvodu plynu)
Znovupřipojení po roce....technik zkontroluje, zda jsou splněny všechny technické podmínky připojení (k tomu je nutné předat kopii revizní zprávy na odběrné plynové zařízení)
Znovupřipojení v obou případech bude "něco"stát...a to se jedná o případ, že původní přípojka existuje...
Jen upřesním (i když konkrétně tazatele se to netýká, může se hodit jinému) - protože se jedná o výchozí revizi PZ, je nutné mít "kopii revizní zprávy" včetně tlakové zkoušky, případně (podle instalovaných spotřebičů) i revizi spalinové cesty.
A pozor - k "zápisu o ověření" doporučuji zjistit si na přihlašovacím místě předem, zda jim stačí nebo požadují revizi. Mám několik nedobrých zkušeností s "babama za šaltrem",
A pozor - k "zápisu o ověření" doporučuji zjistit si na přihlašovacím místě předem, zda jim stačí nebo požadují revizi. Mám několik nedobrých zkušeností s "babama za šaltrem".
No, písemně to z nich asi nedostane (to by bylo ideální a jednoznačně mělo smysl) a v případě změny "baby za šaltrem" nebo jen jejího názoru dotyčná všechno zapře.
Taky osobní nedobrá zkušenost s "babou za šaltrem". Akorát nešlo o plyn, ale VZP. Naštestí po dodatečném doložení dokladu, který jsem nesl na pobočku a byl s ním původně vyhozen (nic takového není přece potřeba) vyčíslili nedoplatek na 0 Kč, a z nuly se poplatky z prodlení počítaj blbě.
Znovu připojení bude něco stát ale jenom za lejstra 3. stranám, distributorovi ani dodavateli se nic neplatí, Teď nevím teda jestli je nějaký poplatek za rezervovanou kapacitu? Gas netu? Ví někdo?
U elektřiny "rezervovaný příkon" platí 4 roky (dřív 5 let).
Baba za šaltrem – to se řeší snadno tak, že ty žádosti a požadavky dáváte písemně e-mailem (Donedávna vysvětlit nějakému úředníkovi, že písemně je emailem vždycky se člověk zeptal a co to je e-mailem to je ústně? Pak jim sklaplo) a ne přes nějaké okénko, Přes okénko co dělají akorát tak lidi co neumějí elektronickou komunikaci. tzn 50+ Anebo ti méně gramotní...
Zamlada mě to vždycky dostávalo, když takové baby požadovali to či ono nebo občanku, vždycky jsem se zeptal, jak by s tímhle buzerovali při podání písemném poštou, tam se taky nepřikládá občanka apod. ) Vyřeší to spoustu problémů a je to rychlejší a nemusí se nikam chodit!
Odpojení plynu je proces zdarma, kdy přijedou, odmontují plynoměr a zaslepí trubku. V případě potřeby přijedou, instalují nový plynoměr a sepíšete novou smlouvu.
První věc, co jsem udělal u tatíka v tom šíleném zvyšování cen, bylo odpojení plynu - tj. ukončení smlouvy bez pokut u tříletého fixu.
Plyn je v záloze pro případ potřeby, ale navýšení elektrické spotřeby není takové, jako úspora za plyn.
Pro podobné případy mám nájemních smlouvách, že nájemce zaplatí za tento úkon mě 3500 Kč... Takže ty se laskavě domluv s pronajímatelem (Řekni mu že plyn nechceš, a že buď ho odhlásíš a nebo at si ho napíše na sebe a platí si paušál sám), protože odpojení je sice zdarma ale znovu připojení už může stát nějaký ten 1000
Do půl roku myslím že stačí ta kontrola, takže jakýkoliv plynař, Následně revize takže revizák...
Podle lokality tyto úkony můžou stát od pár 100 Kč až třeba do 3000 Kč...
Nechala jsem z bezpečnostních důvodů babičce /tehdy86/ odpojit plyn a místo toho dala indukční vařič. Je to 11 let a už jsme se k plynu nevrátili. Je to čistší a bezpečnější. Zašla jsem na Plynárny a smlouvu jsem vypověděla. Přijeli, odvezli hodiny, zaplombovali..
Zrušení smlouvy = stačí jeden email s klikyhákem, není třeba někam chodit.
Bezpečnost? Dnes spotřebiče mají bezpečnost pořešenou jinak, nehoří to, zhasne to. Takže příliš nerozumím vaší narážce na bezpečnost, možná nějaký hodně starý sporák, ale takové se už desítky let neprodávají
Pravda je, že pokud se moc nevaří, tak se díky paušálu ten plyn nevyplatí, když se vaří více, tak je to samozřejmě levnější než elektřinou. Plyn je zhruba v úrovní 50% ceny elektřiny, Ale jde o to, kde se nákladové křivce při jakém objemu spotřeby střetne právě s tím paušálem
Když to řeknu odhadem tak pokud jsou v domácnosti 4 lidi a vaří se víc, tak už jsem plyn vychází levněji i s paušálem, Ale samozřejmě když si najdete optimální ho dodavatele s menším paušálem
Pro jednoho co nevaří skoro, tak se zase vyplatí plyn zrušit (Ukončit smlouvu na plyn).
A vroce 1900 musel před autem běhat chlapeček s praporkem, protože to bylo nebezpečný
Tazatel jistě není přestárlý senior s alzheimetem (Takový přece musí mít dohled, co když upadne, bouchnu se do hlavy), takže vaše argumentace je tak trochu nepřípadná.
A ta úterka by jistě zahořela i na sklokeramickém sporáku... Na indukci asi ne, nicméně ta vyžaduje zase specifický styl vaření...
Babička /86/ usnula při vaření brambor, voda se vyvařila, rozžhavený hrnec se pálil, kouř a smrad a plyn vesele hořel a kolem několik hořlavých materiálů... Nešlo se k ní dozvonit, dovolat, tak museli hasiči přes balkon. Ten byl naštěstí poootevřený..Babička se divila, cože u ní hoši dělají ...
Myslet znamená houby vědět, ale osobně si myslím , že na toto nemáte právo nejste ve svém bytu ! Dle mého soudu byste měl zažádáa o zrušení majitele bytu, osobu od které jej máte ...Byt na dobu neurčitou!
Když souhlasí tak at Vám to dá písemně! Pokud je to na hubu, jak budete v budoucnu dokazovat, že s tím souhlasil?!
Dotazující se ptá,zda se vyplatí odpojení plynu a spousta lidí tu řeší její dohodu s pronajímatelem...Předpokládám,že dospělý člověk si tohle předem s majitelem dojednal. Dotazující tuhle informaci do diskuze opakovaně navíc přidala.Připomíná mi to jinou diskuzi na odstranění fleků z oken, kde se dotazující (já jím nejsem,jen jsem to četl) od většiny dočkal napomínání, že měl okna při nátěru líp zakrýt,ale ne rady co s tím
ferdo, přišels po boji, tak jsi holt generál. Tazatelka opakovaně tuhle informaci do diskuse přidávala. To jo, ale x hodin poté, co rádci psali své rady. Musíš číst i "ty malý čísílka", jinak ze sebe (bez urážky) děláš troubu, což podle písemného projevu jistě nejsi.
Obecně: Pokud to u plynu funguje stejně jako u elektřiny, nájemce může odhlásit bez souhlasu majitele bytu. Ovšem součástí každé standardní smlouvy je klauzule o tom, že byt se vrací v původním stavu, tedy včetně funkční plynové přípojky. Vzniklé vícenáklady pak pronajímatel může strhnout z kauce. (Eventuelně soudně vymáhat, což se jistě nevyplatí)
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.