Nejste přihlášen/a.
Já to mám tak, že transakce, které budu potřebovat dohledat třeba i za 10 let, mám u banky, která má neomezenou historii a můžu tam prohledávat...
Bohužel většina bank má s tím problém a má omezenou historii a nebo se to musí různě všelijak filtrovat
Každopádně ty si nemusíš zakládat účet u jiné banky, ty si můžeš založit už nové banky předpokládám že více účtů a to pouhým kliknutím v internet bance, alespoň tak to mám ČSOB fio Moneta
Děkuji za odpověď. Jen by mě zajímalo jestli úřadům, kde budu odvádět povinné měsíční zálohy z podnikání bude vadit, když budu mít 1 účet u jedné banky ze kterého budu platit ty povinné měsíční úhrady na SP a ZP a pak budu mít další druhý účet u jiné banky kam mi budou chodit příjmy z podnikání? Protože když si založím další účet v té samé bance, tak bance dojde, že mi tam chodí příjmy z podnikání a já nechci, aby je to napadlo. Nedělám nic nelegálního, ale nechci řešit zase další problémy, četla jsem, že to některým bankám vadí, že podnikatelovi chodí na běžný účet příjmy z podnikání, vůbec netuším kterým bankám to vadí, resp. jestli to vadí mé bance. Předem děkuji.
Protože logicky nemůžu z b. účtu kam budou chodit příjmy zaplatit ty úhrady, proplacená faktura mi přijde ke konci dalšího měsíce a minimálně zdravotní musím zaplatit do 8. dne dalšího měsíce. Musela bych si tam poslat své prostředky a tím by vznikl guláš, tak je přece logické, že to musím platit z jiného účtu. Jinak mám účet u Fio banky, kde mi budou chodit příjmy z podnikání, tak nevím jestli této bance vadí, že u nich nebudu mít podnikatelský účet. Ale vlastně taky nevím, jestli firma které za tento měsíc budu fakturovat nenapíše informaci o tom za co příjem je, proplacení faktury apod., podle mě asi jo, takže se ptám zbytečně. :D Já jen, že s tím nemám zatím vůbec zkušenost, tak se dopředu ptám, abych věděla. A poradí někdo které nebo kterým bankám to nevadí, že podnikateli chodí na jeho běžný účet příjmy z podnikání? Předem děkuji.
Pokud ti jde jenom o tohle tak si na PÚ pošli půjčku podnikateli třeba 10 000 a až vyděláš dostatek, tak půjčku vrátíš.
A budeš v tom mít zcela pořádek, tohle si myslím že je to nejmenší - Řešíš blbosti. Větší guláš budeš mít v tom, když budeš mít pro podnikání dva účty. Ale když nejsi plátce DPH, tak to finančáku určitě vadit nebude, je to jedno. Jen musíš přiznat všechny příjmy, než že nějaké někde uleješ na jiném účtu
Úřadům a bance je srdečně jedno, z jakého účtu co platíte. Úřad hlavně chce, aby bylo vždy vše v termínu zaplaceno. Takže si to můžete platit klidně z jiného účtu. V této souvislosti mě ale napadá: ten účet na placení ZP a SP je nějak bezedný? Já jen že se na něj odněkud musí dostávat na ty zálohy peníze Logiku to dává právě z toho podnikatelského účtu - kam chodí i příjmy.
Jinak podnikatelský účet si určitě udělejte separátní - míchat dohromady soukromé a podnikatelské položky na jednom účtu je nesmysl a na konci roku se při jejich kontrole zblázníte (nebo váš daňový poradce).
Mě právě stačí osobní účet pro podnikání. Četla jsem, že při podnikatelském jsou tam nějaké zádrhely, co se musí řešit navíc. Nemám ráda papírování a práci navíc, z tohoto důvodu také hned od nového roku přejdu na paušální daň i když to bude malinko přeplaceno asi. Ale za ten klid mi to stojí. Holt budu muset vydělat o něco víc. Ale pak budu mít klid a nebudu muset podávat daňové přiznání, jen se věnovat podnikání. Nevím jestli Fio banka bude dělat problémy, když budu mít jen osobní účet na příjmy z podnikání.
Kdysi mi dělali z FU kontrolu a vytkli,že účet,který používám na podnikání mám mít u nich nahlášený /nebo registrovaný/.Byla to ale sro.
Tuším, že všechny účty podnikatele mají být registrované u finančního úřadu. Zeptejte se tam.
A stejně centrální banka (Česká národní banka) má evidenci všech účtů fyzických osob i právnických osob:
https://www.cnb.cz/cs/statistika/centralni-evidence-uctu/
Centrální evidence účtů (dále jen "CEÚ") je centrální databází základních informací o účtech a bezpečnostních schránkách, vedených institucemi pro jejich klienty, tedy pro fyzické nebo právnické osoby či jiné subjekty. Centrální evidenci účtů provozuje Česká národní banka pro stát.
Účelem CEÚ je podpořit zákonem určené orgány při odhalování trestné činnosti a stíhání pachatelů trestných činů. CEÚ poskytuje oprávněným žadatelům na základě jejich žádostí přehled účtů a bezpečnostních schránek, které jsou vedeny u institucí v České republice, k osobám, které jsou předmětem jejich zájmu při vyšetřování zejména hospodářské a finanční kriminality. Tyto instituce mohou díky nastavenému systému dotazování do CEÚ velmi efektivně zjistit informace, relevantní pro zdárné vedení vyšetřování.
Základními informacemi jsou míněny údaje týkající se založení nového účtu resp. vzniku pronájmu bezpečnostní schránky, zrušení účtu resp. ukončení pronájmu bezpečnostní schránky nebo změny některých již zapsaných údajů. Tyto informace mají úvěrové instituce k dispozici v rámci své standardní činnosti. V rámci CEÚ nejsou v databázi vedeny stavové hodnoty na účtech.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.