Nejste přihlášen/a.
Tak plesové šaty rozhodně ne a ani rifle. Píšete, že máte kalhoty, tak si kupte nějakou pěknou halenku nebo svetřík. Já jsem měla extra oblečení před mnoha léty, kdy jsme pravidelně každý rok kupovali předplatné do Národního divadla.
A v čem chodíte třeba na nějaké milé setkání /třeba ze školy/, posezení v kavárně, do kina, na výstavu...? Připadá mi, že kromě riflí nemáte vůbec nic. Je to opačný extrém k nabitým skříním.
Pokud nerada nosíte sukně, kupte si tmavé kvalitní kalhoty, nejlépe černé, dobře padnoucí. Ne černé rifle, ale opravdu kalhoty. A k nim nějakou hezkou jemně zbarvenou halenku. Růžovou, zelinkavou, bledě modrou...Nemusí být krajková, klidně třeba nějakou košilového typu, ale také kvalitní. Může být z lesklého materiálu. A ke kalhotům neochozené černé lodičky na nižším podpatku. Samozřejmostí je kabelka, hezký účes i úprava obličeje.
Tohle je oblečení, které pak můžete vzít kamkoliv. Ne jen ty věčné ošoupané rifle.
Odpolední představení v HD Karlín: Do začátku bylo dost času, dívala jsem se tedy, jak jsou návštěvníci oblečeni. Většina vhodně k situaci, ale byly i extrémy:
1/ starší dokonalá paní, dlouhé poloprůsvitné tmavé večerní šaty s bohatým zlatým zdobením. Zlaté bolerko. Byly hezké, to ano, ale spíš na reprezentační ples, než na odpolední představení.
2/ žena asi 35 let, silně obézní. Dlouhé rozpuštěné mastné vlasy. Modré krátké tričko, bokové rifle, ty pláty sádla se jí přes kalhoty draly ven. Pohled pro bohy. Vše umocněno kdysi bílými, teď špinavými hadrovými teniskami.
Nechápala jsem, že se někdo takhle může vymódit do divadla. Když jste pěkně oblečená a lidé se na Vás rádi podívají, máte dobrý pocit a umocní to i zážitek z představení. Jaga.
Jedno z nejhroznějších oblečení do divadle jsou rifle a svetr, toho se vyvarujte. Nikdy jsem neviděla nikoho v divadle v plesových šatech, to opravdu slyším prvně. Jestli si nechcete nic nového pořídit, tak si vezměte tmavé kalhoty a halenku takovou, jakou tedy máte.
Jak může někdo uvažovat vůbec o riflích. Do divadla vždy ve společenském oděvu. Muž oblek, nebo sako a k tomu ladící kalhoty, žena společenské šaty, kostým, nebo kalhoty s vhodnou halenkou. Uvaděčka by nespolečensky oblečené návštěvníky neměla vpustit do sálu. Jak se oblékat do společnosti jsme se učili už na základní škole. Etiketa a bonton stále platí. I když obojí ve společnosti upadá. Stačí se podívat jak dnes někteří chodí třeba nakupovat do obchodních center. Vytahané tepláky a mikiny, rozvázané boty, zkrátka hnus. Tepláky bývaly vždy domácí oděv, nebo ke sportu. Do společnosti, nebo i na nákupy jsme vždy chodili vhodně oblečeni a upravení (pro mě to platí stále).
Do divadla vždy ve společenském oděvu
No to možná platilo před 100 lety, záleží kam člověk jde, do každého divadla opravdu nepotřebujete oblek, většinou lze vzít neformální oblečení, čímž ale nemyslím džíny či sportovní oblečení, to by tam člověk vypadal jak vidlák. Dáma v plesových šatech by se tam určitě vyjímala, ale byla by tam tak trochu za exota, delší sukně a decentní halenka bude lepší.
Doba pokročila, nestyděl bych se ani v riflích, ale ne každý to umí sladit. Tolik to neřešte. Vyvarujte se bílým nebo pestorbarevným teniskám. A hlavně se oblečte tak, abyste se cítila dobře. Extra oblečení do divadla si nekupujte.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.