Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, uvažuji nad spořícím účtem, pokud bych ale neměla přístup na internet, jak se jinak ke spořícímu účtu můžu dostat?
A můžu z něho vybírat hned podle svých potřeb?
Ze spořícího účtu se vybírá tak, že se peníze převedou na běžný účet u stejné banky a z něj se vybere. Běžný účet bývá dokonce u některých bank podmínkou k založení spořícího účtu. Tento převod je okamžitý, takže lze udělat třeba ve frontě u pokladny, pokud má člověk data v mobilu.
A jsme u přístupu k internetu, nejmenší datový balíček o pár MB stojí pár desetikorun, to snad může mít každý a zároveň tam, kde se peníze vybírají či se platí kartou, je i signál. Ano, chodím po lesích, kde signál není, ale tam zas nepotřebuji vybírat peníze.
Spořící účet mám a využívám téměř rok, každý měsíc po zdanění mi přistane na účtu 1500-2000 a to pro mě nejsou úplně peníze, které najdu na ulici. Manžel by nad tím mávl rukou, on si takové peníze dokáže vydělat za hodinu práce a záleží jen na něm, kolik hodin chce pracovat, podle toho bude mít peněz.
Dobrá tedy, podle vás byla řečnická otázka o tom, že děláš manžela hlupáka, který bude raději každý měsíc o hodinu více pracovat, než by jsi založil spořící účet, urážkou? No ja nevim tedy, za mne je to slovo do pranice.
Má cenu plýtvat časem na někoho, kdo nezvládnul učivo ZŠ a plete si sloveso být se zvratným zájmenem se a si? Vám fakt už nic vysvětlovat nebudu. Aneb když se hádáš minutu s blbcem, hádají se už blbci dva. Máte naprostou pravdu a přeji krásný den.
Hlupaka - ze sebe dela ten, ktery se tvari, ze nechape syntaxi psaneho textu a vypichuje preklepy zpusobene prevodnikem hlasu na text
Ma otazka byla, proc by nekdo kazdy mesic radeji pracoval zbytecne o hodinu vice, nez by si za 5 minut na 5 kliknuti zalozil SU? Tolik casu mi pred rokem trvalo zalozeni MaxBank.
Kazdopadne je zajimave, ze vam nevadi se chlubit tim, ze mate invalidni duchod (psala jste jinde) a na uctu 450.000 Kc.
S hadkami souhlasim, ty jsou neucelne a nikomu nic neprinesou. Kazdopadne bych rad odpoved na otazku, proc nekdo bude zbytecne pracovat o hodinu vic, to mi hlava nebere
Spořicí účet doporučuji, byt banky šetří a dávají nám, střadatelům, pouze 5 - 6 procent zhodnocení , ale je to asi jediná možnost, kam může opatrný člověk "ukrýt" své peníze, mé úspory mi vydělávají pár tisíc měsíčně, ovšem znám i dost lidí, co nechávají peníze ležet jen tak, na běžných účtech - což nechápu...
A kolik je aktuální sazba na hypotečních úvěrech, vy chytří bankéři? miluju levičácké všeználka ti, kteří nejlépe vědí, co by kdo měl, přátelé, začněte u sebe aha dělejte tu nejlepší práci, jakou dovedete. Ale prosím vás neříkejte, co by kdo jiný měl dělat! každý rozumný se snaží dělat, jak nejlépe umí (pokud ještě funguje kapitalismus, a jak tomu správná motivace.)
Žádná banka ti nenabídne více než 6,5% na spoření! To nedává smysl. spíše k těm 6, pokud vím, tak že jen ty snížila termínované vklady.
existují zajištěné investiční příležitosti, kde je dostaneš 11% nebo 10% Ale né spořící účet ani Termínovaný vklad
Pamatuji dobu, kdy banky dávaly na termínovaných vkladech běžně 8-12% a vydělávaly. Já jako zaměstnanec jsem měl 8% na běžném účtu. Ale tehdy banky nesídlily v obrovských palácích a nebyl tam ke každému zaměstnanci jeden ajták.
Sazby 8-12% byly v letech 1990-1998. Inflace v těch letech pod 10% prakticky neklesla. V roce 1991 byla inflace téměř 60%, rok 1993 přes 20%. Kumulativní inflace v těchto letech byla ve stovkách procent, takže úrokové sazby 12% jsou pak hodně úsměvné, ke znehodnocení došlo několikanásobně.
Vy jste se asi nepodíval na odkaz, který jsem tu dal na oficiální statistiku. Inflace na konci devadesátých let byla kolem 3% a sazby, jak jsem uvedl. Asi máte nějaké lepší a přesnější údaje, tak je, prosím, uveďte.
Ještě upřesním vaše informace o inflaci na začátku 90.let. Tehdy byla nejdříve změněna sazba daně z obratu, která byla předtím záporná (dotace potravin) a v roce 1993 nahrazena daní z přidané hodnoty, tím vznikl jednorázový skok v cenách.
Inflace stovky procent byla možná u nějakého vybraného zboží, ale ne u spotřebního koše.
Jak pracovat s čísly o inflaci vím, jen jsem nezkoušel počítat inflaci za 10 let, když mezitím proběhla totální transformace ekonomiky a daňového systému.
Inflace není daň. Nešiř bludy.
A navíc inflace je výsledkem průměru spotřebitelského chování populace, ale dva extrémě odlišní spotřebitelé budou také mít extrémně odlišnou infividuální inflaci.
Příklad:
kupuju mrkev v akci kilo za 7,- a brambory za 9, mlíko naposledy za 8,- a vepřový za 99,-
Nic jiného.
ve skutečnosti tak mám deflaci, neb platím méně než před rokem, před dvěma... na rozdíl od většiny populace, která definuje míru inflace.
To je zase otázka dne, když nebudete mít přístup k internetu, jak se dostanete k penězům na běžném účtu? Ha? takže v tomto případě je to úplně stejné. Anebo snad vy si chodíte pro poštovní poukázky důchodu na poštu, a máte v záměru ti to hotovostní peníze vnášet do banky na spořící účet?
jinak, spořící účet je účet s dostupností peněz okamžitě, nejpozději D + 1 u těch horších bank. nicméně nevýhoda proti termínovaném vkladu, je ta, že ten úrok se může od zítřka změnit, za běžných okolností by měla banka vyhlásit měsíc předem změnu, ale oni to uměj obcházet.
Termínovaný vklad = máte tam garantovano % po celou dobu Ale obvykle nemůžete předčasně vybrat se zachováním úroku.
A co teprve US 20lete dluhopisy. Ty teď dávají 4,5-5% výnos ročně a muzete je držet prakticky neomezeně. A jak začnou padat sazby a spadnou na puvodni hodnoty, tak dluhopisy muzete prodat i se 100% zhodnocením a to nemusí dlouho trvat, klidně dva tři roky.
Dobře, děkuji za odpověd. A když mám spořící účet, mám na něj stejné přihlašovací údaje jako na svůj běžný účet?
Když si otevřete aplikaci vidíte tam jak běžný tak spořicí účet a muzete převádět dle libosti. Karta většinou je vydána pouze k běžnému účtu.
Ano, i v internetovém bankovnictví i v mobilní aplikaci jsou oba účty a lze mezi nimi jednoduše překlikávat, přihlásíte se jedním heslem, zobrazí se vám účet běžný i spořící. Jen je třeba si prostudovat podmínky. Třeba Fio banka umožňuje ze spořícího účtu pouze 4 převody měsíčně, což je dost limitující.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.