Nejste přihlášen/a.
Nenechte se zmást slovem "nachlazení". To není ze zimy. Nějakých nemocích je přes zimní období více, protože jsou vhodnější podmínky pro šíření virů. Takže chlapi dělající venku na čistém vzduchu se nakazí s menší pravděpodobností než ti, co dělají v open space bez otevíracích oken, za den potkají stovky lidí a tráví hodně času v MHD.
Tak zdravotníci vědí, jak se chránit. Jsou naočkovaní, vědí, jak používat roušky, rukavice, jakou mají dodržovat hygienu - to normální člověk ne. Samozřejmě je to i o imunitě.
Kde žiješ? Projdi si ordinace obvoďáků i ambulance, chodby, čekárny v nemocnicích, schválně kolik potkáš sester a lékařů v roušce a rukavicích. Možná tak na sále A ono existuje očkování proti rýmě a nachlazení?
Je to jednoduchý - bacily v práci potkávají furt, tak mají vytvořenou imunitu. Opravdu neplatí že nepotkávat bacily = nebýt nemocný. Ono s tím souvisí "Čistota půl zdraví, špína celý."
Jen doplním: pročpak některé národnosti netrpí autoimunitními chorobami? Protože jejich imunita trvale běží na plné obrátky.
Imunita je strašně individuální vlastnost, a strašně složitá problematika. Můžete být choulostivý na respirační nemoci, ale třeba nikdy nedostanete rakovinu. Pokud se vyskytují nějaké větší anomálie, je třeba odborné vyšetření. Na nemoci z nachlazení bývá nejlepší otužování, ovšem chvilkové ošpláchnutí studenou vodou po koupání je sice lepší než nic, ale je to spíše taková hra na otužování.
Jsou totiž chlapi co dělají denně venku za každého počasí a ti jsou minimálně nemocní, já bych v takovém zaměstnání byl pořád na hromádce.
Možná byste byl "na hromádce" první rok, pak by se organismus ve vašem věku nejspíš přizpůsobil.
Váš názor asi má něco do sebe : Denně jsem několik hodin venku, teď nemám už pejska, tak tolik ne, chodím oblečená lehce, doma taky míň a moc netopíme - přiměřeně - ale musím mít teplo na nohy a na záda - to vždycky doma všichni říkali, že se nejspíš nachladne,bohužel celý tento rok se potýkám s onkologickým onemocněním, tak musím být na sebe aspoň trochu víc opatrná. Přesto ale se necítím nějak špatně, jen jsem víc unavená, ale to je i věkem. Jinak nachlazená jsem bývala jednou za rok a to jsem byla stále mezi lidmi.
Já mám osobně zkušenost - moc se nestrojit, chodit přiměřeně - v létě nenosit zimní čepici a kapucu, jak je dnes moderní , být dost venku a neprochladnout od nohou a od zad - nosit kvalitní nátělník. Boty se silnější podrážkou - slabá propouští chlad- jíst pestře - sportovat, jak to čas dovolí a pokud tě začne pobolívat v krku, jsou léky v lékárně, ale ty nekupuji,cucám hřebíček - koření - a pak ho vyplivnu, mám na okně angínovník,kloktám a popíjím vincentku, kupuji zázvorové bonbóny, je mnoho možností, jak s tím bojovat. Neříkám, že to je všemocné, ale u nás to často zabírá. Když jsem byla malá, antibiotika se běžně neužívala, museli jsme kloktat, inhalovat a dávat nohy střídavě do studené a teplé vody, na krk obklad. No, starší lidé to ještě určitě znají.
Někdy jsou veškeré vinamíny, otužování a další rady málo platné. Přesvědčila jsem se, že nejdůležitější je psychika. Pár let jsem měla stresující práci a každou zimu jsem byla 2x na antibiotikách-zánět nosohltanu. Nyní jsem mnoho let v důchodu a již se mi to ani jednou neobjevilo.
10% zdraví si neseme dědictvím genofondem a 90% odpovídá životní styl.
Uvádíte, že jako děcko jste trpěl na nachlazení a různé virozy, je sice chválihodné, že se snažite otužovat, ale dle mého úsudku, jste zrovna konstituční typ, pro kterého otužování není příliš vhodné.
Sport super, berte to tak, každý jsme jiný, někdo trpí na úrůjmy po letním ovoci, někomu nesedne zelenina, pro jiného je těžko stravitelné maso, mléko zahleňuje organismus, je pro člověka nevhodné - potrava pro telátka .
Podzimní období, je lezavé vlhké počasí, děti žačnou chodit do kolektivu a různé aktivní viry se nesou společností.
Doporučla bych nějaký doplněk stravy Rakytník a Siliceu.
Imunita sídlí převážně ve střevě. Zkuste omezit, ideálně vynechat, tři bílé věci: Mléko a vše mléčné, rafinovaný cukr a slazené nápoje, bílou mouku. Z mléčného si třeba nechat jen kefír, sladké nahradit sušenými švestkami, fíky, meruňkami, ořechy, medem a hořkou čokoládou. Rohlíky a bábovku nahradit celozrnným chlebem, vločkami, pohankou... I beztěch tří se dá sestavit pestrý a plnohodnotný jídelníček. Jezte česnek a zelenou petržel. Koukejte na obaly potravin a neberte ty se stabilizátory, konzervanty, mnoha Éčky. Pak z uzenin vyjde jen kvalitní šunka. Ryby přidejte. Tu zeleninu ke každému nesladkému jídlu. Ovoce jíst samostatně mezi jídly, jinak zhorší trávení. Teď si kupte v lékárně probiotika, větší balení, abyste začal hned s úpravou střevní mikroflory. Druhá věc jsou stresy, starosti, dlouhodobá trápení a nespokojenost. Mnohé postoje, co nám škodí, si neseme z dětství. O rýmě se říká, že to je pláč duše. Tak tady popřemýšlet, co hodit za hlavu, když to nezměním...
:Když doma zaslechnu o bolesti v krku, okamžitě beru 1x denně večer echinaceové kapky s lihovým základem, ráno před řízením auta je neberu.
Když mě začne škrábat v krku, ihned sním jednu až dvě lžičky kokosového tuku (funkční látka se jmenuje monolaurin). Do hodiny je klid. (Ihned znamená, že za dvě hodiny může být pozdě - infekce se rozjela.) Je zmíněn s spolu s dalšími věcmi tady:
Echinaceové kapky 50 ml stojí zhruba tolik, co kokosový tuk 1000 ml.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.