Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Přesunutí dědictví na jiného z rodiny

Od: keebleek® odpovědí: 10 změna:

Je modelová situace. Zůstavitel ve své závěti odkážen třeba domek, někomu, kdo má nějaké potíže s exekucemi. Může tento člověk odkázat, nepřevzít nebo nějak přesunout toto své dědictví na třeba svého syna? Děkuji za vaše vyjádření.

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

oer

6x
Lze dědictví buď přijmout nebo odmítnout. Když ho přijmete, spadne to do exekucí. Když ho odmítnete, nemůžete nic přesouvat nebo delegovat na kohokoliv jiného, neb není žádná majetková podstata. Pokud zůstavitel ještě žije, lze se domluvit, aby změnil závět na někoho jiného. Pokud zůstavitel již nežije a závět je na konkrétního jedince s exekucemi, tak to je celkem smůla pro dotyčného, odklánět nic nemůže. Ale zase štěstí pro věřitele, že se dočkají svých peněz. Prostě není možné získat majetek, dlužit někomu, získaný majetek ochránit odkloněním jinam a dlužit dál.
eur
Nemůže odmítnout, exekutor se odvola.
Naopak může se dohodnout s ostatními na vypořádání, samozřejmě oficiální cestou
Stačí používat selskou logiku.

 


3x

Tak jak Vy se domníváte, tak ne. Může odmítnout dědictví. Ale nemůže stanovit, aby se "nějak přesunout toto své dědictví", když žádné nemá.


doplněno 07.10.23 17:17:

Ještě z rodinné zkušenosti, neteř, zadlužená, exekuce, nemohla odmítnout dědění po zesnulém otci. Museli jsme jí finančně pomoci, aby část nemovitosti nešla exekutorovi.

eur
Cukrář nemá pravdu, nemůže odmítnout děfictví, jedná se o krácení věřitelů!

eur, proto jsem doplnil odpověď, vlastním příkladem, že nešlo odmítnout dědictví. V první čáasti odpovědi jsem si nevšiml, že tazatel "má nějaké potíže s exekucemi".

Reagoval jsem jen na zbytek otázky. Omlouvám se za nepřesnost, opravdu nelze odmítnou dědictví.

eur
Prostě Uzavřeš dohodu o vypořádání, dědic přesune svůj podíl na jiného, ale za peníze, ty peníze potom půjdou na úhradu dluhů.
Neboli ten podíl ostatní dědici vykoupí…
To je standardní cesta, zmínka o tom, že se může vzdát dědictví, případě exekuce a insolvence, tak to fakt nemůže, to by byl podvod, krácení věřitelů! každý at si kouká zaplatit svoje dluhy
Kdyby to spadlo exekutorovi, no tak on si z toho vezme ocenění prodej dražba bratrů 25%…

eur, ano, tak to bylo i u neteře...

Ale nemůže stanovit, aby se "nějak přesunout toto své dědictví", když žádné nemá.
Ale tato věta stále platí...

 


Jen bych poznamenal, že tazatel nemá potíže s exekucemi. Tazatel se jen ptal, za případného budoucího nabyvatele, nějaké nemovitosti.

eur
Chceš okrást věřitele?

 


0x
Zůstavitel může svůj majetek darovat přímo na vnuka a je to vyřešené. Teda pokud tedy ještě žije. Jinak se s tím nedá nic už dělat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]