Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Páka binance

Od: mixna® odpovědí: 8 změna:

Zdar a sílu,
chtěl bych si jen ověřit, zda jsem to pobral správně a je to pravda:
Když použiju páku (jdu jen do vlastních peněz, tj. bez půjčení), tak spekuluju na pohyb nahoru, příp. dolů. Nakoupím za 100 USDT třeba XMR s pákou 10, XMR stoupne na 200 USDT a tam prodám. Výsledek bude (200-100) x 10 .. čili 1000 USDT + 100 USDT co jsem tam dal?
V příp. pádu přicházím naopak o 100 x 10 USDT = 1000 USDT + 100 USDT co jsem tam dal?
Díky.

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

smode2

2x

Příklady v dotazu jsem neanalyzoval. Každopádně použiji-li páku, jdu vždy do vypůjčených peněz. 1:1 = obchodování bez páky, neboli nakupuji aktivum za cash (hotovost na účtu). Nakoupím aktivum za 100, pohne se na 110, prodám a můj zisk je 10. Při páce 1:2 nakoupím za 200 ( z čehož 100 je cash a 100 je půjčka od brokera - zjednodušeně - tzn. při plné expozici cash účtu), cena se pohne opět na 110 a můj zisk je pak 20. Pochopitelně to funguje i na druhou stranu, tzn. spadne-li cena např. na 80, moje ztráta je při páce 1:2 40

mate59

A v případě ztráty je problém s vypůjčenými financemi na světě.

smode2

Proto také většina profesionálních obchodníků obchoduje bez páky a nebo s minimální pákou - což je těch 1:2, během dne třeba 1:4. Málokdy více. A to ještě mnoho začínajících obchodníků neví, že dostanou-li se do mínusu, u běžného seriózního brokera budou muset svůj dluh splatit a nikdo se s nimi mazlit nebude. Sranda to není.


Díky, takže když mám cash tak je proste lepsi dat do obchodu 1:1 vic se stejnym ucinkem.
1:1 obchoduju uz dyl celkem uspesne a je mi jasne, ze i za to pujceni jde nejaky urok. Jen jsem nejak chtel zvednout ty vynosy.

smode2

Uvažujete správně. Zde jde samozřejmě jen o to, že zvednete-li, například na dvojnásobek páku, vyděláte 2x tolik. Ale v případě ztráty proděláte 2x tolik. Zde napoví zpětné testování vašeho obchodního přístupu/strategie/praxe...

 


2x

Víceméně jste to popsal správně, jen s tím rozdílem, že páka = automatické půjčení peněz.

Pokud by to bylo bez půjčení, tak vlastně jen nakoupíte větší objem, tzn. ve vašem příkladu nakoupíte XMR za 1.000,- USDT, pokud je máte na účtu, ale tomu se neříká páka. Prostě jen obchodujete ve větším objemu.

U páky při opačném směru, než spekulujete, brooker většinou automaticky uzavře celou pozici, pokud se aktuální hodnota mínus = hodnota vašemu celého účtu. Jinak řečeno přijdete o všechny peníze na obchodním účtu, holt riziko páky... Proto je páka tak nebezpečná a využívá se jen, když opravdu víte. Protože čím větší páka, tím menší pohyb opačným směrem stačí k uzavření pozice a vyluxování účtu...


Takze je to dobre jen pro lidi co nemaji na ucte vic hotovosti a chteji soucasne otevrit vic obchodu .. a kdyz to nekde drhne, tak to proste burza stopne a sebere kačky aby neprodelala.

Nemusí mít málo peněz na účtu (málo je hodně relativní pojem), ale prostě chce jen ještě větší zisk.

Jinak ve světě kryptoměn je dost často vidět tzv. výplach shortů a longů. Krátkodobá svíčka nahoru nebo dolů dokáže udělat při pákovém obchodu spoustu lidí hodně smutných a někdy to nemusí zachránit ani stop-loss, který se v té rychlosti ani nemusí stihnout aktivovat.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]