Nejste přihlášen/a.
Dobrý den všem rádcům, chtěla bych se zeptat na následující:
přítelkyně obsolvovala soud, kde dostala půlroční podmínku s ročním odkladem. Poškozený požaduje určitou výši náhrady za zdravotní komplikace spojené s tou nehodou, taktéž i zdr.pojištovna chce uplatnit výši škody. Právník pořád jen mele a mele, nedozvíme se nic pořádnýho, ale bohužel na jinýho už jaksi není, tenhle stál a ještě stát bude dost. Moje otázka zní:
po kom může poškozený a pojištovna chtít peníze - po přítelkyni osobně a nebo po bývalém zaměstnavateli, u kterého byla přítelkyně v tu dobu zaměstnaná a nehoda se poškozenému stala v době vykonávání pracovní povinnosti.
Právník jednou řekne to a pak zas to a nikdo se v tom už nevyzná.
Díky
Pouze můj názor - pokud to byla dopravní nehoda a automobil byl firemní, pak by uvedené škody měly jít z pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Pokud v tom nebyl alkohol nebo návykové látky, tak by se to vaší přítelkyně nemělo týkat.
nebyla to dopravní nehoda, přítelkyně rozvážela balíky a jeden velmi těžký zavalil zákazníka, stál kde neměl a ona ho podle soudu nedostatečně upozornila kde má a kde nemá stát. Přítelkyně zaplatila škodnou událost z pojistky na blbost a pak dala výpověd. Jenže poškozený, místo aby byl rád, že mu pomohla, všechno zajistila, obvovlala tak to dal k soudu a požaduje neohrázné odškodné, přitom mu nic není a je v úplném pořádku. Chce jen prachy. Podle právníka to bude platit bývalý zaměstnavatel a po ní může chtít zaměstnavatel pouze 4,5 násobek platu jako náhradu škody. Ale to tvrdí jednou, pak zase právník tvrdí něco jiného, nejraději by se zase soudil a vytahoval z nás další peníze, my už to ale chceme mít za sebou a jít dál.
Tak to opravdu nevím. Naše firma má pojištění odpovědnosti za škody na 10 mil. Kč (jiný obor podnikání) a u nás by vaše přítelkyně neplatila nic (maximálně 1 000 Kč spoluúčast - nikdy se po loajálních zaměstnancích nevymáhá). Vypadá to, že jste narazili na šmejda zaměstnavatele, šmejda "poškozeného" a koneckonců i nesolidního advokáta.
ten 4,5 násobek mzdy - podle mne záleží na tom, zda škodu udělala neúmyslněně, při dodržení všech bezpečnostních opatření. potom je to limitované tím násobkem mzdy. pokud ale porušila nějaké pracovní povinnosti a nařízení (což asi jo, když za to u soudu dostala podmínku), tak hradí celou výši škody. plus k tomu v takovém případě může i zaměstnavatel požadovat případné svoje další náklady či ušlý zisk.
Podespala to proto, že chtěla kvůli tomuhle incidentu z firmy odejít, jenže šéf jí nechtěl pustit, až podepíše papíry o školení, které se tam běžně podepisují na parkovišti a školení je tím odbyté. Chyba to byla, ale to je ted už jedno.
Představu asi má, jsme rádi že peníze po ní zřejmě nikdo chtít nebude, protože jde o hóóóódně velké peníze, ale o tom, že jde poškozenému pouze o velké peníze už mluvili i policisté kteří je oba vyslýchali.
Tímto děkuji za odpovědi.
Pokud vás někdo, a nezáleží, kdo to byl, donutil k podepsání něčeho až po příhodě, podejte trestní oznámení, klidně na neznámého pachatele. Policie si to už vyšetří. Samozřejmě, pokud to, co jste v otázce napsala, je pravda. Podat je můžete buď obvodnímu oddělení Policie ČR, nebo Okresnímu státnímu zastupitelství. Písemně, nebo, což pro vás asi bude výhodnější, ústně. V ůřadovně to s vámi sepíší a lépe než vy to specifikují. Věřím, že jste si tady jenom nechtěla postěžovat, ale chcete se bránit. A smlouvu s tím právníkem zruště, škoda peněz, když neumí. Čím víc se to bude protahovat, tím víc z vás vytahá peněz! Nebo se ozvěte, poradím vám. Držím palce!
A jak to bude prokazovat, to donucení antedatovaného proškolení? Bez důkazu je to jenom tvrzení, policie to pravděpodobně odloží.
A taky jsem pochopil, kdo a proč objednal advokáta, a proč poškozený žaluje zaměstnance? Co jsi na takovémhle zaměstnanci asi tak veme? Tazatel asi mlží nebo sám pořádně neví...
Odškodné, pokud je přiznáno, no tak logicky zaplatí viník, a my nevíme, jestli tam byla jako ose večer, Švarc systém, na brigádě, a nebojí to vůbec hodili jako mimo pracovní aktivitu.
Policie by určitě vyslechla více zaměstnanců a nevěřte, že by všichni lhali ve prospěch zaměstnavatele. Policie osobu, která má podat vysvětlení, poučí, že zamlčení pravdy je trestným činem. A kolik lidí by to riskovalo?
crl - přítelkyně byla v klasickém prac. poměru, žádná černota ani OSVČ. Advokáta si sjednal sám poškozený, my se museli přizpůsobit, nikdy bych žádnýho advokáta nekontaktovala jen proto abych se chtěla na někom finančně zahojit. Vše co jsem tady psala, je pravda, ano byla hloupá že vše dodatečně podepsala, ale když chtěla odejít a nechtěl jí pustit tak co měla dělat. Sice by jí tam držel jen dva měsíce ale on nechtěl ani podepsat výpověd natož jí pustit pokud to nepodepíše. Byl to protokol o školení, který byl datovaný asi o tři týdny dříve. Jak probíhalo školení, jsem zde již psala. Nemám důvod si něco vymýšlet, když chci pravdivou radu.
Výpověď je jednostranný akt, takže nechtěl ji pustit neexistuje. Po dvouměsíční lhůtě muže jít kam chce. Zaměstnavatel ani nemusí nic podepisovat, stačí mu výpověď předat před svědky případně poslat doporučeně poštou. Každopádně neměla nic podepisovat až do vyřešení...
Staci mu ji poslat mailem.
Právní jednání vůči nepřítomné osobě
(1) Právní jednání působí vůči nepřítomné osobě od okamžiku, kdy jí projev vůle dojde; zmaří-li vědomě druhá strana dojití, platí, že řádně došlo.
tedyod okamziku, kdy ji vrazis papir do ruky (staci si to nahrat na video) anebo doslo do emailove schranky je hotovo
, ze je pritulkyne negramotna a jeste bl.. a podepisuje neco zpetne je jeji problem.. jak to ted bude prokazovat? ona nemusela si nechavat podepsat vypoved, to by musela v případě rozvázání pracovního poměru dohodou.
Můj dotaz ale nezněl na to, co měla nebo neměla podepisovat, ani na to zda jí zamtel mohl či nemohl pustit ze zaměstnání, ale ptám se na to, kdo bude platit odškodné - takže pokud už nikdo nemá žádný názor na to co se ptám, tak diskuzi ukončuji, děkuji.
Odškodné platí viník, případně pojštovna, pokud měla pojistku na blbost, co na tom nechápeš?
takže jestli tomu rozumím správně, tak tvoje přítulkyně shodila na někoho paletu, a ten s tím má teď zdravotní komplikace.
tak my netušíme jestli viníkem je tvoje přítelkyně a nebo zaměstnavatel a kdo má jakou pojistku
Tak ono právě ten podpis rozhoduje o tom, kdo je viník. Takže co chcete slyšet? Nakonec soud rozhodl, ne?
Tak to jsem zvědavej jak chcete diskuzi tady ukončit.Tady není diskuzní fórum ale poradna.
Za ty peníze co dáváte tomuhle advokátovi si najděte jinýho.
Když dostala podmínku přítelkyně a ne zaměstnavatel, je celkem jasné, kdo je viník a ten, pokud sám neměl pojistku, bude také platit odškodné. Takže přítelkyně nebo její pojištovna, u které měla sjednanou pojistku na blbost, pokud v ní byl obsažen i takový nedbalostní přečin. Byla pojištěná? To jste nenapsala.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.